100% ciekawostek – Jedność – Książki dla dzieci

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
8.5
Nasza ocenaCzytaj opinie

14,99 

Mnóstwo faktów, o których nie mamy pojęcia

Wbrew pozorom dzieci bardzo interesują się nauką, jeśli jest ona podana i opowiedziana w interesujący sposób. Zwłaszcza jeśli prawa fizyki lub chemii, prawidła biologii i geograficzne zjawiska na Ziemi w jakiś sposób łączyć się będą z życiem codziennym, które dziecko zna. No bo czy nie jest ciekawe, dlaczego kostka lodu nie topi się? Albo jak powstają bąbelki? Czemu mamy czkawkę albo jak wyjaśnić, że popcorn strzela, choć wcale nie ładuje się go do pistoletu? To trzeba wiedzieć – jak mówi podtytuł. W takich sytuacjach pomocna będzie lekcja w szkole, albo… książka. 100% ciekawostek to zestaw mnóstwa faktów, które w ciekawy i niejednokrotnie zabawny sposób zainteresują czytelnika i przybliżą mu podstawową wiedzę naukowa.

Przydadzą się w szkole i w domu

Na 128 stronach dzieci w wieku szkolnym dowiedzą się mnóstwa informacji z zakresu wiedzy o Ziemi, zjawisk przyrody, roślin lub zwierząt. Mnogość ilustracji i atrakcyjna forma spowodują u czytelników zainteresowanie i łatwość chłonięcia tej wiedzy. Nie tylko miło spędza się czas, ale i można zabłysnąć w towarzystwie lub w szkole. Wspaniała pozycja na prezent dla dziecka, które interesuje się nauką. Bądź właśnie trzeba go do niej nieco zachęcić.

8.5Nasza ocena
Recenzja Rodziców
Mnóstwo faktów, o których nie mamy pojęcia Wbrew pozorom dzieci bardzo interesują się nauką, jeśli jest ona podana i opowiedziana w interesujący sposób. Zwłaszcza jeśli prawa fizyki lub chemii, prawidła biologii i geograficzne zjawiska na Ziemi w jakiś sposób łączyć się będą z życiem codziennym, które dziecko zna. No bo czy nie jest ciekawe, dlaczego […]
Recenzja Rodziców
8