Płyny do higieny intymnej

Kosmetyki do higieny intymnej

Płyny do higieny intymnej są podstawowymi preparatami w codziennej higienie osobistej. Pozwalają one zachować czystość oraz dorwie w okolicach intymnych. Stosowanie tych preparatów pozwala unikać pieczenia, swędzenia, alergii, upałów i poważnych powikłań, które mogą pojawić się przy myciu okolic intymnych zwykłym mydłem lub żelem pod prysznic. Nasza drogeria oferuje płyny do higieny intymnej marek Biały Jeleń, Ziaja, Lactacyd, Joanna, Farmona, Perfecta, OCEANIC, AA Cosmetics, Soraya, Bielenda, Cleanic, Nivea, Barwa i wiele innych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak prawidłowo dbać o higienę intymną?

Pielęgnacja okolic intymnych polegać powinna przede wszystkim na utrzymaniu naturalnego pH oraz niezaburzenia flory bakteryjnej pochwy. Dzięki temu można wyeliminować ryzyko rozwijania się chorobotwórczych mikroorganizmów. Aby zachowanie naturalnego pH pochwy, było możliwe, należy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki do higieny intymnej. Podmywanie się mydłem czy tradycyjnym żelem pod prysznic nie jest wskazane, ponieważ może prowadzić do zachwiania flory bakteryjnej. Należy również pamiętać, że tradycyjne kosmetyki myjące bardzo często zawierają parabeny, substancje zapachowe, barwniki, które działają alergizująco, wywołują świąd i zaczernienia, także spadek odporności. Wszystko to jest wstępem do poważnych infekcji takich jak grzybica pochwy czy bakteryjne zakażenie pochwy.

Dobre płyny do higieny intymnej

Przy codziennej pielęgnacji okolic intymnych najlepiej sięgać po specjalne kosmetyki, jakim są płyny do higieny intymnej. Występują one pod postacią żelu, pianek oraz balsamów. Ich skład jest bezpieczny i pozwala na utrzymywanie prawidłowej i naturalnej flory bakteryjnej pochwy oraz lekko kwaśnego pH. Takie działanie preparatów możliwe dzięki temu, że dobre płyny do higieny intymnej zawierają w swoim składzie:

  • Pałeczki kwasy mlekowego – naturalnie występują one w drogach rodnych kobiety i to one odpowiadają za lekko kwaśne środowisko; one też są organiczną ochroną przed infekcjami;
  • D-pantenol – jest to ważny składnik płynów do higieny intymnej; ma on łagodzić podrażnienia, przyspieszać regeneracje otarć, nawilżać, a także zminimalizować uczucie świądu i pieczenia; po płyny do higieny intymnej z D-pantenolem sięgać powinny przede wszystkim kobiety, które odczuwają suchość pochwy;
  • Wyciągi z ziół – w dobrych jakościowo płynach do higieny osobistej spotkać można wyciągi z takich roślin i ziół jak kora dębu, żurawina, lukrecja, aloes, szałwia; substancje te mają działać przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz łagodząco.

Pachnący płyn do higieny intymnej

Mnogość produktów do higieny intymnej sprawia, że producenci konkurując ze sobą, oferują kosmetyki w ładnych opakowaniach lub zapachowe. Należy jednak pamiętać, że najlepsze są płyny do higieny intymnej bezzapachowe i bezbarwne. Środki, które dodaje się do stworzenia pięknego zapachu, mogą powodować podrażnienia czy uczulenia. Dla własnego dobra nie powinno się więc kupować płynów o zapachu świeżego rumianku czy lawendy.

Chusteczki do higieny intymnej

W naszej drogerii zakupić można nie tylko płyny czy żele, ale także chusteczki do higieny intymnej. Są one idealnym rozwiązaniem na podróż, po treningu czy w każdej sytuacji poza domem. Po chusteczki intymne warto sięgać w czasie menstruacji. Aby nie zaszkodziły, one również powinny zawierać kwas mlekowy i inne kojące składniki.

Płyn, żel, pianka czy chusteczki?

Kosmetyki do higieny intymnej występują pod wieloma postaciami. To, która jest najlepsza jest kwestią indywidualną. Specjaliści podpowiadają, że właściwą pielęgnację można przeprowadzać każdym z tych kosmetyków, o ile posiada dobry skład. Na uwadze należy mieć to, że żel do higieny intymnej jest zazwyczaj gęstszy i bardziej skoncentrowany, a przez to nie trzeba go aplikować w dużych ilościach, natomiast płyn łatwiej się rozprowadza.

Jak wybrać płyn do higieny intymnej?

W przypadku płynów do higieny intymnej ważny jest nie tylko skład, ale i kto będzie używał kosmetyku. Młode, dojrzewające kobiety, u których występuje duże ryzyko infekcji, podrażnień i nieprzyjemnego zapachy mogą używać uniwersalnych kosmetyków. Starsze kobiety, u których zmienia się ilość produkowanego śluzu i częściej dochodzi do otarć pochwy, powinny wybierać płyny do higieny intymnej dla kobiet w okresie menopauzy. Ich skład pozwala na właściwe zadbanie o okolice intymne. Osobne kosmetyki przeznaczone są dla kobiet w ciąży. W tym szczelny okresie kobiety sięgać powinny przede wszystkim po płyny do higieny intymnej hipoalergiczne. Działają one antybakteryjnie, antywirusowa i przeciwgrzybicznie, a przed zawierają kwas mlekowy i substancje działające nawilżająco.

Podsumowując, dobre płyny do okolic intymnych powinny być dopasowane do wieku i potrzeb kobiety, nie zawierać mydła, substancji zapachowy i bartników, utrzymywać pH okolic intymnych, działać przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie, być hipoalergiczny, zawierać tylko naturalne składniki, chronić strefy intymne i układ moczowy.

Jak stosować kosmetyki do higieny intymnej?

Płyn intymny należy stosować codziennie w czasie kąpieli. Należy stosować niewielką ilość preparatu, którą nanosi się na okolice intymne, a następnie dokładnie spłukuje. Kosmetyki do higieny intymnej przeznaczone są tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego.