prezent świąteczny dla chłopaka

12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach – Publicat – Książeczki edukacyjne

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
10
Nasza ocenaCzytaj opinie

25,99 

O tym, jak pięknie jest być człowiekiem

Wydawnictwo Publicat przygotowało interesującą pozycję dla nieco starszych dzieci. „12 ważnych opowieści – polscy autorzy o wartościach” to zbiór 12 opowiadań, których motywami przewodnimi są wymienione na okładce życiowe wartości, których należy się trzymać i je wypełniać. A są to między innymi szczęście, piękno, przyjaźń, miłość, dobroć, szacunek lub mądrość. Dwunastu autorów przygotowało opowiadania napisane niebanalnym, ale i niemoralizatorskim językiem, który nie oskarża, a jedynie pokazuje inny punkt widzenia. Każdy z autorów przekazuje własną interpretację tych wartości i swój pomysł na jej realizację w życiu codziennym.

I o tym co jest w życiu tak naprawdę ważne

To, co wyróżnia tę serię, to przygotowanie merytoryczne i stylistyczne. Poproszono wybitnych polskich autorów literackich o udział. Każde opowiadanie okraszone jest pięknymi i sugestywnymi ilustracjami. Wspaniała pozycja dla myślących i szukających odpowiedzi na trudniejsze pytania dzieci i młodzież. Będzie to też dobry przyczółek do dyskusji o tym z rodzicami lub nauczycielami. Tematyka, którą na 128 stronach porusza książka oraz jej elegancka, twarda oprawa sprawiają, że będzie to świetny prezent z okazji urodzin, świąt lub uroczystości religijnych.

10Nasza ocena
Recenzja Rodziców
O tym, jak pięknie jest być człowiekiem Wydawnictwo Publicat przygotowało interesującą pozycję dla nieco starszych dzieci. „12 ważnych opowieści – polscy autorzy o wartościach” to zbiór 12 opowiadań, których motywami przewodnimi są wymienione na okładce życiowe wartości, których należy się trzymać i je wypełniać. A są to między innymi szczęście, piękno, przyjaźń, miłość, dobroć, szacunek […]
Recenzja Rodziców
10