Pasy ciążowe

Gadżety dla kobiet w ciąży

Pas ciążowy to gadżet, który ma podwyższać komfort i wygodę przyszłej mamy. Pozwala również utrzymać prawidłową postawę w ciąży, odciążyć kręgosłup i mięśnie brzucha. Po pas ciążowy sięgają też te kobiety, które chcą ładnie wyglądać w sukienkach. Jak więc widać ten gadżet dla kobiet w ciąży ma wiele zastosowań. Tak samo, jak wiele jest zastosowań tego akcesorium, tak samo dużo jest rodzajów pasów ciążowych. Trzeba go więc wybierać rozważnie i dopasować model do swoich potrzeb, w innym przypadku można sobie zrobić krzywdę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest pas ciążowy?

Pas ciążowy to jeden z elementów garderoby. Swoim wyglądem przypomina rękaw. Zwykle pasy dla kobiet w ciąży wykonuje się z bawełny i dodaje do tego materiału elastycznego. Gadżet nie posiada szwów, co gwarantuje wygodę przy jego noszeniu. Idealnie przylega do ciała, jest rozciągliwy, przez co rośnie razem z ciężarnym brzuchem.

Funkcje pasów ciążowych

Pasy ciążowe mają bardzo wiele zastosowań. Są one przydatnym i funkcjonalnym akcesorium dla kobiet w ciąży. Kobiety doceniają je przede wszystkim za to, że dzięki nim mogą dłużej cieszyć się swoimi zwykłymi ubraniami. Pasy delikatnie unoszą powiększający się brzuszek, dzięki czemu łatwiej zapiąć ulubione spodnie czy spódnice. Pasy ciążowe mogą też uatrakcyjniać garderobę przyszłej mamy. W tym celu warto kupić pas ciążowy ozdobny ma on naszyte zabawne aplikacje lub napisy nawiązuje do ciąży i macierzyństwa. Tradycyjne pasy ciążowe są także świetnym uzupełnieniem jesiennej i zimowej garderoby. Pozwalają ogrzać duży brzuch wystający spod bluzki.

Sposób na bóle kręgosłupa w ciąży

Pasy ciążowe doceniane są również za to, że przynoszą ulgę w ciążowych bólach kręgosłupa. Aby zlikwidować ból, warto wybierać modele zapinane na rzepy, które są regulowane i dostosowują się do ciała. Ich zadaniem jest podtrzymywania i delikatne podnoszenie brzuszka, przez co postawa jest wyprostowana. Po pas ciążowy na bóle kręgosłupa sięgnąć powinny przede wszystkim kobiety w ciąży mnogiej i te, które spodziewają się kolejnego dziecka. Dla pań, które mają w ciąży duże problemy z kręgosłupem, zalecane są pasy ciążowe ortopedyczne. Są one zbudowane z krzyżujących się pasów, co ma zapewnić podparcie. Pomogą one zniwelować obciążenie mięśni pleców i brzucha. Ich zaletą jest to, że nie odcinają się i nie prześwitują pod ubraniem.

Pasy ciążowe po porodzie

Pasy ciążowe przydają się również w okresie połogu. Ich zadaniem jest wzmocnienie po porodzie i przywrócenie dawnej formy. Pasy poporodowe pomogą więc w walce z nadwagą, rozstępami i luźnymi fałdkami. Nosząc go, kobieta wzmacnia rozciągnięte powłoki brzuszne oraz przeciwdziała wystąpieniu przepukliny pooperacyjnej (jest to bardzo ważne, jeśli zostało przeprowadzone cesarskie cięcie). Dzięki pasom poporodowym szybkiej można przystąpić do ćwiczeń fizycznych i odzyskać zgrabną sylwetkę.

Dla kogo pas ciążowy?

Pas ciążowy mogą nosić kobiety od 3 trymestru ciąży. Wcześniej sięgnąć po ten gadżet mogą panie, u których występuje wyjątkowo duży brzuch lub które spodziewają się bliźniąt. Należy pamiętać, że pas ciążowy nosi się nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody. Jednym z jego zadań jest zmiana kształtu brzucha i sprawienie, że będzie on bardziej regularny. Oznacza to, że pas ciążowy działa na podobnych zasadach jak bielizna korygująca. Kobiety, które go noszą lepiej wyglądają w sukienkach czy spódnicach.

Jaki pas ciążowy wybrać?

Pas ciążowym, aby przynosić korzyści, powinien być odpowiednio dobrany. Najlepiej wybierać modele odpowiednio usztywnione i wyprofilowane. Jego noszenie nie może wywoływać u kobiety uczucia dyskomfortu. Większość przyszłych mam wybiera więc pasy ciążowe bez szwów z regulowanym zapięciem na rzepy – pozwala to na dopasowanie pasa do zmieniającego się kształtu brzucha. Dobrym wyborem jest też pas ciążowy z gorsetem stabilizującym.

Specjaliści zalecają, aby na pasie ciążowym nie oszczędzać. Jego jakość ma bardzo duże znaczenie. Źle dobrany pas ciążowy może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jaki rozmiar pasa ciążowego wybrać?

Wybierając pas ciążowy nieregulowany, trzeba dobrze dobrać jego rozmiar. Jest on uzależniony od obwodu ciała w pasie. Przed zakupem trzeba więc poznać swoje wymiary, a następnie porównać je z tabelami rozmiarów podanymi przez producentów. Z tabeli można odczytać rozmiar pasa ciążowego.

Pasy ciążowe: wady

Pasy ciążowe mają takie samo grono zwolenników jak przeciwników. Ci ostatni przekonują, że ucisk na brzuchu, jaki powoduje pas, może negatywnie wpływać na przepływ krwi w tym rejonie, a przez to odciążenie mięśni pleców i ścięgien staje się słabsze. Specjaliści przekonują jednak, że pas ciążowy używany rozsądnie i dobrze dobrany nie będzie stanowił niebezpieczeństwa dla przyszłej mamy. Kobiety powinny go zakładać, wychodząc na spacery, dłuższe zakupy czy w czasie aktywnego spędzania czasu. Z noszenia pasa ciążowego lepiej zrezygnować w czasie domowego wypoczynku, oglądania telewizji czy snu. Stosując się do tych zasad, ma się pewność, że noszenie pasa ciążowego nie będzie stanowić zagrożenia dla dziecka.