Pielęgnacja włosów

Jak dbać o czuprynę dziecka?

Pielęgnacja włosów to zabieg, który należy przeprowadzać u dzieci od pierwszych dni życia. Pielęgnacja włosów u dzieci polega przede wszystkim na myciu i czesaniu czupryny, nawet kiedy na główne nie ma lub jest niewiele włosów. Specyfiki do pielęgnacji włosów u dzieci można zakupić w naszej internetowej drogerii. Oferujemy kosmetyki takich marek jak: Johnsons, Johnson&Johnson, Only Bio, Nivea, Corine de Farme, Natura Siberica, Ziaja, Timotei, Skarb Matki, Renee Blanche, POLLENA, Mama&Baby, Neutral, Bambino i inne.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szampon dla dziecka

Szampon to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji włosów dla dzieci. Wybór szamponów dla dzieci jest bardzo duży, znajdują się one w ofercie większości marek kosmetycznych. Należy jednak pamiętać, że dobre i bezpieczne szampony dla dzieci to te pozwalające na pielęgnacje delikatnych kosmyków. Zaleca się więc, aby do mycia głowy malucha nie używać specyfików przeznaczonych dla dorosłych. Są one zbyt obciążające i mogą wywołać podrażnienie skóry głowy. Szampony dla dzieci to kosmetyki, które można stosować u starszych maluchów, powyżej 1 miesiąca życia. Noworodkom włoski myje się tylko wodą z mydłem.

Najlepsze szampony dla dzieci

Chcą wybrać najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów, należy zwracać uwagę na skład specyfików oraz oznaczenie wiekowe. Te dedykowane najmłodszym będą odpowiadać na potrzeby delikatnej skóry głowy malucha i nie naruszać delikatnej bariery ochronnej – a wręcz przeciwnie wzmacniać ją. Za najlepsze szampany dla dzieci uważa się te w postaci pianek.

Pielęgnacja włosów: jak często myć głowę dziecka?

Skóra głowy i włosy dziecka wymagają takich samych zabiegów pielęgnujących jak w przypadku dorosłych. Należy pamiętać, że włosy maluchów taka samo się brudzą i przetłuszczają. Pielęgnacja ma sprawić, że będą one piękne i zdrowie. Z myciem głowy dzieciom nie można jednak przesadzać. Zaleca się, aby dziecku być głowę co 2-3 dni. Latem i w szczególnie upalne dni można robić to częściej, szczególnie jeśli maluch się intensywnie pici. Warto pamiętać, że nie każde mycia oznacza stosowanie szamponów i innych kosmetyków do pielęgnacji włosów – czasami głowę można myć samą wodą.

Odżywki do włosów dla dzieci

Odżywki dla dzieci to ponadstandardowe kometki do pielęgnacji czupryny. U większości dzieci nie ma potrzeby ich stosowania, do pielęgnacji wystarczy sam szampon. Zdarza się jednak, że odżywka do włosów staje się koniecznością. Po takie preparat warto sięgać, kiedy czupryna jest osłabiona np. po lecie czy nadmiernie przesuszona. Odżywki do włosów dla dzieci sprawdzają się również w przypadku długich włosów, które lubią się plątać i kołtunić. Nakładanie odżywek ułatwia rozczesywanie i sprawia, że zabieg staje się mniej bolesny dla dziecka. Rozczesywanie można ułatwić też, aplikując na czuprynę specjalne spraye.

Pielęgnacja włosów dziecka zawsze powinna odbywać się przy użyciu parabenów niezawierających alkoholu, parabenów i konserwantów. Zaleca się, aby stosować odżywki i spraye do włosów delikatnych i skóry głowy wrażliwej. Dobrze jest też sięgać po preparaty, które nie będą szczypać w oczy, a także ładnie pachnieć. W tym zakresie warto swój wzrok skierować na odżywki i szampony dla dzieci o zapachu czekoladowego ciastka, gumy balonowej, coli, truskawek, malin.

Sposób na wzmocnienie włosów dziecka

Kiedy czupryna dziecka jest osłabiona, włosy łamliwe i suche warto sięgnąć po specyfiki wzmacniające. Tych nie brakuje na półkach naszej drogerii. Preparaty wzmacniające włosy dziecka to przede wszystkim specjalne oleje. Na dziecięcą czupryną można nakładać olejek arganowy, kokosowy oraz rycynowy. Są one delikatne i nie podrażniają skóry głowy – jedynym wyjątkiem jest to indywidualna alergia czy uczulenie. Olejowanie włosów u dzieci wygląda identycznie jak u dorosłych. Oznacza to, że oleje do włosów dla dzieci nakłada się na pukle przed samym myciem, a po później po umyciu wciera kropelkę kosmetyku.

Pielęgnacja włosów: kosmetyki 2w1

W dziale pielęgnacja włosów zakupić można również wygodne i praktyczne kosmetyki 2w1. Łączą one w sobie działanie kilku preparatów kosmetycznych. Przykładem kosmetyków 2w1 są szampony z odżywkami czy szampon mogący służyć również jako żel pod prysznic. Takie specyfiki są przeznaczone dla starszych dzieci. Ich praktyczność wynika z tego, że na wszystkie kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów znajdują się w jednej butelce, wygodne więc jej przetransportować. Zakup takich specyfików zaleca się przed wyjazdem dziecka na kolonie, obóz, zieloną szkołę czy wakacje.

W naszym sklepie zakupić można kosmetyki do pielęgnacji włosów dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Oferujemy szeroki wybór produktów znanych i cenionych marek. Wszystkie szampony i odżywki są bezpieczne dla najmłodszych i posiadają wymagane atesty. Oprócz kosmetyków do pielęgnacji włosów nasza drogeria proponuje też specyfiki pozwalające zadbać o ciało, twarz i zęby. Szeroki wybór produktów znajduje się także w kategorii akcesoria do włosów i paznokci, gdzie można zakupić m.in. szczotki i grzebienie do czesania.