Pielęgnacja twarzy i ciała

Kosmetyki dla dzieci i niemowląt do twarzy i ciała

Pielęgnacja twarzy i ciała dziecka wymaga wielu kosmetyków. Wszystkie one muszą być dostosowane do delikatnej i wrażliwej skóry malucha. Aby pielęgnacja twarzy i ciała dziecka była właściwa, w łazience powinny znaleźć się takie specyfiki jak: żele do kąpieli, kremu i mleczka do ciała, płyny do kąpieli, mydła, oliwki, pianki do kąpieli, kremy do twarzy, pudry, emulsje, musy do kąpieli. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała można kupić solo lub w zestawach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kosmetyki do kąpieli niemowląt

W zakresie kosmetyków do kąpieli dzieci i niemowląt wybór jest bardzo duży. Można podzielić je na płyny do kąpieli, żele, emulsje dla niemowląt, musy do mycia, pianki do kąpieli. Poszczególne kosmetyki do pielęgnacji ciała różnią się nie tylko nazwą, ale i gęstością, zastosowaniem, przeznaczeniem wiekowym. Najgęstsze są żele, najbardziej płynne emulsje dla dzieci do kąpieli. Za najbardziej wygodne kosmetyki do kąpieli uważa się te pakowane w butelki z pompką. Dzięki niej można nabrać odpowiednią ilość specyfiku, nawet jedną ręką.

Rodzice powinni pamiętać, że kosmetykami do mycia ciała nie powinno się myć włosków dziecka. Powodują one to, że kosmyki stają się tłuste, posklejane i pozostawiają tłusty film na główce. Niekiedy zawierają one też składniki, które po dostaniu się do oczu, wywołują podrażnienie spojówek. Szukając kosmetyków do pielęgnacji włosów, warto wybrać te specjalne dedykowane, które również można znaleźć w naszym sklepie.

Jakie mydło wybrać dla dziecka?

Jednym z podstawowych kosmetyków myjących dla dzieci jest mydło w kostce. Porzuceni oferują wiele rodzajów mydeł dla najmłodszych. Niekwestionowanym liderem jest mydełko Bambino, które zawiera środki myjące na bazie tłuszczów zwierzęcych oraz roślinnych, wodę, glicerynę, lanolinę. Alternatywą są mydła dla dzieci marek Estetica, Dzidziuś, Ziaja, On Line, Hegron. Johnson&Johnson, Skarb Matki, Corsair, Minions, Naif, Natura Siberica, BARWA, Nivea, Fisher Price, Derma, Yope, Uroda I inne. To, co łączy wszystkie te mydła to niewielka ilość składników, brak parabenów i substancji zapachowych, drażniących. Dobrze, jeśli mydło dla dzieci ma odczyn obojętny, czyli pH 5,5. Oprócz tradycyjnych mydeł do pielęgnacji ciała i twarzy można stosować mydło z gliceryną, mydełka ekologiczne np. z nagietkiem czy wyciągiem z rumianku, szare mydło.

Oliwka dla dzieci – jaką wybrać?

Kolejny podstawowy kosmetyk do pielęgnacji twarzy i ciała malucha to oliwka. Dodaje się ja do wody, której kapie się dziecko. Jej celem jest ochrona dziecięcej skóry przed wysuszeniem oraz uzupełnienie lipidów naskórka, które zostaną wymyte przed mydło.  W naszym sklepie znaleźć można również oliwki dla dzieci do natłuszczania skóry podczas kąpieli, natłuszczania skóry po kąpieli, usuwania ciemieniuchy, masażu ciała, mycia bez wody. Wybierając oliwkę dla niemowląt, warto postawić na produkt bez substancji zapachowych, hipoalergiczny, bez substancji drażniących. Ważna jest również konsystencja oliwki dla dzieci. Większości ma konsystencję półpłynną, ale spotkać można też oliwki w postaci żelowej. Oliwką dziecko trzeba smarować po kąpieli, jeśli zauważy się, że skóra jest sucha. Oliwkę można stosować od pierwszych dni po urodzeniu i z wiekiem dzieckiem zmienić ją na balsam nawilżający.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla dzieci

Głównym kosmetykiem do pielęgnacji dziecięcej twarzy jest krem. Jego wybór nie jest łatwy, szczególnie że producenci oferują kremy różnej maści. Przy pielęgnacji niemowlaka z tego kosmetyku można zrezygnować, jest on niezbędny na późniejszych etapach rozwoju. Kremy dla niemowlaka to te z filtrami UV, natłuszczające i nawilżające. Latem nakłada się kremy przeciwsłoneczne, natomiast zimą koniecznie trzeba aplikować kremy do twarzy tłuste (również z filtrami UV).

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała wybierać dla dziecka?

Wybór dziecięcych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała nie jest łatwy. Utrudnia to mnogość takich produktów na sklepowych półkach. Zaleca się, aby w miarę możliwości stosować preparaty jednej firmy. Dzięki temu będzie się w stanie stwierdzić, czy kosmetyki danej marki nie wywołują u malucha podrażnienia, alergii czy uczulania. Jeśli taka się pojawi, stosowania preparatów kosmetycznych należy natychmiast zaprzestać i wymienić je na specyfiki innej firmy. Niekiedy, zanim znajdzie się te odpowiednie i przyjazne maluchowi minie trochę czasu.

Przy zakupie kosmetyków dla dzieci bardzo ważne jest sprawdzenie, czy posiadają one atest państwowego Zakładu Higieny oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Informacje o takich certyfikatach zaznaczone są zawsze na opakowaniu wraz z informacją, od jakiego wieku można stosować dany preparat.

Rodzice powinny też brać pod uwagę wygodę aplikowania środków pielęgnujących twarz i skórę niemowlaka. Wygoda opakowania to bardzo ważny aspekt funkcjonalny. Za najwygodniejsze uważa się kosmetyki z pompką, które ułatwiają dozowanie płynów, balsamów czy piankę. 1-2 dozy płynu są wystarczające na jedną kąpiel malucha.