Koszule do karmienia

Jak karmić niemowlę?

Koszula do karmienia to strój, który będzie towarzyszył młodej mamie przez kilka pierwszych tygodni. To, dlatego powinna być ona wygodna i komfortowa. Koszule do karmienia to dziś stroje wyposażone w mnóstwo udogodnień i rozwiązań mających zapewnić przyszłej mamie komfort kamienienia. W naszym sklepie można znaleźć wiele modeli koszul, które sprawdzą się zarówno zaraz po porodzie, jak i na dalszych etapach macierzyństwa.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy koszula do karmienia jest potrzebna?

Wiele młodych mam zastanawia się, czy zakup koszuli do karmienia jest w ogóle potrzeby i czy w okresie poporodowym nie można używać standardowej koszuli nocnej. Oczywiście taka możliwość jest, jednak zwykłe koszule nie zawsze są wygodne. Przede wszystkim koszula do karmienia pozwala na szybki dostęp do piersi i to bez zadzierania jej do góry, co jest niewygodne i mało estetyczne, szczególnie na szpitalnej sali.

Koszula do porodu

Przyszła mam zestaw koszul do porodu i do karmienia powinna skompletować ostatnim trymestrze ciąży. Przynajmniej 3 sztuki powinny znaleźć się w wyprawce do szpitala. Na początku ważna będzie koszula do porodu, którą później można wykorzystać jako podomkę czy strój do karmienia piersią.

Wybierając koszule do porodu, warto zwrócić uwagę na jej kilka cech. Po pierwsze długość – zalecana jest ta nie dalej niż do kolan. Długie koszule mogą przeszkadzać w akcji porodowej lekarzom, położnym oraz samej mamie. Nie wskazane jest również wybieranie modeli zbyt krótkich, bowiem kobieta może coś się skrępowana w czasie poprzedzającym rozpoczęcie akcji porodowej.

Uwagę należy przyłożyć również do fasonu. W naszym sklepie kupić można koszule porodowe rozpinane lub nie, a także z zakładkami na piersiach. Te ostatnie świetnie sprawdzają się później jako koszule do karmienia. Fason stroju do porody powinien być na tyle obszerny, aby zapewniać odpowiednia ilość miejsca na ciążowy brzuch. Dobrze jest też wybierać modele z dość dużym dekoltem, dzięki temu łatwiej będzie przystawiać noworodka do piersi oraz kangurować.

Strój do porodu powinien być wykonany z naturalnych włókien, które zagwarantują prawidłową cyrkulację powietrza i nie będą podrażniać skóry. Niewskazane są sztuczne materiały, które mogą zwiększyć potliwość i powodować podrażnienia. Jeśli koszula porodowa ma być później używana, to warto wybierać modele z materiału, który łatwo można uprać i doprać.

Koszula do karmienia piersią

Po zakończeniu akcji porodowej kobieta powinna mieć możliwość przebrania się w świeży i czysty strój. Najlepszą opcją jest koszula. Piżamy nie sprawdzają się, ponieważ nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza w okolicach krocza. Najlepszym wyborem będzie strój wygodny, przyjemny w dotyku oraz taki, który ułatwi karmienie nowego członka rodziny. Tutaj na scenę wchodzą koszule do karmienia piersią. Dostępne są one w wielu fasonach i modelach. Najpopularniejsze są koszule do karmienia odcinane pod biustem i z dekoltem na zakładkę. Umożliwiają one bardzo łatwe odchylenie jednak części materiału i odsłonięcie piersi do karmienia. Takie fasony uznawane są za uniwersalne i ponadczasowe. Problem z ich noszeniem mogą mieć jednak panie z dużym biustem.

Koszula do karmienia z odpinanymi ramiączkami

Popularnym modelem stroju do karmienia jest koszula nocna z odczepianymi ramiączkami. Te odpina się podobnie jak ramiączka w biustonoszu. Mechanizm odpinania i zapinania jest bardzo łatwy, można to zrobić jedną ręką. Tego typu fasony idealnie sprawdzają się letnią porą, kiedy na zewnątrz jest bardzo ciepło, a ciało intensywnie się poci. Dużą zaletą koszuli do karmienia z odpinanymi ramiączkami jest też to, że niektóre modele mają wbudowany biustonosz, a więc nie trzeba go zakalca jako osobnego elementu. Młode mamy cenią ten typ koszuli również za wygląd – są one niezwykle atrakcyjne i seksowne.

Koszula do karmienia na guziki

Wielbicielki tradycji chętnie sięgają po koszule do karmienia z rozcięciem pod szyją i zapinaniem na guziki. Wybierając ten fason, warto zadbać o to, aby rozpięcie miało co najmniej 25-30 cm. Dobrze jest też wybierać koszule, które zamiast guzików mają wygodniejsze napy. Tego typu fasony sprawdzają się nawet przy dużym biuście, który równie łatwo wyjąć do kamienia, jak i schować.

Koszula do karmienia dwuwarstwowa

Koszula dwuwarstwowa z ukrytymi wcięciami to profesjonalna odzież do karmienia piersią. Góra ubrania wygląda jak kopertowy dekolt, ale pod spodem znajduje się jeszcze jedna warstwa materiału, w której wycięty jest specjalny otwór. To przez niego można dostać się do piersi. Całość wygląda tak, jakby na zwyczajną koszulę zostało zarzucone bolerko. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że niczego nie trzeba odpinać lub zapinać, wystarczy tylko odsunąć kawałek materiału. Mamy cenią tę koszulę również za to, że pierś w czasie karmienia jest dobrze schowana.

Jaką koszule do karmienia wybrać?

Fason, model, długość, a nawet kolor koszuli do karmienia to kwestia indywidualnych upodobań. Młoda mama w swojej szafie powinna mieć kilka sztuk tej odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na kilka fasonów. Mówić jednak o dobrym wyborze, trzeba wspomnieć o materiałach. Koszula dla matek karmiących obowiązkowo powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, najlepiej z bawełny organicznej. Naturalna tkanina zniweluje ryzyko uczulenia i alergii, a także będzie miła w dotyku.