Nawet niewielki balkon może być funkcjonalny i zapewniać komfortowy wypoczynek

Mieszkanie w bloku lub kamienicy jest bardzo wygodne, jednakże pozbawione możliwości korzystania z ogrodu. Namiastkę takiego azylu na świeżym powietrzu może nam jednak zapewnić balkon. Warto mieć świadomość, że współcześnie w sprzedaży dostępne są akcesoria, które produkowane są z myślą o możliwości ustawienia ich na niewielkiej powierzchni. I chodzi tutaj zarówno o meble balkonowe, jak i różnego typu pojemniki oraz szafy, które są odporne na działanie deszczu lub mrozu. W ciepłe dni idealne na balkon są natomiast wiszące krzesła.

Akcesoria do przechowywania

Wielu właścicieli mieszkań traktuje swój balkon jako dodatkowe miejsce do przechowywania różnych domowych sprzętów, których zazwyczaj nie chce nam się wynosić do piwnicy. W konsekwencji nasz tarasik jest zagracony i nie wygląda atrakcyjnie. Jednak i na to wymyślono rozwiązanie. Skutecznym sposobem na zapewnienie sobie miejsca do magazynowania oraz komfortowego przesiadywania na balkonie są skrzynie ogrodowe.

Taka skrzynia na balkon może być wykonana z drewna lub z innego materiału. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się wyroby wykonane z polipropylenu, który wyglądem przypomina rattan lub drewniane deski. Tworzywo to jest jednak praktyczniejsze w utrzymaniu. Jest lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Do tego wygląda bardzo gustownie przez wiele sezonów. Skrzynie balkonowe oferowane przez sklep eDomator.pl pełnią nie tylko funkcję pojemnika, ale również siedziska. W opcji są modele o zróżnicowanych rozmiarach, w tym skrzynie podłużne, okrągłe oraz kwadratowe. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także zakup ławki na balkon ze skrzynią.

Godne uwagi są też szafy na balkon, które gwarantują jeszcze większą powierzchnię do przechowywania. Takie gospodarcze szafy pomieszczą różne domowe szpargały, typu: doniczki, narzędzia, dziecięce zabawki. Co ciekawe, niektóre modele oferują możliwość zamknięcia drzwiczek na kłódkę.

Meble balkonowe

Kolejną ważną kwestią są meble na balkon. Przed ich zakupem powinniśmy zastanowić się jak chcemy spędzać czas na balkonie. Czy umeblowanie ma zapewnić jedynie wypoczynek, czy może również spożywanie posiłków i przekąsek. Do wyboru są bowiem zarówno pojedyncze meble typu fotel lub sofa, jak również całe zestawy mebli wypoczynkowych i jadalnianych. Jeśli lubimy pić kawę na balkonie, to nie możemy zapomnieć o chociaż najmniejszym stoliku.

Na niewielkich balkonach zazwyczaj sprawdzają się zestawy obejmujące dwa krzesła i stolik oraz takie, które dodatkowo posiadają dwuosobową sofę. Wyposażając balkon w meble, nie można zapomnieć o poduszkach. Większość zestawów jest w nie wyposażona, jednak warto dokupić kilka poduszek ozdobnych, które cieszą oko swoimi kolorami, a plecom zapewniają miękkie podparcie.

Huśtawki i fotele wiszące na balkon

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na balkonie ustawić huśtawkę. Może ona zastąpić lub uzupełnić zestaw wypoczynkowy. Huśtawki wyposażone są w daszek, który chroni przed słońcem oraz deszczem. Przydaje się zatem na balkonach, które nie posiadają zadaszenia. W sprzedaży dostępne są huśtawki, które można rozłożyć na płasko.

Hitem ostatnich lat są również fotele wiszące. W asortymencie sklepu eDomator.pl dostępne są wersje mocowane do sufitu lub fotele wiszące wolnostojące, które posiadają wytrzymałą, stalową podstawę. Dzięki temu, że każdy z modeli wyposażony jest w wygodne poduchy, gwarantuje relaks na najwyższym poziomie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź