Bezpieczeństwo dziecka

Jak chronić bezpieczeństwo dziecka?

Bezpieczeństwo dziecka to dla rodziców najważniejsza wartość. Starają się oni je zapewnić pociesze na różne sposoby. Mówimy więc o bezpieczeństwie dziecka w domu, w szkole, na podwórku, w sieci. Aby zapewnić maluchowi ochronę, można skorzystać z wielu gadżetów, które dostępne są w naszym sklepie. W tej kategorii rodzice mogą zaopatrzyć się w takie przedmioty jak: akcesoria odblaskowe, słuchawki ochronne, bramki ochronne, szelki bezpieczeństwa, elektroniczne nianie, zabezpieczenia mebli i elektryki, opaski informacyjne dla dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dziecko a zagrożenia

Współczesny świat jest pełen niebezpieczeństw. Czekają one na dorosłych i na dzieci. Maluchy są na nie narażone jednak o wiele bardziej niż osoby dorosłe. Wszystko przez to, że nie umieją jeszcze samodzielnie rozpoznawać zagrożeń. Rolą rodziców i opiekunów jest więc chronić dzieci przed zagrożeniami. Te spotkać mogą dzieci w różnych sytuacjach. Narażone są na nie nawet najmłodsze berbecie, które większość czasu spędzają w domu. Rodzice powinni pamiętać, że dom dla małego dziecka to prawdziwe siedlisko pułapek – schody, ostre kanty mebli, gniazdka elektryczne – wszystko to może przyczynić się do nieszczęścia. To, dlatego dom, w którym mieszka dziecko powinien być odpowiednio zabezpieczony. Podstawowe akcesoria do tego to bramki ochronne oraz zabezpieczenia mebli i elektryki.

Zagrożenia czekają również na starsze dzieci. W ich przypadku rodzice powinni zatroszczyć się, aby wyeliminować niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drodze, zagubieniem w sklepie lub na mieście, zaczepieniem przez obcą osobę. W dzisiejszych czasach ważne jest również, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci. W Internecie na maluchy czeka wiele zagrożeń, które mogą przyczynić się do poważnych problemów.

Dziecko bezpieczne w domu i na zewnątrz

Sprzedawane w naszym sklepie akcesoria chroniące maluchy pozwolą zapewnić im bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i na zewnątrz. W pomieszczeniach przydatne będą bramki ochronne czy zabezpieczenia mebli i elektryki. Rodzice niemowlaków chętnie kupują również elektroniczne nianie, które pozwalają czuwać nad snem maluchach z pewnej odległości. Dla starszaków, które samodzielnie poruszają się po podwórku, a nawet chodzą same do szkoły, niezbędne będą akcesoria odblaskowe, opaski informacyjne czy szelki bezpieczeństwa.

Akcesoria to nie wszystko

Akcesoria dostępne w naszym sklepie pozwalają zadbać o bezpieczeństwo dziecka, ale aby prawidłowo działały, muszą być odpowiednio używane. Oprócz tego rodzice powinni zatroszczyć się o wprowadzenie i nauczenie dziecka podstawa bezpieczeństwa w domu oraz poza nim. Reguły te powinny być wprowadzane powoli i dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Specjaliści radzą np. aby dzieci przed 7 rokiem życia samodzielnie nie poruszały się po ulicy, ponieważ nie umieją jeszcze zrozumieć niebezpieczeństw, które na nie czyhają i akcesoria odblaskowe nie sprawią, że bezpieczeństwo dziecka będzie większe.

Należy pamiętać, że każde dziecko zasad bezpieczeństwa uczy się przez naśladownictwo. Ważne jest więc, aby rodzice, opiekunowie i inni dorośli, którzy przebywają z dzieckiem, przestrzegali wdrożonych zasad i dawali dobry przykład. Dzięki temu dziecko od najmłodszych lat będzie nabierało dobrych zwyczajów związanych z bezpieczeństwem i zachowa je przez całe życie. Aby tak się stało, rodzice powinny również wszystkie zasady dziecku wyjaśnić i zastosować w praktyce. Sama teoria i stawianie zakazów nieskłonni dziecka do przestrzegania reguł.

Jak nauczyć dziecko samodzielności?

Troska o bezpieczeństwo dziecka to nie tylko stawianie mu zakazów i wprowadzenie reguł, ale także nauka samodzielności. Przedmioty takie jak szelki zabezpieczające, akcesoria odblaskowe czy bramki ochronne mają umożliwić dziecko samodzielne, ale bezpieczne penetrowanie nowych okolic i terenów. Artykuły sprzedawane w naszym sklepie sprawią, że dziecko będąc pod należytą ochroną, będzie mogło rozwijać i poszerzać swoją samodzielność. Psychologowie dziecięcy podkreślają, że umiejętność samodzielnego poruszania się w świecie jest bardzo ważna. Mądrzy rodzice powinni wychowywać dziecko tak, aby nie miało ono poczucia, że wszyscy wokół są dla niego zagrożeniem, przed którym nie ma żadnej ochrony. Dziecko w procesie socjalizacji powinno być natomiast przygotowane na to, jak się zachować w różnych nieprzewidzianych sytuacjach: co mówić i robić, gdy ktoś podejrzany zaczepi je na ulicy, zapuka do drzwi mieszkania, zachęcie, aby wsiadł z nim do samochodu itd.

Dobrym pomysłem na przygotowanie dziecka na różne sytuacje są zabaw w „co by było, gdyby” np. zgubiła się na ulicy, z naprzeciwka nadjeżdżał duży samochód itd.

Chroń swoje dziecko!

Rodzice, którzy chcą chronić swoje pociechy, obowiązkowo powinni odwiedzić naszą kategorię bezpieczeństwo dziecka. Czekają tu produkty sprawdzonych producentów, posiadające wymagane atesty. Pozwolą one uchronić dziecko przed najpowszechniejszymi zagrożeniami w domu i na zewnątrz. Oferujemy produkty w atrakcyjnych cenach, które można zakupić on-line.