HMB

Suplementy diety dla początkujących sportowców

Jednym z suplementów diety dla osób pracujących nad wzrostem masy mięśniowej jest HMB. Suplement ten wspomaga również redukcję tkanki tłuszczowej, przyspiesza regenerację mięśni oraz zapobiega ich rozpadowi. W naszym sklepie dostępny jest HMB takich marek jak HMB OLIMP oraz HMB Hi-tec. Suplement dostępny jest w formie kapsułek i posiada naturalny smak.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest HMB?

HMB to suplement diety dla sportowców. Jego pełna nazwa brzmi hydroksymetylomaślany – kwasy beta-hydroksy-beta-metylomasłowe. Jest on pochodną leucytyny – aminokwasu rozgałęzionego BCAA. Po HMB sięgają przede wszystkim osoby specjalizujące się w sportach siłowych. Suplement ma za zadanie wspomagać strukturze białek, a tym samym chronić mięśnie przed rozpadem. HMB wykazuje również działanie anaboliczne i odpowiada za beztłuszczowy przyrost masy ciała. W środowisku sportowców często nazywany jest spalaczem tłuszczu, z racji tego, że przyspiesza i pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.

Ten suplement diety dostępny jest dla sportowców od 1995 roku. Przez wszystkie te lata HMB poddawane było wielu badaniom naukowym, które miały udowodnić pozytywnie działanie suplementu i skuteczność w zakresie budowania masy mięśniowej.

Działanie HMB

Badania naukowe wykazały, że HMB:

  • hamuje rozpad tkanki mięśniowej;
  • ma działanie anaboliczne (buduje mięśnie);
  • zmniejsza poziom cholesterolu;
  • pomaga zredukować ilość tkanki tłuszczowej w organizmie;
  • zwiększa odporność.

Wnioski z ostatnich badań wykazują, że najlepsze efekty HMB przynosi początkującym sportowcom i to przez określony, krótki okres czasu. Trenerzy personalni polecają HMB osobom początkującym, aby zminimalizować skutki zakwaszenia mięśni. Suplement powinno się zażywać przez pierwsze 3 miesiące treningów.

Dawkowanie HMB

HMB powinno dawkować się w ilości 3 g dziennie. Większe dawki nie przyniosą żadnych efektów, ponieważ nadmiar suplementy zostanie przez organizm wydalony wraz z moczem. Przyjmując ten suplement diety, należy zachować poniższe dawkowanie:

– rano po przebudzeniu → 0,1 g na 10 kg masy ciała;

– po treningu siłowym → 0,15 g na 10 kg masy ciała;

– przed snem → 0,1 g na 10 kg masy ciała.

Stosowanie HMB powinno odbywać się zarówno w dni treningowe, jak i te wolne od aktywności fizycznej. W naszym sklepie HMB dostępne jest w kilku formach m.in. kapsułek, płyny, proszku i tabletek. Suplementacja diety HMB jest bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych.

Suplementy diety dla sportowców w naszym sklepie

Nasz sklep oferujemy szeroki wybór odżywek i suplementów diety dla sportowców. W asortymencie oprócz HMB znajdują się aminokwasy. Kreatyny, odżywki przedtreningowe, boostery testosteronu, odżywki węglowodanowe, gainery, odżywki białkowe i minerały. Osobom aktywnym fizycznie proponujemy też suplementy na odchudzanie, zdrowie, witalność, witaminy i minerały oraz żele energetyczne. Wszystkie dostępne na wirtualnych półkach produkty można zamówić online bez recepty. Współpraca z wieloma producentami suplementów sportowych pozwolą nam proponować szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach.