Ławki

Podstawowe wyposażenie każdej siłowni

Ławka do ćwiczeń obowiązkowy powinna znaleźć się w każdej siłowni bez względu na to, czy jest ona domowa, czy profesjonalna. Ławki treningowe pozwalają przeprowadzać treningi na różne partie mięśni. Są też nieocenioną pomocą przy treningach siłowych. Na ławkach można wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie i rzeźbiące sylwetkę, ponosić ciężary u sztangi. Jakie ławki do ćwiczeń są najlepsze? W naszym sklepie można kupić sprawdzone modele najlepszych producentów sprzętu sportowego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ławki treningowe: rodzaje

Producenci sprzętu sportowego proponują ławki treningowe w kilku odmianach i modelach. Nasz sklep zgromadził najpopularniejsze typu i fanom sportu może zaoferować:

 • Ławki treningowe proste/płaskie – to ekonomiczne modele, które często wybierane są na początku przygody ze sportem; ławki płaskie nie są regulowane, a ich podstawa opiera się o podłogę, powierzchnia jest równoległa do położona; ławki płaskie znajdują zastosowanie w podstawowych ćwiczeniach;
 • Ławki treningowe skośne – występują jako sprzęty regulowanie lub nieregulowanie; można stawiać je płasko lub skośnie; ten sprzęt służy do zaawansowanych i efektywnych ćwiczeń mięśni brzucha; w naszym sklepie można zakupić modele składane, na które często decydują się osoby prywatne, które chcą urządzić domową siłownię;
 • Ławki treningowe regulowane – są to sprzęty wielofunkcyjne; w zależności do modelu ławkę można ustawiać na płasko lub po skosie; niektóre ławki regulowane do ćwiczeń wyposażone są w uchwyty, linki inne dodatkowe akcesoria; dzięki temu, że można ją zestawiać na różne sposoby, to treningi są bardziej urozmaicone, a ich efektywność jej większa; ławki treningowe regulowane pozwalają na wykonywanie ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową, brzuch i bicepsy;
 • Ławki treningowe pod sztangę – to modele najbardziej zaawansowane, wielofunkcyjne i rozbudowane; pozwalają one na treningi na dowolne partie ciała, a także na trening ze sztangą; ławki do ćwiczeń tego typu zajmują wiele miejsca, dlatego też najczęściej można je spotkać w profesjonalnych siłowniach.

Dodatkowe elementy i akcesoria do ławek treningowych

Ławki treningowe często są wyposażone przez producentów w liczne akcesoria i dodatkowe gadżety. Ich zadaniem jest podniesienie funkcjonalności, a także zestawu ćwiczeń, które będzie można wykonywać. Wśród najpopularniejszych ponadstandardowych elementów ławek do ćwiczeń znaleźć można:

 • Modlitewnik – najczęściej stosowany w ławkach pod sztangę. Pozwala na trenowanie mięśni ramion.
 • Miejsce na hantle – ułatwia przechowywanie hantli w pobliżu ławki treningowej.
 • Dźwignia – niezastąpiona przy ćwiczeniu mięśni nóg.
 • Linki do ćwiczeń – bywają stosowane w ławkach prostych, regulowanych i pod sztangę. Urozmaicają trening mięśni rąk.

Jaką ławkę do ćwiczeń warto kupić do domowej siłowni?

Oprócz typu ławki do ćwiczeń przed zakupem warto też przeanalizować jej podstawowe parametry. Pozwoli to wybrać najlepszy model, dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także możliwości powierzchniowych domowej siłowni. Wśród najważniejszych parametrów technicznych ławek do ćwiczeń znajdują się:

 • maksymalne obciążenie ławeczki – czyli maksymalny ciężar, jaki może oddziaływać na ławkę. Powinien być podany przez producenta. Przy analizowaniu tego parametru należy wziąć pod uwagę wagę użytkownika ławki oraz wagę akcesoriów, z jakich będzie korzystał (na przykład hantli).
 • Rodzaj regulacji – niektóre modele nie są wcale regulowane, inne mają kilku stopniową regulację, a najbardziej zaawansowane ławki posiadają regulację poszczególnych elementów. Im większy zakres ewentualnej regulacji, tym więcej możliwości treningowych.
 • Solidne wykonanie, stabilna konstrukcja – ławka treningowa powinna być ciężka i stabilna, dobrze wyważona.
 • Materiał wykonania – najlepiej, by ławka została wykonana z profili stalowych. To materiał ceniony za wytrzymałość.
 • Bezpieczeństwo – wszelkie akcesoria i sprzęty sportowe powinny posiadać określone certyfikaty, które potwierdzają, że sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu. Większość artykułów tego typu jest wyposażonych w certyfikat EN 957.
 • Sposób montażu – im łatwiejszy, tym lepiej. Warto zaznajomić się z instrukcją i wybrać ławkę, którą w razie potrzeby złożymy i rozłożymy samodzielnie, bez konieczności angażowania pomocników.
 • Ilość zajmowanego miejsca – to kwestia indywidualna, która jest uzależniona od tego, jaką przestrzenią domowej siłowni się dysponuje; warto jednak zwrócić uwagę na to, by ławka posiada wszelkie potrzebne funkcje, a przy tym zajmowała jak najmniej miejsca.

Ile kosztują ławki do ćwiczeń?

Najprostsze ławki do ćwiczeń można kupić już za ok. 100 złotych. W tej cenie dostępne są m.in. ławki skośne z regulacją, składane. Chcąc wyposażyć domową siłownię w bardziej profesjonalny i solidniejszy sprzęt, trzeba liczyć się z wyższą ceną. Ławki olimpijskie z wieloma dodatkowymi funkcjami to koszt kilku tysięcy złotych. Z racji ich dużych gabarytów zazwyczaj można spotkać je w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness. Produkty tego typu oferują takie marki jak inSPORTline, Marbo, HMS, BH Fitness, Body-Solid, Body Craft.