Książki dla dzieci opowiadające o depresji i różnych innych problemach psychicznych

Czy warto zaopatrzyć się w taką książkę, nawet jeżeli nasze dziecko nie przejawia takich, czy innych objawów depresji lub zaburzeń? Warto… nawet dlatego, by nasza pociecha zapoznała się z trudnymi tematami, jakie wokół niej się dzieją. Teraz depresja dotyka bardzo wielu osób, więc dobrym sposobem jest edukacja naszych dzieci na tematy związane z problemami psychicznymi. Dzięki tym książką możesz pomóc swojemu dziecku w zrozumieniu samego siebie, ale w zrozumieniu zachowań swoich kolegów czy koleżanek. Te książki uwrażliwiają nastolatków i pomagają im zrozumieć otaczający ich świat. Dorastanie niestety nie dla wszystkich jest przyjemnym przeżyciem. Nie mówiąc już nawet o nastoletnim buncie… ale też o poszukiwaniu siebie. W tych książkach poruszane są różne tematy dotyczące emocji i odbioru własnego ciała.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#me - 193699
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
#niewidzialna
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
110 ulic - 57409
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
13 POWODÓW EDYCJA SPECJALNA

Nie izoluj dziecko od problemów – pokaż mu je i uświadom

Warto więc pokazać je dziecku i zachęcić do przeczytania. Jeżeli nasze dziecko nie będzie stykać się z różnymi problemami, może być później mniej wrażliwe na uczucia innych. Będzie też z pewnością lepiej przygotowane do walki z życiowymi problemami, po przeczytaniu tych książek.

Między niebem a niebem – Zielona Sowa – Książki dla młodzieży

Książka opowiada o losach dziewczynki, która musi zmierzyć się z życiem po przejściu huraganu. Jest to opowieść o 16-latce i dla 16-latek. Huragan Katrina zmienia życie młodej dziewczyny. Wszystko się wali i spada na głowę, i to dosłownie. Znajdziemy tu dużo odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Życie bywa okrutnie i trzeba się z tym mierzyć. Doskonała powieść dla wszystkich nastolatków, którzy szukają wrażliwych i emocjonujących lektur.

Chłopak w sukience – Mała Kurka – Książki dla młodzieży

Książka opowiada o chłopcu, który odnajduje w sobie wiele kobiecych zainteresowań. Rodzinę opuściła matka, i z tym muszą sobie poradzić dwoje synów i ojciec. Historia jest napisana bardzo lekko, ale po przeczytaniu jej nasuwa się na myśl wiele ciekawych spostrzeżeń. Warta przeczytania, zarówno dla chłopców i dziewcząt.

Tiramisu z truskawkami – Literatura – Książki dla młodzieży

Zaburzenia odżywania to bardzo trudny temat, szczególnie dla nastolatek. W tym wieku często nie akceptujemy siebie takim, jakim jesteśmy. Wiele dziewcząt stosuje groźne dla zdrowia głodówki i bardzo dużo ćwiczy. Zobaczcie i przeczytajcie sami, do jakiego stopnia można wyniszczyć swój organizm po to, by czuć się piękną. Zdrowe podejście do niezdrowego tematu znajdziecie właśnie w tej książce. Może ona otworzy oczy tym dziewczyną, które stosują bezwzględne zabiegi odchudzające i niszczą swoje zdrowie.

Eliza i jej potwory – Feeria – Książki dla młodzieży

Historia 18-letniej Elizy może być wielu z nas bardzo dobrze znana. Dziewczyna jest zamknięta w sobie, ale ma niepowtarzalny dar do rysowania komiksów internetowych. Stworzyła jeden taki komiks, w którym możemy poznać bliżej demona, jaki ją otacza. Jak się okazuje demonem tym jest depresja. Niestety nastoletnie depresja coraz częściej pojawia się w duszy młodych ludzi. Niestety jest to choroba cywilizacyjna i do końca nie są znane jej przyczyny… Może wynika to z tego, że ludzie oddalają się coraz bardziej o siebie?

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Życie na podglądzie - 236374
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Życie jest piękne
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zwierzomówcy T.2 Matka much - 177473

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź