Montaż klimatyzacji VRF – komu zlecić?

Jedną z cech charakterystycznych współczesnego budownictwa wielkokubaturowego jest instalowanie w nim klimatyzacji. Istnieje kilka różnych systemów klimatyzacji, jednym z najpopularniejszych jest klimatyzacja VRF. Zobaczmy, co warto o niej wiedzieć.

Klimatyzacja VRF – czym jest?

Skrót VRF pochodzi z języka angielskiego i oznacza „Variable Refrigerant Flow”, czyli zmienny przepływ czynnika chłodniczego. Klimatyzacja VRF jest więc określeniem na regulację wydajności urządzeń chłodniczych poprzez zmianę strumienia czynnika przepływającego przez parownik. Oprócz określenia „klimatyzacja VRF” istnieje również określenie „klimatyzacja VRV”. Ten skrót również pochodzi z języka angielskiego od słów „Variable Refrigerant Volume” i oznacza zmienna objętość / przepływ objętościowy czynnika chłodniczego.

Tyle teorii, a jak jest w praktyce? Otóż w rzeczywistości są jednakowe systemy. Dlaczego?  Pomimo różnych nazw nadawanych przez poszczególnych producentów, tego typu układy są układami o tożsamym celu.

Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, gdy słyszymy słowo „klimatyzacja” to chłodzenie. Tymczasem, nie zawsze musi tak być. Wraz z postępem technologicznym, niektóre klimatyzacje są skonstruowane w taki sposób, że oprócz opcji chłodzenia posiadają również funkcję ogrzewania.

Jak wybrać serwis klimatyzacji?

Klimatyzacja VRF to jeden z tych systemów, które do długiego i sprawnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego montażu oraz regularnych serwisów. Z tego też względu wybór firmy wykonującej instalacje klimatyzacji nie może być przypadkowy. Warto decydować się na przedsiębiorstwa z doświadczeniem i dużym portfolio.

Oprócz tego, równie ważna jest ogólna renoma firmy i opinie jej byłych klientów. Te zaś można znaleźć w sieci – np. w wizytówce Google lub na stronach czy forach branżowych. Nie należy kierować się tylko i wyłącznie atrakcyjną ceną montażu klimatyzacji, ponieważ nieodpowiednio zamontowana instalacja może skutkować w przyszłości nieoczekiwanymi i dużymi kosztami naprawy.

Ventix Serwis – montaż i serwis klimatyzacji VRF

Ventix Serwis to firma oferująca montaż klimatyzacji VRF i serwis klimatyzacji VRF. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku już dość długo – powstało w 2014 roku, gdy to spółka jawna Ventix HVAC Tomasz Banaś Przemysław Pleń Sp. J., która specjalizowała się w projektowaniu, wykonywaniu i serwisowaniu instalacji sanitarnych została przekształcona. Wtedy też wyodrębniona została firma i marka Ventix Serwis.

Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. kompleksowymi usługami w zakresie klimatyzacji. Oferuje montaż, jak i późniejszy serwis klimatyzacji. Posiada na swoim koncie setki wykonanych projektów, nowoczesne narzędzia i urządzenia oraz wykwalifikowany personel, który odpowie na każde pytanie nurtujące klienta serwisu oraz który sprawia, że świadczone przez Ventix Serwis usługi są bezpieczne i efektywne.

Z Ventix Serwis można skontaktować się:

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź