Opaski informacyjne dla dzieci

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku?

Dziś o bezpieczeństwo dziecka można zadbać z pomocą wielu gadżetów. Jednym z nich są coraz popularniejsze opaski informacyjne dla dzieci. Zakłada się je na nadgarstek, a w ich wnętrzu umieszcza najważniejsze informacje, które pomogą odnaleźć zagubioną pociechę. Opaski informacyjne dla dzieci są niezastąpione, kiedy wybiera się na wakacje, wyjeżdża za granicę, czy idzie na zakupy do centrum handlowego lub kina. Sprawdzają się w każdym zatłoczonym miejscu. Dzięki nim, kiedy dziecko zniknie z oczy, nigdy nie pozostanie anonimowe, a policja czy inny dorosły będzie mógł prosto skontaktować się z rodzicem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak używać opasek informacyjnych dla dziecka?

Dziecięce opaski informacyjne to prosty, ale bardzo przydatny gadżet. Zakłada się je dziecku na nadgarstek, a wcześniej zapisuje na nich markerem lub długopisem numer swojego telefonu lub inne ważne informacje np. imię dziecka, informację o chorobach (padaczce, autyzmie itd.). Opaskę informacyjną należy założyć dziecku zawsze, kiedy wybieramy się w ruchliwe miejsce, w którym łatwo stracić malucha z oczu.

Po co są potrzebne opaski niezgubki dla dziecka?

Opaski informacyjne pozwalają na szybkie odnalezienie dziecka, jeśli to zgubi się w centrum handlowym, na plaży czy na festynie. Dzięki nim maluch nigdy nie pozostanie anonimowy, a każda napotkana osoba może pomóc mu natychmiast odnaleźć rodzica lub opiekuna – wystarczy, że zadzwoni pod numer podany na bransoletce i poda lokalizację swoją i dziecka.

Specjaliści przestrzegają, aby na opasce niezgubce podawać jak najmniej informacji. Wielu rodziców decyduje się na wpisanie tylko numeru telefonu. Dzięki temu osoba postronna nie będzie mogła wykorzystywać dodatkowych informacji o dziecku, aby zdobyć jego zaufanie. Zaleca się również, aby dziecko wiedziało, że posiada taki gadżet i w przypadku stracenia z oczu rodziców, podeszło do policjanta/innej osoby budzącej zaufanie i przekazało informację, że posiada przy sobie dane kontaktowe do opiekunów.

Bezpieczeństwo x2

Opaski informacyjne dla dzieci sprzedawane w naszym sklepie wykonywane są z produktów w pełni bezpiecznych dla maluchów. Nie podrażnia ono delikatnej dziecięcej skóry, nie powoduje uczulenia, alergii, obtarć. Dzięki temu dziecko może nosić je niemal przez cały czas. Zachętą do noszenia opasek jest design i stylistyka dopasowana do gustów najmłodszych. W naszym sklepie znajdziesz kolorowe opaski, z ciekawymi wzorami, nadrukami i kształtami. Rodziców ucieszy również fakt, że można je opisać markerem, piórem kulkowym lub długopisem – atrament na opasce zasycha w ciągu kilku chwil, a przy użytkowaniu nie rozmazuje się, nie ściera, nie brudzi rąk, jest wodoodporny. Ważną zaletą opasek informacyjnych jest też to, że dziecko nie będzie mogło samodzielnie zdjąć opaski i ją wyrzucić. W naszym sklepie dostępne są modele do jednokrotnego oraz wielokrotnego użytku.

Rozmiar opasek informacyjnych

Kupując bransoletkę informacyjną dla dziecka, zwróćmy też uwagę na jej rozmiar. Niektóre modele są regulowane, inne nie posiadają tej funkcjonalności. Ważne, aby bransoletka była dopasowana do wielkości ręki dziecka i nie spadała mu, ponieważ może zostać zgubiona. Kupując opaskę wielorazową, warto zainteresować w model regulowany, dzięki temu gadżet posłuży na dłużej.

To tylko kawałek plastiku

Wyposażenie dziecka w opaskę informacyjną nie uchroni go przed zgubieniem w tłumie, ale znacznie może przyspieszyć odnalezienie go. Zaleca się więc, aby każdy rodzic zainwestował w tego typu gadżet, tym bardziej że jego koszt nie jest wysoki. Cena opaski informacyjnej dla dziecka to kilka złotych najprostsze modele można zakupić nawet za 2 złote. Wybierając się w dłuższą podróż, warto kupić kilka sztuk tych akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo dziecko.

Opaski informacyjne nie tylko dla dzieci

Nasz sklep oferuje szeroki wybór opasek informacyjnych dziecięcych, ale bransoletki silikonowe z danymi sprawdzają się i w przypadku osób dorosłych. Warto je zakupić osobom starszym, które mogą mieć problemy z pamięcią i orientacją w terenie. W przypadku seniorów bransoletki działają dokładnie tak samo, jak u dzieci – podaje się na nich dane kontaktowe do opiekuna. Opaski informacyjne cenią przede wszystkim osoby opiekujące się seniorami z demencją starczą czy chorobą Alzhaimera.

Z opasek informacyjnych mogą również skorzystać osoby w sile wieku. W ich przypadku na bransolecie można wypisać lub wygrawerować grupę krwi, alergię czy inne ważne informacje medyczne. W przypadku nagłych sytuacji zagrożenia życia pomoże to na szybkie i skuteczne udzielenie właściwej pomocy medycznej. Bransoletę informacyjną można nosić przez cały rok, a dzięki mnogości dostępnych wzorów i kolorów dopasować ją do własnego stylu i garderoby.

Mały gadżet, a przydatny

Opaska informacyjna to mały gadżet, ale bardzo przydatny. Często o nim zapominamy, nie zdjąć sobie sprawy, że kawałek plastiku może zapobiec wielu potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko opaski, ale i inne gadżety i akcesoria pozwalające zapewnić bezpieczeństwo dziecku w domu i na zewnątrz.