Wykorzystywanie gier edukacyjnych w nauce

Gry edukacyjne i podejmowanie wysiłku

We wszystkich grach edukacyjnych dzieci są zmuszone, aby podejmować pewien wysyłek. Nie ważne, czy to gry sportowe, gry karciane, gry planszowe czy układanie puzzli. Podczas grania w gry edukacyjne gracze zmuszeni są do skupienia się i rozwiązywania problemów, które stawia przed nimi gra. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ poprzez samo granie, tworzy system informacji zwrotnej. Dzieci chętnie sięgają po różnego rodzaju gry, dlatego dobrowolne uczenie się i zapamiętywanie informacji podczas takiej zabawy przychodzi z łatwością.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zrób to sam Maska motyla - 3824
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Znaki drogowe (0179)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra - Znajdź mnie
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Ziemia i Księżyc - 3241

Cel gier edukacyjnych

Celem gry edukacyjnej jest osiągnięcie pewnego rezultatu. Dzieci dochodzą do tego poprzez rozwiązywanie problemów, jakie stawia im gra. Żeby takie problemy rozwiązać, dzieci przechodzą przez różne procesy myślowe. Takie procesy wymagają od nich ćwiczenia różnych umiejętności w zależności od danej gry edukacyjnej. Dlatego dzieci mogą się rozwijać i ćwiczyć np.: koncentrację, spostrzegawczość czy pamięć. W grach obowiązują pewne zasady i reguły, dlatego też dzięki grom dzieci mogą się nauczyć stosowania do zasad i reguł. Rozumienie samego faktu, że nawet przy dobrej zabawie trzeba stosować się do nakazów i zasad.

Rozwiązywanie problemów w grach edukacyjnych 

Dzieci grając, mają z góry określony cel, jakim jest rozwiązanie problemów w grze. Przezwyciężają przeszkody, żeby rozwiązywać różne problemy. Dlatego gry pomagają też w nauce samodzielności i podejmowaniu decyzji. Dzieci mogą przezwyciężyć swoją nieśmiałość. Zabawy edukacyjne pomagają również w odnajdywaniu się w nowym otoczeniu. Sytuacje stwarzane przez gry edukacyjne wprowadzają dzieci do adaptowania się w zmiennych warunkach. Kształtują procesy poznawcze i uczą, jak działa otaczający je świat. Gry edukacyjne angażują dzieci w pozyskiwanie wiedzy. Takie pozyskiwanie wiedzy staje się dla dzieci przyjemnością, którą mogą później wykorzystać w edukacji szkolnej.

Gry edukacyjne i angażowanie dzieci w zdobywanie wiedzy

Celem gier edukacyjnych jest wywołanie zaangażowania u dzieci. Podczas zabawy wdrażane są różne informacje ze świata edukacji. Zaangażowanie dzieci w gry edukacyjne sprawia, że lepiej zapamiętują powtarzany materiał. Natomiast zdobywanie nowych informacji staje się bardziej atrakcyjne podczas zabawy niż wykładania ich na lekcjach przez nauczycieli. Dlatego gry edukacyjne same w sobie stanowią ciekawy element w procesie edukacji i są sposobem na dojście do różnych wniosków. Czasem gry lepiej sprawdzą się w opanowaniu tematów przez dzieci, ponieważ pozwalają im doświadczyć tej wiedzy. Dlatego stanowią pewien punkt wstępny lub utrwalenie w edukacji. Gry edukacyjne wprowadzają zmiany w postrzeganiu nauki przez dzieci. Dzięki temu dzieci kojarzą uczenie się z przyjemnym procesem. Nie od dziś wiadomo, że jeżeli jesteśmy zaangażowani w coś przyjemnego, bardziej to zapamiętujemy.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Team Gra Edukacyjna Tajemnice Ziemi 11+
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
3 Słowa (0375)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
5 kości do gry na tacy uniw

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź