Czytanie dla dzieci i dorosłych

Czy czytanie poszerza naszą wiedzę?

Oczywiście, że tak. Każdy z nas powinien już dobrze o tym wiedzieć. Niestety jednak, czas spędzony na czytaniu jest często niedoceniany. Czytanie książek odchodzi „do lasmusa” na rzecz innych czynności, takich jak oglądanie telewizji czy czas spędzony przed telefonem. Jednak udowodniono, że ludzie, którzy regularnie czytają osiągają wyższe wyniki w testach na inteligencję. Podczas czytania poszerzają się ich predyspozycje poznawcze i przy regularnym czytaniu pozostają one w dobrej formie nawet do później starości.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Życie na podglądzie - 236374
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Życie jest piękne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zwierzomówcy T.2 Matka much - 177473

Czytanie poszerza nasze horyzonty

Poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Dzięki temu możemy zbadać świat z różnych stron. Zdobywamy różne umiejętności i uzupełniamy swoją wiedzę. Istotną umiejętnością w dzisiejszych czasach jest umiejętność uczenia się. Przecież cały czas nasze społeczeństwo rozwija się. A my jako ludzie rozwijamy się przez całe nasze życie.

Czytanie książek dla dzieci wzbogaca ich słownictwo

Erudycja idzie w parze z elokwencją. Czytanie dziecku od najmłodszych lat będzie skutkowało tym, że nasze pociechy będą się posługiwać pięknym i bogatym językiem. Nasze dzieci łatwiej pojmą umiejętność wypowiadania się na forum publicznym czy też w klasie – poproszone do odpowiedzi. Łatwiejszy sposób wypowiadania się i elokwencja idą w parze z łatwiejszym nawiązywaniem relacji społecznych. Sposób wypowiadania się jest bardzo ważny jeżeli chcemy zaciekawić czymś naszego słuchacza.

Warto zauważyć również jedną rzecz. Mianowicie taką, że jeżeli im więcej czytamy naszemu dziecku kiedy jest naprawdę bardzo malutki, tym łatwiej uczy się ono w późniejszym czasie mówić.

Stymulacja umysłu dzięki czytaniu książek dla dzieci

Neurobiologia daje nam jasne przekazy, że czytanie oddziałowuje pozytywnie na mózg dziecka. Ponadto badania naukowe na ten temat dowiodły również, że analiza obrazów i mowy nie jest tak angażująca jak czytanie. Poznawanie liter i słów angażuje w tym samym czasie bardzo wiele obszarów mózgu. Obszary te odpowiadają za widzenie, język oraz za przyswajanie pojęć i koncentrację. Czytanie za temu usprawnia pamięć oraz tworzy w mózgu nowe połączenia nerwowe – synapsy.

Pobudzenie wyobraźni

Jedną z fascynujących zalet czytania jest to, że pobudza ono wyobraźnię naszego dziecka. Dzięki temu maluchy stają się bardziej kreatywne i lepiej odnajdą się przy rozwiązywaniu różnych problemów. Czytanie książek daje dziecku przestrzeń do  współkreowania opisywanej rzeczywistości. Właśnie dzięki emu stymuluje się dziecięca wyobraźnia. Czytanie więc jest bardzo dobrą inwestycją wp przyszłość naszego dziecka. Wzbogacamy również dzięki temu świat emocjonalny dziecka i jego przeżycia.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#me - 193699
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#niewidzialna
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
110 ulic - 57409
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
13 POWODÓW EDYCJA SPECJALNA

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź