Zabezpieczenia mebli i elektryki

Bezpieczny i przyjazny dom dla dziecka

Dom to miejsce, które powinno kojarzyć się dziecku z bezpieczeństwem. Niestety okazuje się, że może tu na niego czyhać mnóstwo niebezpieczeństwa. Na większość z nich maluch narażony jest, kiedy zaczyna samodzielnie się poruszać i odkrywać otaczający go teren. Rola rodziców jest więc tak przygotować dom, aby elementy wyposażenia nie były przyczyną groźnych wypadków. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria do zabezpieczania mebli i eklektyki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wypadki w domu

Według statystyk do największej liczby wypadków z udziałem dzieci dochodzi w domu. Maluch, odkrywając świat, ciekawy jest wszystkiego, również przedmiotów i miejsc, które są potencjalnym zagrożeniem. Rolą rodziców jest więc zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia mebli i elektryki domowej. Dzięki temu maluchowi niestraszne będą gniazdka prądowe, ostre kanty mebli, śliskie powierzchnie, schody czy detergenty zgromadzone w kuchni, czy w łazience. Sposobów i gadżetów pozywających stworzyć bezpieczny dom dla dziecka jest co niemiara. Większość z nich można zakupić w naszym sklepie.

Jakie i ile zabezpieczeń mebli i elektryki stosować w domu?

Chcąc zabezpieczyć całą powierzchnię domu czy mieszkania należałoby zastosować bardzo o wiele akcesoriów zabezpieczających meble i elektrykę. Wiąże się to z bardzo dużym kosztem i równie dużym nakładem pracy. Koszty stworzenia bezpiecznego domu dla dziecka są tym większe, im większy jest metraż nieruchomości. Zaleca się więc, aby zabezpieczenia mebli i elektryki stosować tam, gdzie dziecko przebywa najczęściej, a pozostałe (potencjalnie) niebezpieczne pomieszczenia odgrodzić bramkami ochronnymi, które również można kupić w naszym sklepie.

Najpopularniejsze gadżety zabezpieczające to zamknięcia blokujące otwarcie drzwi, okien, szafek i muszli klozetowych, pianki narożnikowe do mebli, zaślepki do gniazdek elektrycznych, bramki ochronne na schody, antypoślizgowe paski na śliskie powierzchnie.

Nakładki na meble

Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń są specjalne nakładki na meble. Pozwalają one zabezpieczyć ostre kanty wyposażenia pokoju dziecięcego, czy salonu. Ochraniacze narożne wykonywane są z pianki i gumy syntetycznej. Montuje się je bardzo łatwo, bez wiercenia czy klejenia. Ochraniacze narożne wystarczy nałożyć na róg stołu czy meblościanki i przykleić taśmą samoprzylepną. Zaleca się, aby oprócz kantów zabezpieczyć także całe krawędzie mebli, stosując do tego pasy piankowe. Należy pamiętać, że same zabezpieczenia mebli to nie wszystko. Szafy, komody czy półki w pokoju dziecka obowiązkowo powinny być przewiercone do ściany, tak aby w trakcie energicznej zabawy nie przewróciły się na malucha.

Jak zabezpieczyć gniazdka elektryczne?

W kategorii zabezpieczenia mebli i elektryki można znaleźć również wiele akcesoriów pozwalających na zabezpieczenie kontaktów. W tej kwestii dominują zatyczki i zaślepki różnych wielkości i o różnych kształtach. Większość zaślepek do gniazdek elektrycznych wyposażona jest w specjalny klucz, który pozwala na wyjście zabezpieczenia z kontaktu i swobodne z niego korzystanie. Zaślepki i zatyczki do kontaktów można stosować do gniazdek z bolcem PE lub bez niego. Zaleca się, aby zabezpieczyć każde gniazdko w domu. Dzięki temu ma się pewność, że dziecko nie włoży do niego palca i nie zostanie pokonane przez prąd.

Jak zabezpieczyć drzwi i okna przed dzieckiem?

W domu, w którym mieszka małe dziecko zabezpieczenia wymagają również drzwi i okna. Dziecko może sobie nimi przytrzasnąć palce lub doznać o wiele gorszych obrażeń. Nasz sklep oferuje specjalne blokady okien, które nie pozwolą na jego samodzielne otworzenie przez dziecko. Dobrym zabezpieczeniem okiem przed dzieci są okienne stopery oraz zmodyfikowane klamki. Te ostatnie to udogodnienia wbudowane fabrycznie.

W przypadku drzwi również stosuje się różnego rodzaju stopery. Są one wykonane z pianki i mają zapobiegać przytrzaśnięciu sobie palców lub zatrzaśnięciu dziecka w pokoju.

Jak zabezpieczyć łazienkę przed dzieckiem?

Zabezpieczenia przed dzieckiem wymaga nie tylko pokój, w którym maluch najczęściej przebywa, ale także i łazienka. W tym zakresie oferujemy szeroki wybór nakładek łazienkowych oraz antypoślizgowych mat do wanny dla dzieci. Pozwalają one na przeprowadzenie bezpiecznej kąpieli, gwarantują dziecku stabilność i dobrą zabawę w wodzie. Niektóre maty dodatkowy wyposażone są w termometr, który informuje o temperaturze wody. W łazience warto również zamontować nakładki na kran i blokady do szafek, szczególnie tych, w których składuje się środki czyszczące i żrące. Wielu rodziców dodatkowo decyduje się na zamontowanie barierki ochronnej, zabezpieczającej wejście do łazienki.

Jak zabezpieczyć kuchnię przed dzieckiem?

Wiele niebezpieczeństw na dziecko czyha też w kuchni. Garnki, gorące potrawy, noże itd. – wszystko to może przyczynić się do niebezpiecznego wypadku. Kuchnie przed dzieckiem najlepiej zabezpieczyć, odgradzając ją specjalną barierką ochronną. Dobrze jest też zastosować blokady szafek z niebezpiecznymi i ostrymi akcesoriami. Małe dziecko w trakcie gotowania warto wkładać do kojca lub leżaczka/bujaczka.