prezent świąteczny dla chłopaka

Żywienie i suplementacja zwierząt domowych

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, do prawidłowego rozwoju potrzebują witamin i minerałów. Warto przy tym pamiętać, iż każdy gatunek posiada swoje własne, specyficzne potrzeby, które sprawiają, że dobierając suplementy diety dla zwierząt, powinniśmy się kierować jego indywidualnymi cechami. Zastanówmy się zatem, na co jeszcze zwracać uwagę podczas ich kupowania.

Odżywianie dietą BARF

Jeżeli zdecydowałeś się na dietę BARF, która jest najbliższa naturalnemu żywieniu twojego pupila, na pewno masz świadomość, że nie jesteś w stanie zapewnić mu wszystkich składników dokładnie tak samo, jak miałoby to miejsce w naturze. Tam twój pies czy kot zjadłby swoją zdobycz wraz z futrem, piórami, kośćmi i zawartością układu pokarmowego. W domu oczywiście nic takiego nie ma miejsca.

Decydując się na dietę BARF, najpewniej kupujesz w sklepie specjalnie dedykowane dla twojego kota czy psa mięso. Jednak ze względu na to, iż ma ono “czysty” charakter, nie dostarcza wszystkich składników zwierzęciu, które w naturze znalazłyby się w pozostałych, zjadanych elementach. Dlatego też, wybierając dietę BARF, musisz wiedzieć, jakie mikro- i makroelementy powinieneś suplementować i w jakich ilościach. Dzięki temu będziesz w stanie zbliżyć dietę swojego małego przyjaciela do tej, jaką sam wybrałby dla siebie w naturze.

Dokładne informacje, dotyczące żywienia BARF, znajdziesz między innymi na stronach poświęconych tej diecie. Zapoznaj się z nimi i dobierz odpowiednie suplementy dla swojego pupila.

Gotowa dieta

Suplementacja zwierząt nie musi być związana wyłącznie z dietą BARF. Niekiedy warto wspomóc organizm pupila, nawet jeśli je on zbilansowane karmy, zwłaszcza jeżeli lekarz weterynarii zauważy, że jest taka konieczność.

Karmy renomowanych firm, czy to suche, czy mokre, zazwyczaj posiadają już odpowiednio skomponowany skład, bogaty w makro- i mikroelementy. Z tego względu to one powinny być preferowane dla psów i kotów.

Niestety jednak wiele produktów, zwłaszcza z “niższej półki”, nie zawiera dedykowanych ilości składników odżywczych. Są to między innymi karmy, które najczęściej pojawiają się w reklamach, a na co dzień dostępne są w supermarketach czy zwykłych sklepach spożywczych. Każdy właściciel, który kocha swojego psa lub kota, powinien unikać ich kupowania, a jeśli z jakiegoś powodu zostanie do tego chwilowo zmuszony, powinien czym prędzej uzupełnić dietę zwierzaka w odpowiednie minerały i witaminy, a następnie przy pierwszej okazji wrócić do karmienia go lepszą karmą.

Kiedy już pojawi się choroba

Niestety czasami pomimo największych starań właściciela pojawia się choroba. Na szczęście również wtedy nie jest za późno i wciąż można podreperować zdrowie psa lub kota, wykorzystując specjalistyczne suplementy dedykowane dla zwierząt cierpiących. Oferuje je między innymi Biovico – produkty tej marki przeznaczone są między innymi dla psów i kotów z chorobami zwyrodnieniowymi stawów czy chorobami wątroby i nerek. ich specjalistyczny skład sprawia, że pomagają w przywróceniu większej sprawności tych układów, dzięki czemu zwierzęta szybciej wracają do dobrego zdrowia.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź