prezent świąteczny dla chłopaka

Jak zrobić i grać w grę edukacyjną Bulik?

Ciekawa i wciągająca gra edukacyjna Bulik

Gra edukacyjna Bulik jest grą strategiczno — zręcznościową. Rozgrywki są bardzo emocjonujące i dostarczają wiele rozrywki graczom. Gra edukacyjna jest przeznaczona dla dwóch osób. Bulik można wykonać samemu za pomocą dostępnych w domu przedmiotów. Do wykonania gry edukacyjnej Bulik będziemy potrzebować:

  • górną część pudełka — pokrywkę,
  • kartki z bloku technicznego o różnych kolorach,
  • 2 szerokie gumki recepturki,
  • nożyczki,
  • klej,
  • nakrętki od butelek lub pompony do wykonywania ozdób DIY.

 

Rys. 1. Pokrywka od pudełka – „boisko”  do gry w Bulika.

Gra edukacyjna Bulik

Źródło: rys. zespół Zakupomat.net

Opis obrazka:

1 – Pokrywka kartonowego pudełka.

2 – Pasek dzielący pudełko na połowę.

3 – Gumki recepturki.

Proponujemy użyć zielonej i białej kartki z bloku technicznego. Zielona kartka będzie podłożem przypominającym trawę boiska. Z białej kartki wytniemy pasek dzielący boisko na pół. Zieloną kartkę przycinamy tak, żeby swoją szerokością i długością pasowała do spodu pokrywki. W tym celu możemy obrysować pokrywkę na kartce. Tniemy po liniach, jakie zostały stworzone przy obrysowaniu pokrywki pudełka. Sprawdzamy, czy zielona kartka mieści się odpowiednio na spodzie naszego boiska. Jeszcze nie przyklejamy kartki. Teraz możemy dokonać poprawek i po docinać, jeżeli wycięliśmy za duży obszar.

Do zielonej kartki dopasowujemy białą kartkę.

Rys.2. Dopasowanie paska z białej kartki do zielonej kartki.

Gra edukacyjna Bulik

Źródło: rys. zespół Zakupomat.net

Wycinamy z niej pasek o szerokości równej wysokości pudełka naszego boiska. Pośrodku paska wycinamy otwór o szerokości i wysokości trochę większej niż używane przez nas elementy do gry np.: kapsle po butelkach lub pompony. Pasek powinien być trochę dłuższy niż szerokość kartki. Pasek powinien być dłuższy ponieważ końcówki paska będą mocowane do ścianek pudełka. 

Przyklejamy zieloną kartkę do spodu pudełka, tak aby powstała na naszym boisku piękną zielona murawa. Pośrodku boiska przyklejamy biały pasek. Mocujemy go do ścianek pokrywki za pomocą zgiętych przedłużeń paska. Pośrodku dwóch pól mocujemy gumki recepturki. Boisko jest już przygotowane do pierwszej rozgrywki.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zrób to sam Maska motyla - 3824
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Znaki drogowe (0179)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra - Znajdź mnie
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Ziemia i Księżyc - 3241

Jak grać w grę Bulika?

W grę edukacyjną Builka możemy grać za pomocą dowolnie wybranych przez nas przedmiotów. Zachęcamy do eksperymentowania. Sprawdzonymi przez nas przedmiotami, które najlepiej nadają się do tej gry są:

– nakrętki po butelkach,

– pompony do wykonywania ozdób DIY.

Na czym polega gra w Bulika?

W grze Bulik wygrywa osoba, która na swoim polu ma jak najmniej nakrętek. Strzela się gumką w nakrętkę tak, aby wpadła przez dziurkę na pole przeciwnika. Wygrywa osoba, która ma jak najmniej nakrętek. Obojętnie czy na jej polu są nakrętki przeciwnika, czy jej własne.

Gra za pomocą nakrętek jest prostsza niż gra za pomocą pomponów. Pompony są miękkie i nie odbijają się tak jak plastikowe nakrętki. Pompony możemy wystrzeliwać z gumki recepturki na pole przeciwnika. Nie jest łatwo dobrać odpowiednią siłę, aby pompon trafił na pole przeciwnika. W tej zabawie można się trochę na główkować. Pompony możemy przerzucać nad środkowym paskiem tak jak piłkę przy grze w siatkówkę. Strzelanie pomponami z gumki recepturki to wciągająca i przyjemna zabawa. Gdy pompon wypadnie za boisko gracz może ponowić swój strzał.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Team Gra Edukacyjna Tajemnice Ziemi 11+
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
3 Słowa (0375)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
5 kości do gry na tacy uniw

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź