Dla kobiet w ciąży

Wyprawka dla kobiet w ciąży

Kobiety spodziewające się dziecka potrzebują wiele specjalistycznych akcesoriów. Ich zadaniem jest podwyższenie komfortu i umilenie czasu, w którym oczekuje się na dziecko. Nasz sklep oferuje szereg akcesoriów i gadżetów dla kobiet w ciąży. W asortymencie znajdują się m.in. adaptery do pasów samochodowych, pasy ciążowe, bielizna i kosmetyki dla kobiet w ciąży, odzież ciążowa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czego potrzebuje kobieta w ciąży?

Dwie kreski na teście ciążowym sprawiają, że życie kobiety zmienia się radykalnie. Teraz odpowiada i dba nie tylko o siebie, ale i o dziecko, które będzie rozwijać się w jej łonie przez 9 miesięcy. Ciąża to dla każdej kobiety wyjątkowy stan, dlatego przyszła mam powinna zadbać o to, aby ten czas mogła spędzić wygodnie i komfortowa. W okresie ciąży ważne jest również bezpieczeństwo przyszłej mamy i dziecka. Aby czas ciąży był wygodny, komfortowy i bezpieczny warto zakupić akcesoria dla kobiet w ciąży. Lista zakupów dla przyszłej mamy powinna zawierać kilka podstawowych gadżetów, można ją także rozszerzyć o ponadstandardowe artykuły dla ciężarnych.

Garderoba dla kobiet w ciąży

Rosnący brzuch sprawia, że kobieta w czasie ciąży musi wymienić swoją garderobą. Ta sprzed ciąży zaczyna bowiem uciskać i opinać rosnący brzuszek. Kobieta w ciąży powinna więc zainwestować w nową odzież oraz bieliznę. Dla kobiet w ciąży przygotowane są specjalne modele. Na listę zakupów warto więc wpisać bieliznę ciążową, a przede wszystkim majtki, które wyróżniają się tym, że są pełniejsze, mają wysoki stan oraz elastyczny bas od bioder aż pod sam biust – pas naciąga się na brzuch. W ciąży dobrze jest zakupić specjalny biustonosz dla kobiet ciężarnych. Biust w ciąży potrafi urosnąć o kilka rozmiarów. W ostatnim trymestrze zakupem obowiązkowym staje się też stanik do karmienia tzw. karmniki z możliwością odpięcia miseczki. W dziale dla kobiet w ciąży panie znajdą też specjalne rajstopy, które będą chronić nogi przed żylakami, puchnięciem i uczuciem ociężałych nóg.

Odzież dla kobiet w ciąży

Odzież dla przyszłej mamy powinna być wygodna i komfortowa. Nie może opinać brzucha i uciskać. Przyszłe mamy w naszym sklepie mogą wybierać pomiędzy modnymi tunikami, sweterkami, kurtkami z regulacją obwodu, spodniami lub spódnicami. Odzież ciążowa wyróżnia się elastycznym pasem, który nie będzie gniótł brzucha. Prawdziwym hitem w tym sezonie są ogrodniczki, spódnice o ołówkowym fasonie oraz bluzki z zabawnymi napisami.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy w naszym sklepie znajdą również specjalistyczne kosmetyki. Pomogą one rozprawić się z suchą skórą i przetłuszczającą się cerą, czyli problemami, które często pojawiają się u ciężarnych. Kosmetyki dla kobiet w ciąży to również remedium na rozstępy. Tym warto zapobiegać już od pierwszych tygodni stanie błogosławionego. Aby je wyeliminować, przyszła mam powinna stosować balsamy i żele na brzuch i piersi. Ich celem jest ujędrnienie skóry i jej ochrona. W kosmetyczce przyszłej mamy obowiązkowo powinien znaleźć się też żel do higieny intymnej z kwasem mlekowym, który będzie chronił strefy intymne przed zakażeniami i podrażnieniami.

Ciążowe gadżety

Kobiety w ciąży potrzebują nie tylko odzieży i kosmetyków, ale i innych gadżetów pomocnych w tym wyjątkowym czasie. Akcesoria dla kobiet w ciąży cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Przyszłe mamy wybierają zazwyczaj te, które są praktyczne i funkcjonalne. Największą popularnością cieszą się rogale do spania lub specjalne kojce, które pozwalają przyjąć wygodną pozycję snu. Takie gadżety dla kobiet w ciąży pozwalają rozluźnić kark, barki oraz odciążyć kręgosłup. Przydatnymi akcesoriami dla przyszłych mam są również ciśnieniomierz, dzienniczek ciąży oraz piłka fitness, która pozwala na wykonywanie prostych ćwiczeń.

Kobiety w ciąży powinny również zadbać nie tylko o wygodę, ale i bezpieczeństwo. W tym zakresie prawdziwym hitem są adaptery do pasów samochodowych. Przyszłe mamy muszą pamiętać, że podróż samochodem bez zapiętych pasów jest niebezpieczna. Adapter sprawia, że standardowy pasy nie będzie uwierać brzucha.

Szpitalna wyprawka dla mamy

W dziale dla kobiet w ciąży przyszłe mamy znajdą też rzeczy, które będą niezbędne przy kompletowaniu wyprawki do szpitala. Torbę do porodu warto mieć spakowaną już na początku trzeciego trymestru. Powinny się w niej znaleźć kosmetyki do pielęgnacji ciała i ubrania dla maluszka, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe, majtki poporodowe jednorazowe lub wielokrotnego użytku, koszule do karmienia, klapki pod prysznic. Pakując się do szpitala, przyszła mama powinna upewnić się, jakie przedmioty znajdują się na wyposażeniu placówki medycznej.

Akcesoria dla kobiet w ciąży to potężny dział. Zgromadzone w nim przedmioty cieszą się dużym zainteresowaniem. Przyszłe mamy doceniają ich praktyczność i funkcjonalność. Pozwalają one zadbać o siebie i dziecko w czasie 9 miesięcy ciąży. Część z tych akcesoriów przyda się również w pierwszych miesiącach po porodzie.