Kosmetyki dla dzieci

Jak pielęgnować dziecko?

Skóra dziecka różni się do skóry osoby dorosłej. Jest ona wrażliwa, skłonna do podrażnień, uczuleń, obtarć. To, dlatego jej pielęgnacja powinna być szczególna i potrzebne są do niej odpowiednie kosmetyki. Kosmetyki dla dzieci powinny być delikatne i zawierać właściwe składniki. Wynika to z tego, że niektóre ze składników mogą wywoływać u dziecięcej skórze alergie, wysypki, pokrzywki, podrażnienia – wszystko to może mieć fatalne skutki dla młodej skóry. W naszym sklepie rodzice mogą kupić pełen zestaw kosmetyków dla dzieci. Oferujemy: kremy do opalania, perfumy dziecięce, kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów i zębów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci to grupa preparatów pielęgnujących o specjalnych właściwościach i składzie. Przeznaczone są one dla maluchów poniżej 3 roku życia. Wybór odpowiednich kosmetyków dla dzieci jest bardzo ważny. Rodzice pierwsze preparaty pielęgnujące powinni zakupić już na etapie kompletowania wyprawki. Podstawowe kosmetyki dla noworodków to krem, szampon do kąpieli, mydło, oliwka. Wszystkie te produkty znaleźć można w naszym sklepie.

Czym charakteryzują się kosmetyki dziecięce?

Produkty kosmetyczne dla dzieci muszą posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Zaleca się, aby stosować kosmetyki, które zawierają jak najmniej barwników i substancji zapachowych. Wynika to ze specyficznych potrzeb skóry niemowlęcia i małego dziecka. To z racji tego, że nie jest jeszcze w pełni dojrzała, charakteryzuje się dużą powierzchnią w stosunku do masy ciała, dużą utratą wody ustrojowej. Wszystko to sprawia, że dziecięca skóra jest bardziej narażona na przegrzanie, wychłodzenia, a także łatwiej wchłania wszystkie leki czy składniki aktywne kosmetyków.

Należy również wspomnieć, że małe dzieci mają o wiele mniejsza ilość gruczołów potowych niż osoby dorosłe, a także nie posiadają bariery naskórkowej, przez co łatwo jej uszkodzić. Skóra małego dziecka powinna być więc pielęgnowana kosmetykami do skóry delikatnej, wrażliwej, skalnej do podrażnień, zaczerwienień.

Jakie kosmetyki dla dzieci wybierać?

Kosmetyki dla dzieci powinny mieć nie tylko odpowiednie składy, ale i działanie. Przede wszystkim powinny one wzmacniać barierę naskórkową, co ograniczy utratę wody oraz rozwój mikroorganizmów. Zadaniem kosmetyków dla dzieci jest też złagodzenie podrażnień i zmniejszenie tarcia skóry o pieluszkę czy ubranie.

Kosmetyki dla dzieci to te z atestami. Podstawą jest atest Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić skład na opakowaniu. Najlepiej, kiedy preparaty zawierają składniki o działaniu łagodzącym podrażnienia. Takie właściwości mają np. INCI oraz Panthenol. Do pielęgnacji dzieci nie powinno się natomiast stosować kosmetyków z parabenami, konserwantami, glikolem, olejami mineralnymi, detergentami, silikony.

Rodzaje kosmetyków dla dzieci

Do pielęgnacji noworodków, niemowlaków i małych dzieci potrzebnych jest wiele kosmetyków. O ich zapas rodzice powinni stale dbać. Opłacalne jest kupowanie kosmetyków dla dzieci w zestawach lub po kilka sztuk naraz. Dzięki temu kremu, szamponu czy oliwki dla dzieci nigdy nie zabraknie.  Niezbędne preparaty do pielęgnacji dziecka to:

  • Krem na odparzenia – polecane są kremy zawierające tlenek cynku; jego własności pozwalają stworzyć na skórze dziecka warstwę ochronną, która nie zatyka naskórka i pozwala mu oddychać; dobrze jest postawić na kosmetyki dla dzieci wodoodporne, które będą działać, nawet jeśli w pieluszce zrobi się mokro;
  • Oliwka dla dzieci – to podstawowy kosmetyk dziecięcy; pozwala nawilżyć skórę dziecka i wyeliminować jej stłuszczenie się; skóra posmarowana oliwką jest miękka i gładka;
  • Mleczko do kąpieli – jego działanie powinno być nawilżające i ochronne;
  • Mydło dla dzieci – powinno mieć one działanie odtłuszczające skórę i zawierać łagodne składniki myjące; najlepsze mydła dla niemowląt to te o odczynie obojętnym PH, nie będą one wysuszać skórę; mydło może być stosowane zamiennie z kosmetykami nawilżającymi dla dzieci np. emolientami;
  • Szampon – to kosmetyki, które stosuje się po kilku pierwszych tygodniach życia dziecka; na początku główkę wystarczy przemywać wodą z mydłem; później szampon dla dziecka trzeba dobrać do wieku malucha; podstawą jest kosmetyk niezawierający substancji zapachowych i barwiących;
  • Krem do twarzy dla dziecka – nakładać powinno się go zawsze, kiedy skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych; dla wrażliwej skóry dziecka niebezpieczne są zarówno promienie UV, jak i mróz czy wiatr; latem powinno stosować się kremy do opalania dla dzieci, zimą te głęboko natłuszczające;
  • Puder – jest kosmetykiem przydatnym przy podrażnionej skórze; ułatwia poślizg i chłonie wilgoć; najczęściej puder wykonywany jest z talku, kaolinu, krzemiany, modyfikowanej skrobi, talku cynku – wszystkie te składniki mają działanie bakteriostatyczne.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór kosmetyków dla dzieci. Na sklepowych półkach znaleźć można preparaty cenionych marek, które cieszą się zaufaniem rodziców. Dostępne są one w atrakcyjnych cenach, a często promocje, rabaty i wyprzedaże pozwalają nabyć je jeszcze taniej. Szeroki wybór kosmetyków dla dzieci pozwoli nie tylko skompletować wyprawkę do szpitala, ale i przygotować łazienkę do potrzeb nowego członka rodziny.