#me – YA – Książki dla młodzieży

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
9
Nasza ocenaCzytaj opinie

27,66 

Wzruszająca i dająca nadzieję opowieść

Sara to 15-letnia zwyczajna dziewczyna mieszkająca w średniej wielkości miejscowości. Jej życie mogłoby być takie jak każdej innej nastolatki – takie przynajmniej chciałaby, by było. Zakupy, imprezy, chłopaki, przyjaźnie, pierwsze miłości, ubrania, kosmetyki, szkoła. Niestety jej życie nie jest takie zwyczajne. Ojciec opuścił ich, gdy była mała. Tak bardzo chciałaby go odnaleźć. Matka, zawodowo dzielna i posługująca się ostrym językiem dziennikarka budzi respekt okolicy z powodu siły charakteru. Niestety wobec córki nie jest ciepła, a pieniądze nie są w stanie zastąpić dziewczynie normalnej rodziny i spełnić marzeń jej duszy. Pewnego dnia jednak pojawia się jakaś nadzieja. Sara poznaje nietypowego przyjaciela, dzięki któremu być może odnajdzie ojca.

Wiarygodni bohaterowie i zwroty akcji

Joanna Fabicka specjalizuje się w literaturze dla młodzieży. Zna jej język i problem. Potrafi pisać wiarygodne opowieści, które przemawiają do wyobraźni nastoletnich czytelników. Usiłuje w ten sposób przekazać pozytywne wartości i wskazać prawidłowe postawy. Jasno nazywa słabe i mocne strony swoich bohaterów i na ich przykładach stara się przemycić pouczający przekaz. Nie inaczej jest z historią Sary, której przykład pokazuje, że miłość jest cenniejsza od pieniędzy, ale i że nawet w trudnych chwilach warto wierzyć, że „zawsze jest jakieś jutro”. 

9Nasza ocena
Recenzja Rodziców
Wzruszająca i dająca nadzieję opowieść Sara to 15-letnia zwyczajna dziewczyna mieszkająca w średniej wielkości miejscowości. Jej życie mogłoby być takie jak każdej innej nastolatki – takie przynajmniej chciałaby, by było. Zakupy, imprezy, chłopaki, przyjaźnie, pierwsze miłości, ubrania, kosmetyki, szkoła. Niestety jej życie nie jest takie zwyczajne. Ojciec opuścił ich, gdy była mała. Tak bardzo chciałaby […]
Recenzja Rodziców
9