prezent świąteczny dla chłopaka

Czy warto skorzystać z pomocy biura architektonicznego?

W obecnych czasach pomoc biura architektonicznego wydaje się być zbędną, bo istnieje bardzo wiele opcji standardowych, jeśli chodzi o projekty domów. Taki projekt domu może się nazywać Jula II lub Aneta II, czyli może on mieć niemal każdą nazwę i do jego zrealizowania potrzebny jest jedynie kierownik budowy. Problem zaczyna pojawiać się dopiero wtedy gdy chcemy w tym projekcie zmienić coś istotnego, czyli zamienić schody betonowe na drewniane.

Modyfikacje

Dość wielu z nas wie o tym, że jeśli chodzi o modyfikacje to biuro architektoniczne jest niezbędnym i to nawet w przypadku jednego ze standardowych projektów domów. Wielu z nas w tego typu projektach coś zmienia. Mowa tu o modernizacji dotyczącej choćby werandy. Pewną część tego typu modernizacji, czyli te ściany działowe można wykonać samemu lub zlecić jakiejś firmie budowlanej i jednocześnie nie bawić się w jakąś urzędową legalizację tego typu zmian, ale istotne zmiany konstrukcyjne to już inna kwestia. Jednym słowem nie można od tak sobie zmienić schodów betonowych na drewniane, bo beton się rzecz jasna nie pali, a drewno już tak. W tym aspekcie tkwi jeden z kluczowych problemów i jeśli chodzi o domy szeregowe to znaczy on bardzo wiele, bo tego typu domy rzecz jasna do siebie przylegają i właśnie dlatego jeden od drugiego zapala się dość szybko. Architekci w Gdańsku potrafią świetnie dać sobie radę z wszelkimi modyfikacjami w projektach.

Hotele i domy weselne

Niektórzy z nas są właścicielami hoteli lub domów weselnych i właśnie ta część z nas poznała usługi biur architektonicznych powiązane z budową tego typu obiektów. Poznali je zwłaszcza ludzie, którzy nagle zapragnęli modyfikacji powiązane ze zmianą schodów betonowych na drewniane lub ze zmianą jakichś ścianek z murowanych na te wykonane z płyty kartonowo gipsowej. Takie modyfikacje projektów są przydatnymi i to nawet bardzo, bo mogą znacząco przyśpieszyć prace powiązane z takim domem weselnym, ale zalegalizowanie tego typu zmian to już koszmar, bo dany budynek musi spełniać pewne normy bezpieczeństwa, czyli posiadać odpowiednią ilość wyjść, a schody muszą pozostać bezpiecznymi i to nawet podczas trwania pożaru. Aspekt ten jest bardzo ważnym i dlatego projektu budynku tego rodzaju nie można zmodyfikować w sposób dowolny.

Fantazje

Ludzie mają swoje fantazje, czyli chwytają dany projekt domku jedno rodzinnego i chcieliby dodać mu jeszcze jedną kondygnację, bo parter i użytkowe poddasze im nie wystarczają. Tego typu wymogom rzecz jasna musi sprostać biuro architektoniczne, ale jego przedstawiciele mówią czasami wprost o tym, że taka zmiana w projekcie łatwą nie będzie. Plusem jest to, że nad danym budynkiem jeszcze nie rozpoczęto pracy, czyli można w ten akuratny sposób wzmocnić fundamenty, po to by wytrzymały jedną i drugą kondygnację i do tego jeszcze użytkowe poddasze. Coś w tym stylu można wykonać, choć odpowiednie przeprojektowanie i zalegalizowanie takich zmian będzie swoje kosztować. Koszty te raz są akceptowalnymi, a innym razem nie, czyli wiele zależy tu od zasobności portfela konkretnego inwestora i od jego ostatecznej decyzji dotyczącej zmian w projekcie tego jedynego prywatnego domu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź