Elektroniczne nianie

Niania na baterie

Elektroniczne nianie powoli zaczynają być uważane za niezbędny element dziecięcej wyprawki. Są one praktyczne i niezwykle funkcjonalne, a przy tym pomagają w opiece nad noworodkiem i niemowlakiem. Co ważne, elektroniczne nianie to sprzęty, które posłużą przez kilka pierwszych lat życia dziecka, dlatego zakup jest opłacalny. W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne nianie elektroniczne, a także podstawowe modele tego gadżetu w atrakcyjnych cenach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak działa elektroniczna niania?

Niania na baterie to niewielkie urządzenie, które pozwalają rodzicom na obserwację tego, co robi dziecko znajdujące się w innym pomieszczeniu. W zależności od zasięgu sprzętu rodzic może podglądać śpiące dziecko, przebywają w drugiej sypialni, kuchni, a nawet w ogrodzie. Większość niań na baterie składa się z dwóch oddzielnych urządzeń. Pierwszym jest nadajnik, który wyposażony jest w mikrofon, a także w niektórych przypadkach w kamerę. Nadajnik umieszcza się w pokoju dziecka lub tam, gdzie aktualnie ono przebywa. Drugim elementem niani na baterie jest odbiornik. Ma on wbudowany głośnik i odbiera sygnały z nadajnika. Odbiornik rodzic zawsze powinien mieć przy sobie.

Sygnał z nadajnika do odbiornika przesyłany jest za pomocą fal radiowych. Rodzic w zależności od modelu urządzenia może odbierać tylko dźwięk lub dźwięk i obraz, jaki zarejestrowany zostanie w pokoju dziecięcym. Niektóre nianie elektroniczne pozwalają również na kontakt na linii rodzic – dziecko. Rodzic, mówiąc do nadajnika, może uspokoić malucha na odległość.

Rodzaje niań elektronicznych

Popularność elektronicznych niań sprawiła, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań. Oprócz standardowych modelu niań na baterie w sklepach znajdziemy też nowoczesne urządzenia, które posiadają szereg dodatkowych funkcji.

Elektroniczne nianie dzieli się na te, które wykorzystują sygnał wi-fi. Można z nich korzystać w nieruchomości, w której znajduje się router zapewniający bezprzewodowy Internet. Przy tych modelach rolę odbiornika pełni dowolne urządzenie mobilne np. komputer PC. Instalując w nim specjalną aplikację, rodzic ma możliwość obserwowania i słuchania maluch na swoim spartowanie. Obrazem i dźwiękiem można sterować, co pozwala na mówienie do dziecka czy zdalne włączenie my kołysanek. Oprócz tego elektroniczne nianie wi—fi pozwalają kontrolować temperaturę w pokoju itd.

Drugim rodzajem niań są modele audio wideo. Są one niezwykle popularne. Mają one zasięg od kilkudziesięciu do kilkuset metrów i przekazują zarówno dźwięk, jak i obraz. W nianie audio-wideo wbudowany jest mikrofon i kamerka. Tego typu urządzenia sprawdzają się w domu lub na wakacjach.

Osoby, które szukają budżetowego rozwiązania, mogą postawić na elektroniczne nianie audio. To modele najtańsze, których działanie opiera się na walkie -talkie. Sprzęty tego typu przekazują tylko i wyłącznie dźwięki, które dochodzą z pokoju obok.

Dodatkowe funkcjonalności niań na baterie

Nowoczesne nianie na baterie wyposażone są w szereg dodatkowych funkcjonalności. Najpopularniejsze są nianie elektroniczne z monitorem oddechu. Urządzenie monitorujące wbudowane w elektroniczną nianię ma za zadanie zapobiegać syndromowi śmierci łóżeczkowej, który pojawia się w pierwszym roku życia dziecka. Monitor kontroluje oddech dziecka za pomocą dysków sensorowych, które wkłada się pod materac w łóżeczku. Sprzęt poinformuje, sygnałem dźwiękowym o zatrzymaniu oddechu malucha już po 15-20 sekundach od zarejestrowania ostatniego oddechu.

Kiedy warto kupić nianię elektroniczną?

Niania elektroniczna to sprzęt, na którego zakup decyduje się coraz więcej rodziców. Jest ona niezwykle praktyczne i to już od pierwszych dni życia dziecka. Pozwala na obserwowanie poczynań malucha znajdującego się w innym pokoju. Specjaliści wskazują, że po nianie na baterię warto sięgnąć przede wszystkim, kiedy: dziecko jest wcześniakiem, posiada się duży dom z ogrodem, pracuje się zdalnie, opiekuje się równocześnie więcej niż jednym dzieckiem, często przyjmuje się gości, dziecko często zostaje pod opieką innych osób.

Parametry niani elektronicznej

Kupując nianię elektroniczną, warto sprawdzić kilka podstawowych parametrów. Pierwszy dotyczy zasilania. Najbardziej praktyczne urządzenia to te, które mogą pracować bez dostępu do sieci, czyli nianie na baterie lub ze wbudowanym akumulatorem.

Istotna jest również kwestia zasięgu niani elektronicznej. Im jest on większy, tym lepiej, ale zawsze warto dostosować zasięg do powierzchni nieruchomości, jaką się posiada. Dobrze jest wybierać modele, które automatycznie ostrzegają o utracie zasięgu – jest to ważne, jeśli będzie się odchodzić na większe odległości np. do ogrodu. Mieszkańcy bloków i domów wielorodzinnych powinni wybrać nianie elektroniczne z większą liczbą kanałów i nadających w różnych częstotliwościach. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że urządzenie ściągnie sygnał z nadajnika sąsiada.

Wybierając elektroniczną nianię z kamerą, sprawdźmy też wielkość ekranu odbiornika. Małe urządzenia oznaczają, że niewiele się zobaczy, obraz będzie nieczytelny i rozpikselowany. Problem z widocznością obrazu może być szczególnie w godzinach nocnych. Poradzić z tym mogą sobie nianie elektroniczne z funkcją nocnego widoku wykorzystującego podczerwień.