Poduszka z łuską gryki? Dlaczego nie!

Pragniesz, aby sen zregenerował Twoje zmęczone ciało i umysł, a także napełnił energią na kolejny dzień pełen wyzwań? Aby tak się stało, musisz pamiętać o higienie snu, której jednym z elementów jest dobór odpowiednich akcesoriów do spania. Rosnąca popularność poduszek z łuską gryki nie jest przypadkowa. Zobacz, jak zbawienny wpływ może mieć na twój odpoczynek.

Doskonała opcja dla alergików

Poduszka wypełniona łuską gryki jest całkowicie hipoalergiczna, więc doskonała dla alergików. Gryka jest bogata w duże ilości taniny, która wykazuje właściwości przeciwzapalne i zapobiega rozwojowi bakterii, grzybów i roztoczy. Sprawdzi się więc u osób cierpiących na wszelkie choroby skórne, takie jak łuszczyca czy AZS, a także astmę i inne choroby układu oddechowego.

Idealne dopasowanie do ciała

Koniec problemów ze zbyt zbitym lub zbyt miękkim wypełnieniem poduszki. Ilość łuski można samodzielnie regulować, odejmując lub dodając objętości wedle upodobań. Dzięki temu miękkość poduszki może być idealnie wyważona. Dodatkowo łuski są ruchomą masą, która dopasowuje się do kształtu ciała, jednak nie odkształca ani nie sprężynuje, co jest ogromnym atutem przy częstych zmianach pozycji we śnie. Mięśnie mogą się rozluźnić, a kręgosłup w końcu odpocząć po ciężkim dniu.

Regulacja temperatury i właściwości higroskopijne

Gryka ma wspaniałą właściwość: jest higroskopijna, czyli pochłania wilgoć z ciała człowieka i szybką ją uwalnia z uwagi na stały przepływ powietrza między mikroszczelinami łuski. Dzięki temu cały czas utrzymuje stałą temperaturę, zimą ogrzewa, latem chłodzi i zapobiega przegrzaniu się ciała. Tę wspaniałą cechę docenisz szczególnie w upalne dni lata.

Antyoksydanty i estetyka wykonania

Dodatkowo, łuski gryki są skarbnicą pożądanych antyoksydantów eliminujących rozwój wolnych rodników, a dzięki temu pozwalających opóźnić proces starzenia się. Taka poduszka z https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka ma ogromną przewagę nad syntetycznymi odpowiednikami. Jest przepięknie wykonana z ekologicznych materiałów, które są bardzo przyjemne zarówno dla skóry, jak i oka. Poszewkę można zdjąć i wyprać, a sama poduszka będzie służyć przez wiele lat.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź