Akcesoria do treningu siłowego

Jakie akcesoria przydają się do treningu siłowego?

Trening siłowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów ćwiczeń. Jego celem jest spalanie tkanki tłuszczowej, ukształtowaniami umięśnionej sylwetki i poprawa siły osoby trenującej. Trening siłowy można przeprowadzić bez sprzętu, kiedy to wykorzystuje się ciężar własnego ciała lub ze sprzętem. Akcesoria do treningu siłowego można zakupić w naszym sklepie. W asortymencie dostępne są rękawice, pasy, przyrządy do pompek, osłony na gryfy, uchwyty, torby treningowe, worki do ćwiczeń. Akcesoria do treningu siłowego można kupca solo lub w zestawie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Trening siłowy nie tylko dla mężczyzn

Jeszcze do niedawna trening siłowy uważało się za ten dedykowany mężczyzną. Dziś po ten rodzaj ćwiczeń chętnie sięgają też panie. Trening siłowy to idealne rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje skutecznego spalania tłuszczu i zwiększenie masy mięśniowej. Podstawą tego rodzaju ćwiczeń jest obciążenie. Ten może stanowić sprzęt lub ciężar własnego ciała. Akcesoriów do treningów siłowego dostarczy nasz sklep. Oferujemy akcesoria, które uatrakcyjnią trening siłowe. Są one sprawdzonym i popularnym sprzętem, który można wykorzystywać zarówno domu, jak i w siłowniach komercyjnych.

Akcesoria do treningu siłowego – dlaczego są potrzebne?

Akcesoria do treningu siłowego mają nie tylko ułatwić i podwyższyć komfort wykonywanych ćwiczeń, ale i chronić osobę trenującą przed urazami. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, warto sięgać po takie gadżety jak rękawicę, pas, ochraniacze na głównie czy buty do treningu. Mają one chronić przed poślizgnięciem się czy upuszczeniem sprzętu ćwiczeniowego. Ich istotnym zadaniem jest również ochrona kręgosłupa i mięśni.

Jakie akcesoria do treningu siłowego warto kupić?

Pierwszym akcesorium, o którym warto pomyśleć, jest odpowiedni stój. Odzież, w jakiej się ćwiczy, ma bardzo duże znaczenie. Powinna ona odprowadzać wilgoć i być dopasowanie do ciała. Oprócz stroju ważne są też takie akcesoria do treningu siłowego jak rękawice, opaski, pasy i buty. Buty do treningu siłowego mają chronić stawy przed przeciążeniem, zapewnić stabilność stawy skokowego. Rękawice treningowe to gadżety, po które warto sięgać, trenując ze sztangą, hantlami, na drążku czy poręczy. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie mocnego i pewnego chwyt, a także niwelowani ryzyka wyślizgnięcia się sprzętu z ręki. Osoby trenujące siłowo powinny również sięgać po pasy do ćwiczeń na siłowni. Pozwolą one zabezpieczyć mięśnie oraz kręgosłup. Funkcję ochronną pełnią też osłony na gryfy, które zapewniają bezpieczeństwo szyi i ramionom. Osłony na gryfy podniosą również komfort treningu. Po tego typu gadżety warto sięgać, przede wszystkim wykonując przysiady ze sztangą.

Akcesoria urozmaicające trening siłowy

Akcesoria do treningu siłowego służą nie tylko do podwyższenia bezpieczeństwa ćwiczeń, ale i ich urozmaicenia. W tym zakresie nasz sklep proponuje worki do ćwiczeń czy przyrządy do pompek. Worki do ćwiczeń będą stanowić dodatkowe obciążenia oraz zmuszą do stabilizowania ciała i utrzymywania równowagi. Przyrządy do pompek pozwalają natomiast na wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń, a także pompek ze skrętem tułowia.

Najważniejsze parametry akcesoriów do treningu siłowego

Akcesoria do treningów siłowych mogą przyjmować różne formy i mieć zróżnicowane zastosowanie. Bez względu na to, czy kupuje się gadżety do domowej siłowni, czy do tej komercyjnej trzeba kierować się jakością produktów. Wpływa ona na to, jak długo będzie można używać akcesoriów i czy nie zepsują się one po pierwszym treningu. O jakości akcesoriów do treningu siłowego świadczy materiał użytych do ich produkcji. I tak np. wysokiej jakości osolony na gryfy wykonuje się z miękkiej pianki lub termoplastycznej gumy. Dobrej jakości pasy do ćwiczeń tworzy się z paki EVA, neopren, nylonu oraz poliestry, a ich dodatkowe wyposażenie stanowią metalowe klamry.

Na jakość akcesoriów do ćwiczeń siłowych wpływa również dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Gadżety należy dopasować zarówno do preferencji osoby ćwiczącej, jak i jej wzrostu, wagi, obwodu poszczególnych części ciała, kondycji, typu treningu.

Estetyczne akcesoria do treningu siłowego

Producenci oferują akcesoria do ćwiczeń siłowych w różnych kolorach i wzorach. I chociaż estetyka nie jest najważniejszym parametrem, to warto na nie zawraca uwagę. W naszym sklepie akcesoria do ćwiczeń dostępne są w wersji kobiecej oraz męskiej. Oferujemy też te w uniwersalnych kolorach, czyli czarne, szare, białe, żółte, niebieskie, czerwone, zielone i wiele, wiele innych. Design akcesoriów można dopasować do wyglądu stroju sportowego.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że gadżety do treningu siłowego stanowią znakomity pomysł na prezent dla każdej osoby lubiącej aktywność fizyczną. Niskie ceny pozwolą kupić fanowi sportu coś praktycznego i nierujnującego domowego budżetu.

Akcesoria do ćwiczeń dobrej jakość

Na jakość akcesoriów do ćwiczeń siłowych wpływa też ich producent. Nasz sklep poleca gadżety i urządzenia treningowe sprawdzonych marek. Cieszą się one uznaniem sportowców oraz trenerów. Wysokiej jakości akcesoria do ćwiczeń siłowych to te z logiem Spokey, inSPORTline, HMS, VIVO, Under, Nutrifarm.