Ekspresy ciśnieniowe – na jakiej zasadzie działają?

Ekspresy ciśnieniowe pojawiają się w wielu polskich domach oraz mieszkaniach. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ wiele osób chciałoby każdego ranka spożywać smaczną i aromatyczną kawę, która pobudza do działania i daje energię do pracy oraz nauki. Jeszcze do niedawna ekspres w wersji ciśnieniowej był wykorzystywany głównie w kawiarniach, lecz aktualnie coraz częściej znajduje zastosowanie w gospodarstwach domowych. Warto zatem poznać jego zasadę działania oraz kluczowe zalety.

Ekspresy ciśnieniowe – dlaczego warto na nie postawić?

Ekspresy ciśnieniowe, takie jak np. https://www.konesso.pl/pol_m_Ekspresy-do-kawy_Rodzaj_Cisnieniowy-6667.html wyróżniają się wieloma mocnymi stronami. W tym miejscu wypadałoby wspomnieć o:

  • najlepszej jakości przygotowywanego naparu,
  • pełnej kontroli nad procesem parzenia kawy (sprawdzi się to na co dzień, ale też podczas przyjmowania gości),
  • łatwej obsłudze i wysokim komforcie użytkowania,
  • maksymalnej oszczędności czasu (co jest niezwykle istotne np. wczesnym rankiem, gdy domownicy muszą szybko wyjść z domu),
  • różnych możliwościach (swobodne przygotowywanie ulubionej kawy, w co najmniej kilku wersjach).

Jak widać dzięki wysokiej klasy ekspresom ciśnieniowym życie każdego człowieka może stać się lepsze i wygodniejsze. Tego typu urządzenia są polecane m.in. smakoszom kawy.

Ekspres ciśnieniowy – jak działa i na jakie rodzaje można się zdecydować?

Ekspresy ciśnieniowe dzielą się na cztery podstawowe rodzaje, a mianowicie: ekspresy ręczne, automatyczne (najwyższa wygoda użytkowania), kolbowe (nieco bardziej skomplikowane i wymagające dużej dokładności, przeznaczone głównie do kawiarni – dla profesjonalistów) oraz na kapsułki/saszetki (łatwe przygotowywanie kawy zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkowników).

Kluczem do sukcesu jest poznanie zasady działania ekspresów ciśnieniowych. Cały proces parzenia kawy rozpoczyna się od przepuszczenia 25-35 ml gorącej wody o temperaturze około 92 stopni Celsjusza pod ciśnieniem dochodzącym do 12-16 barów, przez ubite i precyzyjnie zmielone ziarna kawy. Tym samym można uzyskać napar o odpowiedniej intensywności smaku oraz aromatu. W nowocześnie zaprojektowanych ekspresach ciśnieniowych zastosowano dodatkowo wiele przydatnych funkcji, a konkretniej: młynek do kawy oraz spieniacz i podgrzewacz do mleka. Ostateczna decyzja będzie należała oczywiście do poszczególnych domowników. Nie od razu trzeba się decydować na najbardziej rozbudowane urządzenia. Omawiany ekspres umożliwi przygotowanie espresso, americano czy też macchiato.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź