Słuchawki ochronne

Bezpieczeństwo dziecka w hałasie

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecko, wielu rodziców skupia się na zapewnieniu ochrony na drodze, w sieci czy w domu.  Tym celu kupują odblaski, bramki ochronne czy programy blokujące niektóre strony. Mniej popularnym, ale również przydatnym akcesorium chroniącym najmłodszych są słuchawki ochronne. Ich zadaniem jest ochrona słuchu dziecka. Słuchawki ochronne to przedmioty, których nie używa się na co dzień, ale w określonych sytuacjach. Mimo to warto dokonać tego zakupu i dołożyć wszelkich starań, aby chronić wrażliwy słuch dziecka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak chronić dzieci przed hałasem?

Hałas w mniejszym lub większym natężeniu towarzyszy nam codziennie. Jest on nieprzyjemny dla ucha i negatywnie na nie wpływa. Hałas szczególnie niebezpieczny jest dla dzieci. Zbyt intensywne dźwięki mogą na krótką metę wywołać wzmożoną drażliwość i zmęczenie. Regularne przebywanie dziecka w hałasie skutkuje natomiast pogorszeniem słuchu. Problemu mogą ujawnić się nawet po kilkunastu latach i wtedy diagnozuje się np. uraz akustyczny czy częściową utratę słuchu. Aby zapobiegać temu, dziecku warto zakupić nauszniki ochronne.

Kiedy zakładać dziecku słuchawki ochronne?

Słuchawki ochronne dla dzieci to gadżety, które przydają się, kiedy natężenie hałasu staje się bardzo duże. Dziecko zazwyczaj nie nosi ich na co dzień. Nauszniki ochronne przydają się natomiast na: imprezach sportowych, koncertach, imprezach masowych, weselach, meczach żużlowych, pokazach fajerwerków, lotu samolotem lub pokazach samolotowych. We wszystkich tych wydarzeniach dzieci uczestniczą bardzo często i nie posiadają akcesoriów chroniących narząd słuchu.

Słuchawki wygłuszające w domu

Słuchawki ochronne dla dzieci przydają się nie tylko w czasie wydarzeń i imprezę, ale także silnej burzy z grzmotami. W jej trakcie może się zdarzyć, że hałas jest silnie odczuwany. Dzięki nausznikom możliwe jest obniżenie poziomu decybeli do bezpiecznego dla słuchu, a także minimalizowanie strachu malucha. Słuchawki ochronne można również zakładać dziecko w czasie snu. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy maluch jest nadwrażliwy na hałasy i w czasie popołudniowej drzemki budzi się nawet w przypadku nieznacznych dźwięków dobiegających z otoczenia.

Jak działają nauszniki chroniące przed hałasem?

Podstawową rolą nauszników ochronnych jest ograniczenie dostępu do uszu szkodliwych dźwięków i hałasów. Aby tak jednak było, słuchawki muszą być odpowiednio dobrane i dopasowane do wielkości uszu dziecka. Pomocą w dopasowaniu nauszników są rozmiary i symbole umieszczone na nich obudowie. Informują one również o poziomie wytłumienia. Warto również pamiętać, że aby nauszniki ochronne spełniały swoją rolę, powinny też być wygodne dla malucha. Dobrze jest, więc jeśli mają lekką obudowę, wyposażone są w piankę wypełniającą pierścienie uszczelniające, są regulowane i dają możliwość obniżenia pałąka, wewnątrz mają dużo miejsca (ogranicza to nagrzewanie się i gromadzenie wilgoci), mają miękkie i szerokie poduszki. Dla dzieci ważne jest również design słuchawek ochronnych. Stylistyka powinna zachęcić maluch do zakładania nauszników i chronienia słuchu.

Od kiedy dziecko może używać słuchawek ochronnych?

Większość słuchawek ochronnych przeznaczonych jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Należy pamiętać, że w pierwszych miesiącach główka dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego nie powinno się jej narażać na ewentualny ucisk nauszników czy opaski. Jeśli niemowlę chce się zabezpieczyć przed hałasem, to należy postawić na miękkie słuchawki ochronne na bawełnianej opasce regulowane rzepem. W przypadku niemowlę nauszniki chroniące przed hałasem trzeba stosować z umiarem i nie zakładać ich często, a także kontrolować stan główki.

Jakie nauszniki ochronne dla dziecka?

Wybór nauszników ochronnych dla dzieci jest bardzo duży. W naszym sklepie znajdziesz produkty cenionych marek. Oferujemy sprzęt takich firm jak Ecipeci, EM’S, Muffy Alpine, Peltor. Marki te produkują słuchawki ochronne zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Niektóre modele można używać już od pierwszych miesięcy życia. Posiadają one niezbędne certyfikaty i atesty, które potwierdzają, że ich stosowanie jest bezpieczne dla dziecka.

Większość modeli słuchawek ochronnych występuje w wielu kolorach i w zróżnicowanym designie. Stylistyka jest przyjazna najmłodszym użytkownikom. Możemy więc spotkać słuchawki jednokolorowe lub z nadrukami. Ciekawym zabiegiem jest regulowany, miękki pałąk, którym można swobodnie wymieniać i dzięki temu odmieniać wygląd nauszników.

Ile kosztują słuchawki ochronne dla dzieci?

Zakup słuchawek ochronnych dla dzieci to koszt ok. 100 złotych. W naszym sklepie można znaleźć również modele no name, których ceny zaczynają się od 40 złotych. Takie modele przeznaczone są dla starszaków i uznawane za uniwersalne. Za słuchawki wygłuszające dla niemowląt trzeba zapłacić więcej. Wynika to z ich odmiennej budowy i dostosowania sprzętu do delikatnej głowy malucha.

Kupując w naszym sklepie, rodzice mają możliwość skorzystania z wielu promocji, wyprzedaży i akcji rabatowych. Oferujemy produkty sprawdzonych marek w atrakcyjnych cenach. Gwarantujemy szybką dostawę i wygodne zakupy on-line.