Perfumy dziecięce

Dziecięce zapachy

Perfumy to kontrowersyjny kosmetyk dla dzieci. Wielu rodziców nie jest zadowolonych z tego, że maluch chce używać pachnideł. Wynika to nie tylko z tego, że perfumy od wieków kojarzone są z seksualnością, ale też i teorii, że perfumy są zwyczajnie dla dzieci niebezpieczne. Okazuje się jednak, że maluchy mogą korytach z bezpiecznych pachnideł. Producenci specjalnie dla nich specjalne perfumy dziecięce. Są one w 100% bezpieczne dla najmłodszych użytkowników, wyróżniają się delikatnym zapachem, a ich nuty zapachowe kojarzą się z zabawą, dzieciństwem i dziecięcą radością.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy dzieci mogą używać perfum?

Perfumy są kosmetykami stworzonymi na bazie alkoholu i innych substancji drażniących. Takie składniki pachnideł mogą podrażniać delikatną i wrażliwą skórę dziecka. To, dlatego maluch nie powinny używać perfum dla dorosłych – nawet w niewielkiej ilości. Przeciwwskazaniem do używania przez dzieci perfum są też zawarte w nich nuty zapachowe, które powszechnie uważane są za afrodyzjaki. Oznacza to, że ich celem jest zwrócenie uwagi płci przeciwnej oraz podkreślanie własnej osobowości.

Mimo tego są specyfiki, których mogą używać najmłodsi. Do takich zalicza się perfumy dziecięce. Są one przeznaczone specjalnie dla maluchów. Chętnie sięgają po nie dzieci w różnych wieku. W naszym sklepów oprócz perfum dla dzieci oferujemy szeroki wybór perfum dla nastolatków. Takie kosmetyki są pozbawione szkodliwych i drażniących substancji, a także zawierają specjalnie skomponowane nuty zapachowe. Perfumy dziecięce to głównie te o delikatnych zapachach, przeważnie owocowych. Wśród najpopularniejszych perfum dla dzieci wymienia się te o zapachy jabłka, maliny, truskawki czy porzeczki.

Jakie perfumy dla dziecka wybrać?

Wybór perfum dla dzieci jest bardzo duży. Mnogość zapachów pozwala dopasować taki, który sposób się dziecko. Jedne maluch będą wolały nuty owocowe, inne kwiatowe. W naszym sklepie można zakupić perfumy dziecięce dla dziewczynek oraz dla chłopców. Każde z kosmetyków posiadają wymagane certyfikaty i atesty, poświadczające bezpieczeństwo ich stosowania. Przede wszystkim perfumy dla dzieci nie mogą zawierać alkoholu, który będzie wysuszał i podrażniał skórę.

Kiedy kupić perfumy dla dziecka?

Dziecięce perfumy to doskonały pomysł na prezent na rozmaite okazje. Można podarować je już 4-5 latkowi. Ciekawym pomysłem jest zakup perfum w zestawie z innymi kosmetykami. Z takiego prezentu ucieszą się głównie dziewczynki. Z perfum zadowolona będzie również młodzież szkolna. Perfumy dla dzieci w wieku szkolnym to przede wszystkim mini zapachy pochodzące z topowych domów mody. Pięknie wonie zamknięte są w nowoczesnych flakonach, które swoim wyglądem nawiązują do ulubionych bajek, kreskówek i filmów animowanych. Starszaki stają gównie na zapachy owocowe, cytrusowy, nuty kwiatowe i roślinne. Dziewczynki szczęśliwe będą z perfum Barbie, natomiast chłopcy będą zadowoleni, skrapiając się perfumami Ultimate Spiderman czy Arvel. Popularna woda toaletowa dla chłopców to także Angry Birds Green.

Perfumy dla nastolatków

Szeroki wybór produktów panuje również na półkach z perfumami dla nastolatków. Ci chętnie sięgają po zapachy sygnowane nazwiskami celebrytów – piosenkarzy, piłkarzy, modelek, gwiazd kina. Starsze dzieci sięgać mogą po perfumy z bardziej skomplikowanymi kompozycjami zapachowymi. Podobnie jak w przypadku perfum dziecięcych one również zbudowane są wokół nut kwiatowych, owocowych i roślinnych. Do najpopularniejszych zapachów dla nastolatków uznaje się Justin Bieber, The Key, On Direction, You&Me, Zippo, Breakzone, Adidas Get Ready. Większość tych kolekcji posiada perfumy dla chłopców i dla dziewczynek – różnią się one zapachami oraz wyglądem flakonów.

Perfumy dla dzieci – alergików

Ze stosowania pięknych zapachów nie muszą rezygnować dzieci z alergiami. Wybór perfum dziecięcych dla alergików nie jest jednak łatwy i prosty. Utrudnia to fakt, że kosmetyk zawiera kompozycję zapachową, która może wywołać reakcję alergiczną. Na rynku istnieje jednak pewna liczba perfum dla dzieci hipoalergicznych. Do ich produkcji zastosowano kompozycje zapachowe minimalizujące ryzyko wystąpienia alergii i uczuleń. Dla małych alergików wybierać można takie zapachy jak: Alphanova Sante Bebe czy Koto Parfums Trousselier Ange Lapin. Są to ekologiczne pachnące wody, które testowane są dermatologiczne. Wśród hipoalergicznych perfum dziecięcych odnajdzie się zapachy dla obydwóch płci.

Perfumy dziecięce na prezent

Perfumy dziecięce to znakomity pomysł na prezent. Można je podarować solo lub w zestawie z innymi kosmetykami. Wybierając flakon z pachnącą wodą, należy dopasować zapach i wygląd buteleczki do wieku i zainteresowań dziecka. Warto też przemyśleć kwestię zapachu. Należy pamiętać, że produkty znajdujące się w tej kategorii są bezpieczne dla najmłodszych, przetestowane i przebadane. Mogą one być bez problemu stosowane przez maluchy i nie stanowią dla nich niebezpieczeństwa. Perfumy dziecięce są o wiele tańsze niż te dla dorosłych. Najtańsze wody toaletowe dla dzieci można zakupić do ok. 15 złotych. W tej cenie nabyć można te odświeżające mgiełki do ciała.