Peelingi do twarzy

Gładka skóra twarzy

Regularne stosowanie peelingów do twarzy pozwala na złuszczanie martwego naskórka, co przekłada się na ładny i zdrowy wygląd skóry. Peelingi do twarzy gwarantują, że cera twarzy jest dotleniona, bez blizn, przebarwień, jędrna i gładka. Peelingi do twarzy przygotowują ją też do przyjęcia drogocennych składników odżywczych zawartych w kremach, serum czy balsamach. Peelingi do twarzy można i powinno stosować się niezależnie od typu cery – ważne jest jednak dobranie odpowiedniego preparatu. W naszym sklepie oferujemy peelingi różnych marek i o różnym działaniu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Peelingi do twarzy: dlaczego warto je stosować?

Peeling twarzy to jedna z podstawowych zabiegów pielęgnujących, które można wykonać w domowym zaciszu. Nie warto go pomijać, ponieważ brak złuszczania naskórka może przyczynić się do problemów z cerą. Peelingi do twarzy powinno być stosowane regularnie, 1-2 razy w tygodniu. Zalety regularnych zabiegów to:

  • złuszczenie z powierzchni skóry martwego naskórka,
  • otwarcie i oczyszczenie porów skóry,
  • zmiękczenie skóry,
  • usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń,
  • wyrównanie kolorytu,
  • poprawa mikrokrążenia i dotlenienie komórek skóry,
  • wygładzenie i ujędrnienie skóry,
  • ułatwianie skórze wchłaniania substancji odżywczych aplikowanych w kosmetykach pielęgnacyjnych,
  • usuwanie nadmiaru sebum,
  • wspomaganie procesów odnowy komórkowej i przyspieszanie regeneracji skóry.

Kto może stosować peelingi do twarzy?

Jednym z mitów pielęgnacyjnych twarzy jest ten mówiący, że peelingi do twarzy nie powinno się stosować przy cerze wrażliwej lub problematycznej. Współcześnie jednak koncerny kosmetyczne proponują wiele rodzajów preparatów złuszczających, które bez problemu można aplikować na każdy rodzaj skóry.

Najpopularniejsze są tradycyjne peelingi mechaniczne, czyli ziarniste. Zaraz obok nich są peelingi do twarzy enzymatyczne i typu peel-off.  Za peeling do twarzy uznaje się też stosowanie czarnego mydła savon noir. Należy pamiętać, że skóra nie powinno się złuszczać zbyt czasu lub stosować peelingów niedobranych do rodzaju cery, bowiem to może są podrażniać, wywoływać swędzenie, zaczerwienienie, pieczenie skóry, jej napięcie i przesuszenie.

Ziarniste peelingu do twarzy

Najpopularniejszym rodzajem peelingów do twarzy są kosmetyki ziarniste, czyli peelingi mechaniczne inaczej nazywane scruby. Zawierają one niewielkie drobinki ścieralne o różnej grubości.  Działanie tych kosmetyków jest powierzchowne, nie przenikają one w głębsze warstwy skóry.

W peelingach do twarzy drobinkami ścieralnymi mogą być różne substancje. Najczęściej stosuje się pestki owoców takich jak maliny, morele lub brzoskwini, łupiny orzechów, ziarna i płatki zbór. Popularne są też peelingi do twarzy na bazie sproszkowanych części roślin, soli i cukru. W zależności od grubości drobinek mówi się o peelingach grubo -, średnio – i drobnoziarnistych. Do usuwania martwego naskórka z twarzy najlepiej wybierać peelingi drobnoziarniste, a przy ich stosowaniu zachować dużą ostrożność – drobinki ścierne mogą być ostre i podrażniać skórę. Peelingów ziarnistych nie powinno stosować się do cery wrażliwej, naczynkowej, trądzikowej, z zaginionymi stanami zapalnymi.

Enzymatyczne peelingi do twarzy

Alternatywą dla peelingów ziarnistych są preparaty enzymatyczne. W swoim składzie nie mają one drobinek, które odpowiadają za ścieranie naskórka. Enzymatyczne peelingi do twarzy wyróżniają się kremową oraz żelową konsystencję. Za oczyszczanie cery odpowiadają zawarte w nich enzymy papaina (enzym pozyskiwany z papai) lub bromelaina (enzym pozyskiwany z ananasa). Enzymy przenikają przez skórę, rozpuszczając warstwę rogową naskórka, co prowadzi do rozluźnienia połączeń między komórkami i złuszczania zrogowaciałego naskórka. Peeling enzymatyczny do twarzy pomoże w usunięciu głębokich zanieczyszczeń i zaskórników. Bezpiecznie stosować mogą go kobiety z cerą wrażliwą, skłonną do alergii oraz trądzikową. 

Peelingi do twarzy peel-off

Szukając łagodnego sposobu na oczyszczenie twarzy, warto przyjrzeć się peelingom peel -ff. Są one niezwykle delikatne i przeznaczone do każdego rodzaju cery. Posiadają konsystencję żelową, która po aplikacji na skórze wysycha i zmienia się w przezroczystą maskę. Po kilku minutach maskę należy zdjąć, a pozostałości usunąć tonikiem. Peeling do twarzy peel-off pozwala na oczyszczenie skóry, usunięciu nadmiaru sebum, niesie odświeżenie. Z racji swojej delikatnej formule nie powoduje uczuleń, alergii, podrażnień, zaczerwienień. Można je stosować bezpośrednio przed wykonaniem makijażu.

Czym różni się peeling do ciała od peelingu do twarzy?

Do pielęgnacji twarzy nie powinno się stosować kosmetyków do ciała w tym peelingów. Wynika to z tego, że skóra twarzy jest delikatniejszy, a przez to potrzebuje łagodniejszego złuszczania, o ile ciało zniesie peelingu gruboziarniste, to cera może sobie z nimi nie poradzić. Niekiedy nawet drobnoziarniste peelingi mechaniczne mogą przynieść negatywne skutki.

Peelingi do twarzy: jak stosować?

Przed aplikacją kosmetyku należy przygotować skórę do złuszczania. Jej powierzchnię należy oczyścić i wykonać dokładny demakijaż. Preparaty drobno i gruboziarniste nakłada się na zwilżoną skórę, pozostałe peelingi do twarzy na suchą cerą. Przy nakładaniu preparatu należy omijać wrażliwe okolice oczu i ust. Czas działania należy dostosować do informacji zawartych na opukaniu. Zazwyczaj peelingi twarzy wykonuje się od 2 do 5 minuty, nie pocierając zbyt mocno. Na koniec resztkę kosmetyku trzeba umyć, osuszyć skórę i nałożyć krem nawilżający lub olejek do twarzy.