Poduszki do karmienia

Akcesoria do karmienia niemowlaka

Jednym z akcesorium, które powinna zakupić młoda mama, jest poduszka do karmienia. Popularny rogal pozwoli unikać kolek, bólu kręgosłupa oraz infekcji u dziecka. Jest to praktyczny gadżet, który dobrze jest zabrać ze sobą do szpitala. Przyda się one od pierwszych dni życia malucha. Nasz sklep proponuje poduszki do karmienia różnego typu, w atrakcyjnych cenach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Najpopularniejsze poduszki do karmienia

Rynek akcesoriów dla mamy i niemowląt jest bardzo duży. Młode mamy mogą wybierać pomiędzy różnymi typami poduszek do karmienia. Największą popularnością od lat cieszą się jednak poduszki typu rogal, które przybierają kształt litery U lub C. Producenci akcesoriów dla mam w swojej ofercie mają też poduszki do karmienia w kształcie prostopadłościanów czy sześcianów, a także w nietypowych kształtach np. imitujące zwierzęta.

Do czego potrzebna jest poduszka do karmienia?

Poduszka do karmienia jak sama jej nazwa mówi, przeznaczona jest do karmienia niemowlaka. Ma ona zapewnić wygodną pozycję w trakcie karmienia, a także odciążyć kręgosłup dziecka i mamy. Modele o uniwersalnym kształcie sprawdzają się też jako miejsce do spania dla maluszka i separator nóg ciężarnej kobiety. Wiele młodych mam poduszki do karmienia wykorzystuje jako krążek poporodowy do siedzenia z obolałym kroczem. Aby gadżet mógł pełnić wszystkie wyżej wymienione funkcje, musi być jednak dobrze dopasowany i do mamy, i dziecka. W innym przypadku korzystanie z niej będzie niewygodne.

Jaką poduszkę do karmienia wybrać?

Poduszki do karmienia to popularny gadżet dla młodych mam. Popularność ta sprawia, że wybór jest bardzo duży. Można wybierać pomiędzy najróżniejszymi kształtami i kolorami. Jak już wspominaliśmy, najpopularniejsze są rogale do karmienia, ale duże zainteresowanie wzbudzają również koła, obręcze czy prostopadłościany. Nasz sklep oferuje też poduszki do karmienia w zróżnicowanym designie – od stonowanych, pastelowych kolorów, przez neonowe barwy, aż po pstrokate wzory.

Cechy dobrego rogala do karmienia niemowlaka

W przypadku poduszki do karmienia to jednak nie wygląd jest najważniejszy, ale jej dopasowanie do sylwetki osoby karmiącej. Powinna ona mocno opinać sylwetkę mamy lub taty, co zapobiegnie jej zsuwaniu się i przemieszczeniu, a także zminimalizuje ryzyko wypadku. Stabilna poduszka sprawi, że jedna ręka będzie wolna i bez problemu będzie można sięgać po dodatkową butelkę, chusteczki czy pieluchę.

Poduszka do karmienia powinna również sprawić, że dziecko będzie leżeć w niej w naturalnej pozycji, pod delikatnym kątem i tak, aby główka była nieco wyższa niż reszta ciała. Dzięki temu będzie można uniknąć ulewania, gazów czy kolek.

Poduszka do karmienia z gadżetami

W naszym sklepie znajdują się zarówno standardowe i proste modele poduszek do karmienia, jak i te bardziej zaawansowane. Osoby, którym nie zależy na zakupie nisko budżetowym, mogą postawić na poduszki z dodatkowym wyposażeniem. Jego celem jest ułatwienie karmienia dziecka. Ciekawymi modelami są poduszki z kieszonką na chusteczki lub inne drobiazgi – dzięki temu w czasie karmienia wszystko, co potrzebne ma się pod ręką. Wielu rodziców wybiera też poduszki z wiązaniem wokół tali, czyli takie, które trzymają się pewnie rodzica. Za specjalistyczne i zaawansowane poduszki do karmienia uważa się te przeznaczone dla bliźniąt. Pozwalają one karmienie jednocześnie dwoje dzieci. Poduszki do karmienia dla bliźniąt są odpowiednio wyprofilowane i zapewniają pociechą 100% bezpieczeństwa, a rodzicowi odciążenie kręgosłupa.

Jak używać poduszki do karmienia?

Poduszka do karmienia jest prosta w użyciu. Aby działała prawidłowo i była prosta w użyciu, wystarczy dobrać ją do swojej sylwetki oraz predyspozycji malucha. Instrukcja jej obsługi obejmuje: zajęcie wygodnej pozycji siedzącej, nałożenie poduszki na kolana, ewentualne jest przywiązanie, o ile wybrało się modele z wiązaniami, rozpoczęcie karmienia. Z pomocą poduszki można karmić zarówno butelką, jak i piersią.

Poduszki do karmienia można używać do czasu, aż zakończy się karmienie piersią lub butelką. Nie ma jednoznacznego wskazania, po jakim okresie należy odstawić to akcesorium. Wiadomym jest, że im większe dziecko, tym większa poduszka do karmienia będzie potrzebna.

Wypełnienie poduszek do karmienia

Jednym z najważniejszych elementów poduszek do karmienia jest ich wypełnienie. Ma ono znaczenie i dla dziecka, i dla mamy. Od niego zależy wygoda. Uniwersalna rada mówi, aby wybierać poduszki średniej twardości, odpowiednio miękkie i nie za twarde. Obecnie najpopularniejsze są poduszki do karmienia poliestrowe. Idealnie dopasowują się od do kształtów dziecka, a dzięki swojej elastyczności, sprężystości i odpowiedniej twardości są wygodne i komfortowe. Oprócz nich na sklepowych półkach można spotkać poduszki styropianowe, które posiadają niską cenę, ale nie są zbyt trwałe i szybko się odkształcają. Wiele mam wybiera też poduszki do karmienia silikonowe, czyli te z dobrą wentylacją, trwałe i sprężyste. Na uwagę zasługują też piankowe poduszki do karmienia oraz poduszki z gryki, które jest ekologiczna, naturalna i nie powoduje alergii.