Majtki poporodowe

Bielizna do porodu

Okres połogu to trudny czas dla każdej kobiety. To, dlatego tak ważne jest, aby w szpitalu (a później w domu) miała pod ręką produkty i akcesoria ułatwiacie przejście przez połóg oraz minimalizujące ból. Jednym z takich produktów są majtki poporodowe. Pozwalają one zadbać o komfort i wygodę w tym rudnym dla kobiety czasie. W naszym sklepie znajdziesz majtki poporodowe przewiewne, które utrzymają dużą podpaskę po porodową. Oferujemy produkty renomowanych marek w atrakcyjnych cenach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy warto kupować majtki poporodowe?

Majtki poporodowe dzielimy na te jednorazowe i wielorazowe. Bez względu na to, na jaki tym bielizny poporodowej się postawi, to zawsze trzeba zapakować ją w torbę do szpitala. Majtki potrzebne będą kobiet rodzącym naturalnie, jak i przez cesarskie cięcie. Wynika to z tego, że po porodzie dochodzi do intensywnego obkurczania się i oczyszczania macicy, co objawia się skurczami podbrzusza, krwawieniem i obfitymi upływami.

Po co potrzebne są majtki poporodowe?

Majtki poporodowe służą do podtrzymywania wkładki lub dużej podpaski poporodowej, a także ułatwiają poruszanie się. Aby spełniały one swoją rolę, powinny być przewiewne, nie wywierać ucisku i zapewniać maksimum komfortu młodej mamie. Majtki poporodowe świeżo upieczona mama powinna używać przez ok. 6 tygodni, czyli przez cały okres porodu. Przede wszystkim zalecane jest jednak noszenie ich w pierwszych dniach po porodzie, kiedy to upływy i krwawienie jest znacznie nasilone. Oprócz bielizny porodowej kobieta powinna też nosić podpaski poporodowe (podkłady poporodowe). Majtki po porodzie skonstruowane są tak, aby podtrzymać duży podkład, a jednocześnie zapewnić kobiecie swobodę ruchu. Ich ważną cechą jest również to, że nie wywierają ucisku na okolice podbrzusza po cesarce, a także nie ocierają i gwarantują przewiewność krocza po porodzie naturalnym.

Jakie majtki poporodowe wybrać?

Lekarze zalecają, aby w pierwszych dniach po porodzie stosować specjale majtki wielorazowe siateczkowe lub majtki poporodowe jednorazowe. W kolejnych dniach po porodzie można już sięgnąć po bieliznę bawełnianą. Trzeba jednak wybierać taką, w której zawartość bawełny będzie największa. Najlepsze majtki po porodzie to te ze 100% bawełny. Wynika to z tego, że jest ona materiałem przepuszczającym powietrze, miękkim, niepowodującym podrażnień okolic intymnych. Należy pamiętać, że majtki poporodowe nie mogą mieć również szwów, które będą wywierać nacisk na obolałe krocze, a także elementów ozdobnych, ani dużych domieszek sztucznych materiałów i barwników. Źle dobrane majtki będą sprzyjać poceniu się skóry, a przez to gromadzeniu bakterii, które mogą wywołać infekcje. Obciskająca bielizna to natomiast utrudnienie przy gojeniu się rany i mniejszy komfort.

Jednorazowe majtki poporodowe

Poporodowe majtki jednorazowe jak sama ich nazwa wskazuje, nadają się do użytku tylko raz. Nie pierze się ich i nie czyści, a po użyciu wyrzuca. Majtki jednorazowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Jako te najlepsze wskazuje się modele z polipropylenie. Alternatywą dla nich jest bielizna z flizeliny poliestrowej. Jednorazową bieliznę trzeba jednak uważnie dobierać, bowiem niektóre modele mogą znacznie podrażniać i powodować nadmierne pocenie się skóry.

Wielorazowe majtki poporodowe

O wiele większą popularnością od modeli jednorazowych cieszą się majtki poporodowe wielokrotnego użytku. Wiele kobiet to właśnie je wybiera jako element wyprawki do szpitala. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością oczek, te natomiast wpływają na swobodny przepływ powietrza. Wielorazowe majtki poporodowe nie powodują ucisku, nie ocierają skóry i co ważne podtrzymują podpaski poporodowe. Młode mamy wielorazową bieliznę po porodzie cenią też za to, że jest mila w dotyku, ekologiczne i zdatna do użytku więcej niż raz. Majtki pierze się zgodnie z zaleceniem producenta. Ich cena jest wyższa niż produktu jednorazowego, ale można je też wykorzystywać przez dłuższy czas.

Majtki poporodowe po cesarce. Majtki poporodowe po porodzie naturalnym

Majtki poporodowe to obowiązkowy element wyprawki mamy do szpitala. Stosuje się je bez względu na to, jak przebiegał porodu. Ich zadaniem jest pomóc utrzymać prawidłową higienę i po cesarce, i po porodzie naturalnym. Po cesarskim cięciu majtki porodowe przede wszystkim mają osłaniać ranę na brzuchu i zabiegać jej ocieraniu o odzież. W przypadku porodu naturalnego bielizna ma za zadanie przeciwdziałać infekcjom intymnym, dostarczając do krocza powietrze i minimalizując otarcia.

Jakie majtki nosić po porodzie?

W kolejnych dniach po porodzie można zrezygnować z tradycyjnych majtek poporodowych i zakładać standardową bieliznę. Wskazane jest jednak, aby była ona wykonana z czystej bawełny, bambusa lub innych włókien naturalnych. Nie wskazane jest noszenie majtek z poliestru czy lnu. Najlepiej wybierać fasony proste bez koronek, haftek, ozdóbek, które mogą uwierać wrażliwą skórę. Dobrze jest też postawić na modele bezszwowe, przynajmniej w pasie i pachwinach. Najpraktyczniejsze są majtki w kolorach ciemnych, dzięki temu ślady krwi (nawet po upraniu) będą mniej widoczne.