Zabawki konstrukcyjne dla dzieci – jakie wybrać?

Zabawki konstrukcyjne zapewniają maluchom wiele godzin wspaniałej zabawy, a jednocześnie rozwijają umiejętności kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i sprawności manualnej. Sprawdź, jakie zabawki warto podarować swoim pociechom!

Zabawki konstrukcyjne dla najmłodszych

Chęć do nauki nowych rzeczy i twórczej aktywności towarzyszy dzieciom od najwcześniejszych lat, dlatego pierwsze zabawki konstrukcyjne można zaproponować już półtoraroczniakom i dwulatkom. Głównym kryterium wyboru jest tu bezpieczeństwo dziecka: wszystkie elementy muszą być na tyle duże, by maluch nie mógł ich połknąć, i pozbawione ostrych krawędzi. Klocki magnetyczne Stick-O spełniają wszystkie wymienione kryteria – 30 kolorowych elementów o różnorodnych kształtach umożliwia skonstruowanie wielu rozmaitych figur.

Wiele ciekawych propozycji dla dzieci w wieku 3 lat znajdziemy w ofercie włoskiej marki Quercetti. Zestawy takie, jak Tubation lub Tubation Wheels, złożone z klocków o walcowatym kształcie i akcesoriów uzupełniających, to baza pod budowę trójwymiarowych torów, pojazdów i innych konstrukcji o formie ograniczanej jedynie dziecięcą wyobraźnią. O tym, gdzie kupić kreatywne prezenty dla dzieci, można przeczytać: https://www.swidnik.pl/kreatywne-prezenty-dla-dzieci-sprawdz-nasze-pomysly/

Logiczne zabawki konstrukcyjne dla dzieci

Wybór zabawek konstrukcyjnych w tantis.pl jest ogromny i ciągle powiększa się o nowe, innowacyjne modele. Klasyczne produkty oparte na równie prostych, co angażujących zasadach cieszą się jednak niezmienną popularnością. Znakomitym przykładem są tu tory kulkowe, budowane na podstawie przykładowego modelu z ilustracji lub własnej inwencji twórczej. Zabawa stymuluje kreatywność i uczy myślenia przestrzennego, niezbędnego choćby do wyznaczenia właściwych kątów nachylenia torów.

Mechanizm torów kulkowych wykorzystują także modułowe zestawy GraviTrax, umożliwiające tworzenie własnych przestrzennych konstrukcji i obserwację działania praw fizyki w otaczającym nas świecie.

Zabawki konstrukcyjne – obiekty do samodzielnego montażu

Maluchy uwielbiają zabawy odwzorowujące aktywności z codziennego życia – a kiedy plan dnia lub pogoda nie sprzyjają urządzeniu prawdziwego biwaku, zestaw Zwariowany Namiot pomoże kilkulatkowi rozbić obóz we własnym pokoju! Z dostępnych elementów konstrukcyjnych wyczarujecie stelaż namiotu, domku, wieży czy tunelu, które po przykryciu kocem zmienią się w prawdziwą fortecę. Młodzi miłośnicy maszyn budowlanych i rolniczych chętnie zajmą się także konstrukcją kombajnu, dźwigu i innych imponujących pojazdów.

Wszystkie wymienione zabawki konstrukcyjne dla dzieci dostępne są w księgarni internetowej Tantis.pl. Życzymy udanej zabawy!

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź