Odchudzanie

Jak walczyć z nadwagą?

Nadprogramowe kilogramy to problem wielu osób. Wpływają one negatywnie nie tylko na wygląd, ale i na samopoczucie oraz nastrój. Dobra wiadomość jest jednak tak, że można je zgubić. Aby zredukować tkankę tłuszczową, konieczne jest podejmowanie aktywności fizycznej, a także przejście na właściwą, zdrową dietę. Pomoc w odchudzaniu stanowią też suplementy na spalanie tłuszczu. Odchodzenie z nimi jest prostsze i szybsze. Nasz sklep proponuje suplementy OLIMP, suplementy OstroVit, suplementy Activlab, suplementy Extrifit, suplementy SportDefinition czy FitMax. Suplementy diety na odchudzanie dostępne są w formie kapsułek, tabletek, płynów, proszków i żeli. Mogą przybierać rozmaite wersja smakowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Skuteczne odchudzanie

Na rynku nie brakuje preparatów, które proponują szybkie i proste odchudzanie. Niestety badania naukowe udowodniły, że aktualnie żaden dostępny środek czy suplement nie zredukuje nadprogramowej tkanki tłuszczowej samodzielnie. Bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne odchudzanie to zdrowa dieta połączona z systematycznymi treningami. Trzeba też pamiętać, że na efekty zazwyczaj należy poczekać – odchudzanie nie jest kwestią kilku dni, ale tygodni, a nawet miesięcy. Ten długotrwały proces warto zaplanować zarówno pod względem diety, jak i treningów, a także wspomóż suplementami spalającymi tkankę tłuszczową. Suplementy na odchudzanie zawierają m.in. L-karnitynę, zieloną herbatę, CLA, termogeniki czy zieloną kawę. Substancje te uważane są za naturalne spalacze tłuszczu. Działanie odchudzające wykazuje też kapsaicyna – występująca w papryczkach chili, piperyna – znajdująca się w pieprzu, kofeina, ketony malin, żurawina, czarne owoce leśne.

Jak działają suplementy diety na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie mają różne działanie. Pierwszą grupę stanowią preparaty odchudzające, które hamują łaknienie, kolejne są tabletki na odchudzanie zmniejszające wchłanianie tłuszczu, natomiast ostatnia grupa to środki odchudzające wytwarzające ciepło. W zależności od typu specyfiku preparaty wykazuje inne działanie.

Działanie suplementów hamujących łaknienie polega na absorbowaniu wody, dzięki czemu pęcznieją one w żołądku. W ten sposób powstaje uczucie sytości i zmniejsza się apatytu. Tego typu tabletki na odchudzanie należy przyjmować pół godziny przed posiłkiem i popijać dużą ilością wody. Działanie kolejnej grupy preparatów odchudzających opiera się na zmniejszeniu wchłaniania się tłuszczów. Oznacza to, że specyfik wiąże się z tłuszczem już w przewodzie pokarmowym, a następnie jest usuwany wraz ze stolcem. Tabletki na odchudzanie, które pobudzają organizm do wytwarzania ciała, to preparaty, których działanie polega na wzroście temperatury. Ta ma pobudzać do skuteczniejszego spalania tłuszczu i przyspieszać tempo metabolizmu.

Skład preparatów na odchudzania

W składzie suplementów diety przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej najczęściej znaleźć można błonnik. Przyspiesza on przemianę materii i daje na długo uczucie sytości, dzięki czemu znacznie redukuje łaknienie.

Oprócz tego błonnik w preparatach na odchudzanie spowalnia opróżnianie jelita, w konsekwencji do jelita i krwi dostają się mniejsze porcje glukozy. W tabletkach na odchudzanie można również znaleźć chitosan. Jest to substancja wyizolowana z pancerzy skorupiaków i działa podobnie jest błonnik, a jednocześnie wiąże w przewodzie pokarmowym kwasy żółciowe, cholesterol i tłuszcz, zapobiegając jego wchłanianiu i przyczyniając się do redukcji masy ciała.

Częstym składnikiem odchudzających suplementów diety jest też chrom, którego zadaniem jest regulacja poziomu glukozy we krwi i zmniejszenie apetytu. Dodatkowo chrom obniża poziom złego cholesterolu LDL, a zwiększa poziom tego dobrego.

Substancją o właściwościach odchudzających jest też CLA, czyli kwas rumenowy. Występuje on naturalnie w tłuszczu mlecznym i ma zdolność do redukowania tkanki tłuszczowej, zwiększania masy mięśniowej i poprawy przemiany materii. W tabletkach na odchudzanie również często znaleźć można również kofeinę, która działa erogenicznie i zwiększa ilość spalanych kalorii podczas treningu.

Analizując skład suplementów na odchudzanie, należy też wspomnieć o L-karnitynie. Jest ona niezwykle popularnym składnikiem preparatów na redukcję masy ciała. Jej działanie to korzystny wpływ na pozyskiwanie energii z tłuszczów, zmniejsza poziom tkanki tłuszczowej i zapobiega postawaniu nowych zapasów tłuszczów.

Czy suplementy na odchudzanie działają?

Sięgając po suplementy na odchudzanie, należy pamiętać, że są one jedynie wspomagaczami.  O ich skuteczności można mówić tylko wtedy, gdy towarzyszy im zdrowa dieta ograniczająca liczbę spożywanych kalorii oraz regularna aktywność fizyczna. Nie można liczyć na to, że preparaty odchudzające same redukują tkankę tłuszczową i spowodują spadek wagi.

W naszym sklepie proponujemy suplementy diety na redukcje tkanki tłuszczowej o różnym działaniu. W asortymencie dostępne są preparaty fat burners, ograniczające wchłanianie tłuczków i cukrów, a także te osłabiają apetyt. Każdy z preparatów można zakupić online, bez recepty.