Wyposażenie narciarza – co warto kupić?

Podstawą udanego wyjazdu na narty jest odpowiednie przygotowanie. Niektóre elementy można wypożyczyć, jednak strój narciarski wraz z czapką i rękawicami powinniśmy zabrać ze sobą. Przeczytaj artykuł na temat wyposażenie narciarza – co warto kupić.

Sprzęt narciarski — co koniecznie musisz ze sobą zabrać?

Jednym z najważniejszych elementów sprzętu narciarskiego są narty. Osoby początkujące najczęściej korzystają z opcji ich wypożyczenia. Własne narty to dość spory wydatek, dlatego najlepiej je kupić, gdy będziemy pewni, że chcemy jeździć regularnie. Kijki narciarskie również bez problemu można wypożyczyć, a są one pomocne zwłaszcza na początkowym etapie nauki jazdy.

Podstawowym elementem sprzętu są też buty narciarskie, które tak samo można wypożyczyć w pobliżu stoku. Wypożyczenie butów powinno wiązać się z tym, że dostaniemy dobrze dobrany rozmiar. Źle dobrane buty mogą zniechęcić nas do jazdy. Własne buty są dobrym rozwiązaniem również z uwagi na względy higieniczne. Kupując pierwsze nowe buty, warto zapytać sprzedawcę o pomoc przy wyborze. Bardzo ważne jest wybranie pasującego rozmiaru. Trzeba pamiętać, że stopa w bucie narciarskim nie może mieć za wiele luzu. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko skręcenia stawu skokowego albo innej niebezpiecznej dla zdrowia kontuzji.

Jakie akcesoria na narty kupić?

Komfort jazdy zapewnią nam również odpowiednio dobrane ubrania. Przed zimnem ochroni nas bielizna termoaktywna. Spodnie narciarskie są dość grube, więc częściowo będą nas chronić przed kontuzjami. Nie można też zapominać o kasku narciarskim. Ten element to dobra ochrona głowy dla narciarzy, bez problemu wypożyczymy go w wypożyczalni, jeśli nie posiadamy własnego.

Na stoku przyda się czapka narciarska oraz skarpety narciarskie. W momencie, gdy jeździmy może wydawać nam się, że jest ciepło. Jednak warto postawić na solidny ubiór, który ochroni nas przed przeziębieniem oraz wychłodzeniem organizmu. Przed mrozem skutecznie zabezpieczą nas nieprzemakalne rękawice. Rękawiczki, których używamy na co dzień na pewno nie spełnią swojego zadania na stoku. Rękawice narciarskie Gore Tex mają wodoodporny materiał, więc mamy pewność, że zapewnią doskonałą izolację. Nie można też zapominać, że ważnym wyposażeniem są gogle narciarskie. Jeżdżenie w goglach zwiększa widoczność oraz ogranicza ryzyko wpadnięcia czegoś do oka. Przy dużej szybkości może to być niezbeczenie dla naszego zdrowia. Jeśli szusujemy w ciepłym oraz słonecznym miejscu niezbędny może się okazać filtr przeciwsłoneczny. Podczas zakupów na narty można również trafić na inne świetne produkty jak: okulary Julbo Vermont Classic czy kask rowerowy POC Octal.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź