Ranking kont osobistych

Co to jest konto osobiste?

Najpopularniejszy produkt w ofercie banku to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, częściej nazywany kontem osobistym. W zależności od tego, do kogo adresowana jest oferta, istnieją konta między innymi dla: dzieci, studentów, emerytów, prestiżowych klientów.

Podstawowymi cechami charakteryzującymi rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy są:

— możliwość zlecania przelewów bankowych,

— odbieranie przelanych od innych podmiotów środków na konto,

— możliwość dokonywania płatności online,

— możliwość bezgotówkowego płacenia w sklepach z pomocą: karty debetowej, smartfona ,

— tworzenie zleceń stałych,

— dokonywanie wypłat środków z bankomatów zarówno w kraju jak i za granicą,

— korzystanie z Profilu Zaufanego,

— możliwość inwestowania finansów.

Posiadanie konta osobistego daje także w wielu przypadkach możliwość wymiany pieniędzy w kantorze online, kupna biletów na komunikację czy opłaty za jazdę autostradą.

Czym charakteryzują się najlepsze konta bankowe?

Kilka z kluczowych cech, które w większości przypadków przyciągają uwagę użytkowników podczas podejmowania decyzji o tym, które konto wybrać to:

— Opłaty za prowadzenie konta — Naturalnie dużą popularnością cieszą się oferty bezpłatnych kont bez żadnych warunków koniecznych do spełnienia miesięcznie, np. wykonać określoną liczbę transakcji każdego miesiąca, wpłacić na konto określoną kwotę itp.

— Opłata za kartę – Podobnie jak w przypadku darmowych kont, także i w kwestii użytkowania karty ważny jest brak warunków koniecznych do spełnienia co miesiąc.

— Wypłacanie środków z bankomatów – Szczególnie istotnym aspektem w kwestii wypłat jest wysokość prowizji pobieranej przez bank oraz ograniczenia związane z możliwością darmowego pobierania gotówki w bankomatach określonych sieci.

— Bankowość internetowa – Ten element jest zwłaszcza kluczowy dla reprezentantów młodszych pokoleń. Jednakże coraz więcej użytkowników nie wyobraża sobie braku możliwości płatności przy pomocy Blika na smartfonie czy konieczności wykonywania wszelkich bankowych operacji jak: zakładanie lokat, uiszczanie płatności, przyjmowanie środków czy nadzorowanie stanu swojego rachunku bankowego w faktycznej fizycznej placówce bankowej, nie zaś na urządzeniu mobilnym.

— Zakładanie konta – Preferowany sposób otwarcia rachunków ma niezwykle indywidualny charakter. Podczas gdy jedni są zwolennikami spotkań z doradcą podczas których mogą bezpośrednio zapoznać się z ofertą i szczegółowo ją omówić twarzą w twarz, inni wolą wykonać wszystkie czynności zdalnie. Podyktowane jest to zazwyczaj ograniczeniami dyspozycyjności osoby chcącej założyć konto. Sposoby weryfikacji tożsamości zakładającej konto są różne, między innymi podpisanie dokumentów przy kurierze jako świadku czy chat video z konsultantem.

— Możliwość założenia konta oszczędnościowego – choć obecnie oprocentowanie przynosi znikomy zysk, wielu posiadaczy kont ciągle postanawia lokować swoje oszczędności na rachunkach. Dodatkowo banki często przygotowują specjalne oferty dla swoich klientów, z wyższą stawką.

Ranking kont osobistych na Bankier.pl

Wśród bogatej oferty kont na rynku warto wcześniej przeczytać ranking kont osobistych, by móc ustalić, które z nich najlepiej spełnia wymagania klienta. Jedną ze stron prezentująca takie zestawienia, umożliwiające szybkie porównanie ofert to https://www.bankier.pl/smart/konta-bankowe.

Po wyborze kategorii konta, a więc “osobiste”,”dla młodych”, “dla dziecka” czy też “dla firm” na stronie wyświetlają się oferty promowane. Za założenie rachunku w tych przypadkach otrzymuje się bonus. Niżej znajduje się ranking kont z czytelnymi informacjami dotyczącymi każdej oferty.

Oprócz logotypu i nazwy banku prowadzącego konto oraz nazwy konkretnego konta osobistego zaprezentowane są miesięczne opłaty za: prowadzenie konta, użytkowania karty kredytowej oraz koszty przelewu. Można także rozwinął poszczególne oferty, dowiadując się więcej na ich temat. Przykładowo:

— jakiej wysokości bonus związany jest z ofertą oraz za co dokładnie przysługuje (za aktywowanie aplikacji mobilnej, wykonanie określonej liczby transakcji w określonych sposób jak na przykład z wykorzystaniem Blika, założenie konta oszczędnościowego, złożenie wniosku przez Internet czy wyrażenie zgody zawartej w regulaminie promocji)

— jakie karty debetowe są dostępne w danej ofercie (VISA, Mastercard, zbliżeniowa, w telefonie)

— funkcjonalności rachunku (NFC, Apple Pay, Google Pay, NFC, Blik itp.)

— możliwość założenia rachunku (otwarcie konta w placówce, otwarcie konta przez bankowość elektroniczną, otwarcie konta przez internet, otwarcie konta przez aplikację, otwarcie konta przez infolinię).

— pozostałe opłaty (przelew ekspresowy, przelew europejski, SMS weryfikacyjny do przelewu, realizacja zlecenia stałego, realizacja polecenia zapłaty, wyciąg miesięczny elektroniczny, wyciąg miesięczny papierowy)

— Dostępność aplikacji mobilnej i jej funkcje,

— dokładna, profesjonalna analiza danego konta z wypunktowaniem jego zalet i wad.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź