Wózki inwalidzkie dla dzieci – wybierz odpowiedni wariant

Dzieci z niepełnosprawnościami powinny korzystać z wózków spacerowych przystosowanych do ich potrzeb. Mnogość oferowanych w tym zakresie rozwiązań pozwala obecnie dobrać odpowiedni produkt do wieku, wagi i szczególnych potrzeb młodych pacjentów. Można wybierać już nie tylko z pośród różnego typu wariantów wyposażenia, ale i wersji kolorystycznych.

Podstawowe cechy spacerowych wózków inwalidzkich dla dzieci

Współczesne wózki inwalidzkie dla dzieci na pierwszy rzut oka nie różnią się od standardowych wózków dziecięcych. Przyglądając się im jednak bliżej dostrzeżemy, że posiadają szereg rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo przewożonego pacjenta oraz szeroki zakres regulacji, pozwalający na dostosowanie siedziska do potrzeb osób z różnego typu niepełnosprawnościami. Profesjonalne dziecięce wózki inwalidzkie, które znajdziemy w ofercie renomowanych sklepów medycznych umożliwiają stabilizację ciała pacjenta w kilku różnych pozycjach – od leżącej poprzez półleżącą do siedzącej. Topowe modele różnią się od siebie dodatkowymi udogodnieniami. Np. inwalidzki wózek dziecięcy TOM 4 marki Patron – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-dzieciecy-tom-4/, posiada siedzisko, które umożliwia obrócenie dziecka tyłem do kierunku jazdy tak, by rodzic mógł obserwować je podczas przemieszczania się. Ten wózek powstał z myślą o dzieciach borykających się z chorobami mięśniowymi, mózgowym porażeniem dziecięcym czy przepukliną mózgowo-rdzeniową. Posiada odpowiednią amortyzację i koła, umożliwiające bezpieczne poruszanie się po nieregularnym terenie. Ma w zestawie liczne akcesoria i występuje w aż czterech wersjach, umożliwiając odpowiednie dopasowanie do wzrostu i wagi dziecka. Niektórzy rodzice z pewnością docenią możliwość wyboru jednej z kilku opcji kolorystycznej: szarej, czerwonej, niebieskiej lub pomarańczowej.

Innym wózkiem, który zaprojektowano z myślą o transporcie dzieci z niepełnosprawnością narządu ruchu i tych, w przypadku których samodzielne poruszanie się jest niewskazane, jest wózek Piper Comfort marki Patron – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-piper-comfort/ . Jego podstawowym atutem jest lekka konstrukcja i szeroka możliwość regulacji. Pomimo niskiej masy własnej, dobrze radzi sobie z obciążeniem sięgającym nawet 50 kg. Jest składany w parasolkę podobnie jak większość standardowych dziecięcych wózków spacerowych, co znacznie upraszcza jego transport.

Wózek inwalidzki dla starszych dzieci

Wózek inwalidzki dla starszych dzieci – jaki wybrać?

W przypadku starszych dzieci z niepełnosprawnościami warto pomyśleć o wyborze wózka, który będzie mógł niezawodnie służyć przez jak najdłuższy czas. Przykładowo wózek Ben marki Patron – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-spacerowy-ben/  występuje w dwóch rozmiarach, a w obu przypadkach jego maksymalne obciążenie sięga 75 kg. Mogą użytkować go zatem także osoby dorosłe. Dużym atutem tego wózka jest niska masa własna – tylko 20 lub 22 kg. Wszelkie zabezpieczenia i dodatkowe akcesoria przydatne przy transporcie dzieci są możliwe do demontażu, dzięki czemu wózek lepiej będzie spełniał potrzeby starszych dzieci i dorosłych. Tu także możemy wybierać spośród kilku opcji kolorystycznych wózka.

Dzieci o wadze do 55 kg mogą swobodnie podróżować na wózku Trollino marki Ormesa – https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-inwalidzki-trollino/ . Jest to jeden z topowych wózków w swojej klasie, doceniany za kompaktowe rozmiary, lekkość konstrukcji i łatwość składania. Został zaprojektowany z myślą o wymaganiach rodzin prowadzących miejski styl życia i tych, które lubią podróżować nie rezygnując z komfortu i bez poddawania się ograniczeniom. Wózek zajmuje mało miejsca i waży zaledwie 14,8 kg, ale mimo to jest stabilny i bezpieczny.

 

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi. Należy używać ich zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Informacje o producencie, dystrybutorze i zastosowaniu znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź