Kremy do twarzy

Czym pielęgnować twarz?

Kremy do twarzy to podstawowe kosmetyki. Powinno się je stosować niezależnie od typu cery oraz wieku. Pierwsze kremy do twarzy nakładać mogą już nastolatki. Kosmetyk najlepiej nakładać pod makijaż, a także na zakończenie wieczornej pielęgnacji. Trzeba jednak pamiętać, że w swojej kosmetyczce warto mieć kremy do twarzy na dzień i na noc. W naszej internetowej drogerii można kupić zarówno te pierwsze, jak i drogie. Oferujemy kremy do twarzy o zróżnicowanym działaniu, dopasowane do typu skóry i jej wieku.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kremy do twarzy: czym się różnią?

Różnice między kremami do twarzy można zauważyć gołym okiem. Poszczególne różnią się od siebie logiem marki, wyglądem opakowania, ceną. Różnice ukryte są też wewnątrz produkty. Kremy do twarzy mogą mieć różne składy, a przez to odpowiadają różnym typom skóry i ich potrzebom/problemom. Koncerny kosmetyczne proponują też kremy do twarzy dopasowane do wieku. To, dlatego na sklepowych półkach znaleźć można kremy 20+, 30+, 40 +, 50+, 60 +, a nawet 70+. Warto też wspomnieć o podział na kremy do twarzy na dzień oraz kremy do twarzy na noc. Te pierwsze są łagodniejsze i łatwiej się wchłaniają, bez problemu można je stosować pod makijaż. Kremy na noc są bogatsze w składniki aktywne i zapewniają kompleksową pielęgnację cery.

Składniki aktywne w kremach do skóry twarzy

Kupując krem do twarzy, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na skład preparatu. Zawarte w nim substancje aktywne wpływają na to, jakie działanie będzie on miał. Lista substancji aktywnych zawsze znajduje się na etykiecie wraz z informacją o zastosowanej ilości. Najlepiej, kiedy kremy do twarzy mają niewielką ilość składników i to tylko tych pochodzenia naturalnego. Unikać należy produktów, w których składzie znajdują się barwniki, parabeny, silikony, parafiny.

Krem do twarzy na dzień, na noc, na lato, na zimę

Aby kupić dobry krem do twarzy, należy określić, kiedy i jak ma być używany, a także czego się od niego oczekuje. Kremy do twarzy na lato to te lekkie, które zawierają w sobie liter UV – dzięki temu będą chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zimą warto sięgać po kremy, które chronią twarz przed wiatrem i niskimi temperaturami i nie doprowadza do przesuszenia naskórka. Zimową porą najlepsze są kremy ciężkie, które zawierają składniki ochronne.

Krem na twarz powinno nakładać się dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Do właściwej pielęgnacji nie wystarczy jednak tylko jeden produkt. Krem na dzień powinien być lekki, nie zapychać porów i sprawdzać się jako baza pod makijaż. Idealnym rozwiązaniem będą emulsje na bazie wody, z małym dodatkiem tłuszczów. Kremy do twarzy na noc to te fundujące skórze intensywną regenerację, a przez to gęstsze, skoncentrowane, zawierające więcej składników aktywnych.

Kremy do twarzy do cery normalnej

Aby kremy do twarzy spełniały swoje zadanie, muszą być dobrane do typu posiadanej cery. Najprościej jest kupić krem do cery normalnej. W jej przypadku warto sięgać po kremy zapobiegające starzeniu się, lekko nawilżające i chroniące przed działaniem czynników zewnętrznych. W naszej drogerii najpopularniejsze są kremy nawilżająco -rewitalizujące do cery normalnej lub kremy anty again. 

Kremy do twarzy do cery suchej

Cera sucha przede wszystkim wymaga intensywnego nawożenia i regeneracji. W związku z tym powinno szukać się kremów zawierających kwas hialuronowy, witaminę A, kolagen, glicerynę oraz olej z migdałowe. Takie kremy do twarzy nawilżą naskórek, złagodzą napięcie skóry oraz wspomagają odbudowę warstwy hydrolipidowej.

Kremy do twarzy do cery tłustej

Cerę tłustą można poznać po tym, że intensywnie się świeci. Jest to efektem nadprodukcji łoju i sebum. Aby zniwelować błyszczenie, należy sięgać po kosmetyki wysuszające i martowiące, a jednoczenie nie zapominać o nawilżeniu. Kremy do cery tłustej powinny normalizować skórę. W osiągnięciu takiego efektu pomogą preparaty zawierające kwasy owocowe, kwas salicylowe, ekstrakty ziołowe o działaniu przeciwzapalnym, kwas linolowy, glinkę kaolinową, cynk. W naszej drogerii najpopularniejsze są kremy matujące do twarzy oraz normalizujące wydzielanie sebum.

Krem do twarzy do cery mieszanej

Trudna w pielęgnacji cera mieszana wymaga stosowania lekkich kremów nawilżających latem oraz bogatszych w konsystencji zimą. Warto wybierać kremy do twarzy, które dobrze się wchłaniają i zapobiegają błyszczeniu. Rano idealnym rozwiązaniem będą preparaty z witaminą A i E, koenzymem Q10, przeciwutleniaczami i filtrami UV, natomiast zimą kremy do twarzy z retinolem oraz alfa-hydroksykwasami wygładzającymi skórę.

Kremy do twarzy dla 20, 30, 40, 50-latki

Kremy do twarzy należy dobrać do wieku. Kosmetyk powinno się aplikować obowiązkowo od 20 roku życia, kiedy to zaczyna spadać produkcja kolagenu i dochodzi do spowolnienia procesów odnowy komórkowej. Koncerny kosmetyczne kremy do twarzy zaczynają znakiem wiekowym, stosując symbol + i wpisując liczbę lat. Ułatwia to zakup i dobranie idealnego kremu. Warto pamiętać, aby nie stosować kremów niedostosowanych wieku, ponieważ nie będą one odpowiadać potrzebom skóry.