Pasy poporodowe

Jak korygować zmiany w ciele po porodzie?

Pasy poporodowe to akcesoria dla młodych mam. Ich zadaniem jest pomóc w powrocie do formy oraz sylwetki sprzed porodu. Noszenie ich ma wzmocnić mięśnie brzucha, zniwelować ból, jaki może występować oraz umożliwić szybsze rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych. Nasz sklep daje możliwość zakupienia pasów poporodowych znanych i rekomendowanych marek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest pas poporodowy?

Kobiety mankamenty ciała po porodzie tuszowały już od wieków. Starożytne owijały się bandażem, bardziej nam współczesne nosiły usztywniane gorsety. Dziś rozwiązaniem są pasy poporodowe. Są to akcesoria dla młodych mam, które wyglądają jak kawałek materiały. Pas zapina się wokół talii, co pozwala na wymodelowanie sylwetki i skorygowanie niedoskonałości figury. Większość pasów poporodowych zapinana jest na rzepy lub zakładane przez nogi. Elastyczny materiał sprawia, że dopasowują się one do wymiarów brzucha i ściśle przylega do ciała.

Czy pas poporodowy jest potrzebne?

Dla żadnej kobiety nie jest tajemnicą, że w czasie ciąży ciało się zmienia. U jednych kobiet zmiany te są bardziej, u innych mniej widoczne, zawsze jednak jakieś są. Chcąc powrócić do dawnej formy, a często te sylwetki trzeba uzbroić się w cierpliwość, znaleźć czas na ćwiczenia i przejść na specjalną dietę. Przyczyną zmian w ciele kobiety w czasie ciąży jest rosnący w brzuchu maluch, szalejące hormony. Często zmiany w czasie ciąży wywołują bóle. Wiele ciężarnych skarży się na te w okolicach dolnych części kręgosłupa i bioder. Niestety u wielu kobiet dolegliwości te nie znikają po porodzie. Występują dalej wraz z osłabieniem mięśni i obwisłą skórą na brzuchu. W wyeliminowaniu tych dolegliwości oraz zmniejszeniu bólu w okresie połogu pomóc mają pasy poporodowe. Ich noszenie rekomendowane jest kobietę, które rodziły przez cesarskie cięcie oraz często odczuwają dyskomfort związany z blizną. Pas poporodowy ma przyspieszyć proces wchłaniania się brzucha, minimalizować powstawanie rozstępów, polepszyć samopoczucie. To akcesorium dla mam nie jest drogie, warto je więc wypróbować w okresie połogu i uczynić ten czas jak najbardziej komfortowym.

Jak działa pas poporodowy?

Brzuszny pas poporodowy pomaga wzmocnić osłabione w czasie ciąży mięśnie i powłoki brzucha, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia przepukliny poporodowej. Jego dużą zaletą jest również zmniejszenie dolegliwości bólowych, które mogą wystąpić w okresie poporodowym. Nosząc pas poporodowy, kobieta szybciej może również zacząć aktywność fizyczną. Pas zabezpiecza brzuch i sprawia, że kobieta może wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które będą wzmacniać wybrane mięśnie brzucha po ciąży. Utrzymując brzuch w odpowiedniej pozycji, pasy poporodowe zapobiegają też występowaniu rozstępów, modelują sylwetkę i pomagają zachować odpowiednią pozycję podczas karmienia piersią.

Jak używać pasa poporodowego?

Pas poporodowy to gadżet, który powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo uważa się, że kobiety rodzące siłami natury mogą korzystać z tego akcesorium najwcześniej po 2 tygodniach od porodu. W przypadku cesarskiego cięcia po pas poporodowy można sięgnąć dopiero po 4 tygodniach. Dłuższy czas związany jest z leczeniem rany pooperacyjnej. Stosowania pasa poporodowego zawsze dobrze uzgodnić z lekarzem. To on ostatecznie powinien zdecydować czy warto i czy można sięgnąć po ten gadżet. Na decyzję o możliwości korzystania z ego składa się wiele czynników. Młode mamy powinny pamiętać, że zbyt wczesne zakładanie pasa poporodowego może doprowadzić do bólu, zaburzyć krążenia i przeszkadzać w obkurczaniu się macicy. Pas nie można też nosić bez przerwy – zlecana jest trzymanie go na brzuchu jedynie przez kilka godzin dziennie.

Jaki pas poporodowy wybrać?

Jedną z pierwszych i najważniejszych informacji o pasach poporodowych jest to, że są one dostępne w różnych rozmiarach. Aby dobrać ten właściwy, należy się zmierzyć i dobrać rozmiar na postawie tabeli rozmiarowych producentów tego gadżetu. Rozmiar pasa poporodowego dobiera się, mierząc obwód w brzuchu i talii. Właściwy rozmiar to klucz do sukcesu – zbyt ciasny może powodować poważne powikłania zdrowotne, zbyt luźny nie będzie działała prawidłowo.

Oprócz rozmiaru można także wybierać pomiędzy pasami na rzepy oraz wyciąganymi. Te ostatnie uważane są za łatwiejsze w ułożeniu, a przy tym ich konstrukcja sprawia, że nie odpinają się w najmniej dogodnym momencie. Popularnością cieszą się jednak i pasy poporodowe na rzepy. Uważne są one za bardziej funkcjonalne i ponadczasowe. Pasy na rzepy dają możliwość regulowania ściskania mięśni brzucha, dlatego można stosować je przez dłuższy czas i nie tracą one swoich właściwości, kiedy brzuszek znacznie spadnie.

Warto też wiedzieć, że alternatywą dla tradycyjnych pasów poporodowychgorsety poporodowe. Wyposażone są one w fiszbiny, które podkreślają talie. Są one stabilniejsze niż pasy, które mogą się rolować, marszczyć czy przesuwać.

Ile kosztuje pas poporodowy?

Pasy poporodowe brzuszne dostępne są w różnych cenach. Modele no nam można kupić już za 20-30 złotych. Niskobudżetowe zakupy nie zawsze są jednak opłacalne. Tanie pasy poporodowe mają tendencje do szybkiego rozciągania się, nawet jeśli kupi się je we właściwym rozmiarze.