Korektory do twarzy

Na wszystkie niedoskonałości

Korektory do twarzy to kosmetyki dzielone do wykonania perfekcyjnego makijażu. Pozostawiają one cerę gładką i nieskazitelną. Preparaty te można stosować zarówno do wykończenia makijażu, jak i ukrycia niedoskonałości, bazę pod podkład czy cienie do powiek. W naszej drogerii zgromadziliśmy najpopularniejsze korektory do twarzy. Oferujemy produkty z aplikatorem, w sztyfcie, pędzelku, tuce, kompakcie, sypkie, w kremie, kredce, a także w paletce. Szeroki wybór korektorów do twarzy gwarantuje, że w naszej drogerii każda kobieta znajdzie kosmetyk idealny dla siebie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do czego służą korektory do twarzy?

Korektory do twarzy mogą spełniać przy makijażu bardzo wiele zadań. Kosmetyk można wykorzystać do tuszowania cieni pod oczami, popękanych naczynek, rumienia, przebarwień oraz wyprysków. Dobrze też sprawi się przy poprawianiu drobnych błędów make-up, podkreślaniu linii brwi i ust, wyrównaniu eyelinera czy przy poprawie nierównomiernie nałożonego bronzera. Korektory mogą być stosowanie na całą skórę twarzy lub tylko pod oczy. Do pierwszego zastosowania powinno się wykorzystywać kosmetyki bardziej kremowe i kryjące, natomiast dobre korektory pod oczy to te o lekkiej formule i małym kryciu. Przy doborze idealnego kosmetyku ważne jest również dobranie odpowiedniego koloru. Kolektor powinien współgrać z odcieniem podkładu. W naszej drogerii można też kupić kolorowe korektory do twarzy, które mają neutralizować kolor zaczerwienień i sińców.

Korektory do twarzy: kolory

To, jaki korektor do twarzy wybrać jest uzależnione od typu cery i problemów, z jakimi się mierzy. Cieliste korektory do twarzy to te uniwersalne. Są one najbezpieczniejszym zakupem. Pomagają ukryć głębsze bruzdy i zmarszczki. Do wyboru są też korektory kolorowe. Ich zastosowanie jest bardzo różne.

Różowe rozświetlą zmęczoną i szarą skórę, zielone korektory gaszą czerwień, a więc ukrywają popękane naczynka, żółte maskują sińce pod oczami. Osoby z cerą tłustą powinny natomiast sięgać po antybakteryjne korektory do twarzy, które w swoim składzie zawierają kwas salicylowy lub olejek z drzewa herbacianego.

Wybór odcienia korektora do twarzy związany jest ze schematem kolorów przeciwstawnych. Mówi on, że zmiany skórze w kolorze czerwonym należy zneutralizować kolorem zielonym, niebieskie zasinienia kolorem pomarańczowym, natomiast fioletowe  – korektorem żółtym. Kolor korektorów do twarzy zawsze dobiera się do odcienia podkładu. O ton jaśniejszy zapewnia krycie oraz rozjaśni wybrane partie ciała. Na wypryski natomiast powinno się nakładać korektory o ton ciemniejsze niż podkład.

Korektory do twarzy: rodzaje

Korektory do twarzy to kosmetyki, które występują różnych rodzajach. Ten idealny wybiera się w oparciu o to, jakie niedoskonałości chce się zatuszować. Do wyboru są kosmetyki o lekkiej lub bardzo kryjącej formule. Korektory o wysokim stopniu krycia nie mają lekkiej formuły i zawsze są widoczne na skórze. Te z lekką konsystencją zapewniają niższe krycie, ale doskonale spisują się przy ukrywaniu sińców, cieni i czy innych niedoskonałości pod oczami. Konsystencja korektorów do twarzy zależy od ich rodzaju.

W naszej drogerii znajdziesz silnie napigmentowane i kryjące korektory w sztyfcie. Z ich pomocą można zatuszować blizny i przebarwienia. Kosmetyk stosuje się punktowo, nie nakłada pod oczy, chyba że ma kremową konsystencję.

Różnie mocno kryjące są korektory w kremie. Najczęściej zawierają one substancje nawilżające. Z racji tego, że są średnio gęste, można je stosować pod oczy, ale należy nakładać je w małej ilości, inaczej będą odznaczać się na skórze.

Kolejną propozycją koncernów kosmetycznych są korektory do twarzy w kremie. Wykorzystuje się je do punktowego maskowania pękniętych naczynek i wyprysków. Po korektor w kredce warto sięgać, kiedy chce się poprawić makijaż brwi, oczu czy ust. Wypryski natomiast zatuszuje się korektorem w kompakcie. Jego sucha konsystencja pozwala również na tuszowanie zmian pigmentacyjnych.

Szukając lżejszego korektora, który np. pozwoli ukryć sińce pod oczami, można wybrać korektor w płynie. Zapewnia on mniejsze krycie niż pozostałe wymienione preparaty, a przez to nie osadza się w załamaniach i zmarszczkach. Dobrze wyglądać będzie pod oczami, a także na cerze suchej i dojrzałej.

Płynną i lekką konsystencje mają też korektory do twarzy z aplikatorem. Wysychają one na skórze i delikatnie kryją. Można nanosić je na twarz i pod oczy, np. w miejsca wymagające rozświetlenia. Zadaniu rozświetlenia twarzy podoła również korektor rozświetlający, czyli ten o płynnej kremowej konsystencji dostępny z pędzelkiem. Jego skład zawiera pigmenty odbijające światło. Kosmetyku nie nakłada się na wypryski, ale można nim rozjaśniać cienie pod oczami.

Jak nakładać korektory do twarzy?

Korektory do twarzy aplikuje się na samym końcu wykonywania makijażu. Przed nim nakłada się na cerę krem nawilżający oraz podkład. Korektorem powinno nakładać się tylko na zmiany wymagające dodatkowego krycia, które będą widocznie po nałożeniu pierwszej warstwy makijażu. W zależności od rodzaju kosmetyku można nakładać go opuszkami palców lub specjalnym pędzlem do makijażu.