10 opowieści o bajecznej treści – Siedmioróg – Książki dla dzieci

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
8
Nasza ocenaCzytaj opinie

14,99 

Opowieści ciepłe i pouczające

Dzieci lubią bajki. Lubią, gdy im się je czyta lub opowiada. I optymalnie jest, gdy nie są one przesadnie długie. Książka, którą napisała pani Tamara Michałowska wychodzi naprzeciw takim potrzebom. „10 opowieści o bajecznej treści” to zbiór dziesięciu (a może i więcej? Przekonaj się!) opowiadań dla dzieci. Są one utrzymane w bajkowej stylistyce i rozgrywane w fikcyjnych krainach. Zamieszkują je nietypowe postacie – a to słoniki, mówiące samoloty, ludki z żołędzi i zapałek. Każda historia napisana jest w ciepłym stylu i przemycająca pewien życiowy morał. Świetna sprawa na wieczorne czytanie bajek dziecku przed snem.

Na każdy wieczór i porę roku

Historie mają różny nastrój i rozgrywają się w różnych lokalizacjach. A także porach roku. Na przykład opowieść o ludkach z żołędzi mieszkających w lesie bardzo dobrze zwieńczy spacer po jesiennym lesie. Innym razem bajka o kolarzu, który wygrał Tour de Pologne to świetna opowieść na letnie popołudnia. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości, drodzy rodzice. Autorka zna język dzieci i umie się nim posługiwać. Wie, na jakie aspekty położyć nacisk, by opowieść była interesującą i została przez dziecko mile zapamiętana. 

8Nasza ocena
Recenzja Rodziców
Opowieści ciepłe i pouczające Dzieci lubią bajki. Lubią, gdy im się je czyta lub opowiada. I optymalnie jest, gdy nie są one przesadnie długie. Książka, którą napisała pani Tamara Michałowska wychodzi naprzeciw takim potrzebom. „10 opowieści o bajecznej treści” to zbiór dziesięciu (a może i więcej? Przekonaj się!) opowiadań dla dzieci. Są one utrzymane w […]
Recenzja Rodziców
7.5