Gąbki i myjki do kąpieli

Czym myć niemowlaka?

Mycie i kąpiele niemowlaka niezwykle stresują młodych rodziców. Zastanawiają się oni nad techniką kąpania, kosmetykami, a także nad tym, czym myć dziecko: gąbką, myjką, rękawiczką a może gołą ręką. Możliwości jest kilka i warto wybrać tę, które dla rodziców i dla dziecka jest najlepsza. W naszym sklepie kupić można przyjazne maluchom gąbki i myjki do kąpieli.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Zalecenia lekarzy

Co do zasady nie ma żadnych oficjalnych zaleceń dotyczących tego, czym myć dziecko. Dlatego każda mam powinna wybrać sposób, który jest dla niej najlepszy. Gąbki i myjki kąpielowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, zaraz obok mycia dziecka gołą ręką. Bez względu na t o, jaki sposób się wybierze, trzeba zadbać o higienę myjącego akcesoriów. Gąbki i myjki kąpielowe dla niemowląt należy często prać i prasować, aby zniszczyć gromadzące się na nich i w nich zarazki. Wskazane jest również wymienienie ich co miesiąc na nowe. Rodzice powinni też uważnie obserwować skórę dziecka. W przypadku, gdy pojawi się na niej wysypka, uczulenie, krostki myjkę lub gąbkę natychmiast trzeba wyrzucić, a w czasie kąpieli myć dziecko jedynie gołą dłonią.

Gąbka czy myjka kąpielowa: co wybrać?

Akcesoriów do mycia malucha jest sporo. Podstawowy podział obejmuje gąbki i myjki. Wybór jest kwestią indywidualną, ale warto poznać charakterystykę obydwóch gadżetów. Myjki kąpielowe wykonywane są najczęściej z tkaniny frotte. Są one delikatne, miłe i przyjemne w dotyku, dzięki czemu nie będzie się podrażniać delikatnej skóry malucha. To jednak niejedyna ich zaleta. Myjki frotte dla dzieci są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Można je prać i prasować, co przeciwdziała się namnażaniu bakterii i zarazków.

Alternatywą dla myjek są gąbki. Stosuje się je już od ponad 200 lat. Są niezastąpione w myciu i pielęgnacji skóry. W trakcie kąpieli mogą wykorzystać je i dorośli i dzieci. Ich delikatna, wełnista struktura jest miękka i przyjemna dotyku. Gąbki dla niemowląt delikatnie masują skórę i pomagają usunąć z niej zanieczyszczenia oraz martwy naskórek. Gąbki dla dzieci występują w wielu odmianach. Można zakupić te syntetyczne lub gąbki naturalne.

Rodzaje myjek do kąpieli

Myjki do kąpieli dla dzieci występują w wielu rodzajach. Różnią się nie tylko kolorem i kształtem, ale i materiałem, z jakich zostały wykonane. Najpopularniejsze są myjki frotte, ale to nie jedyna możliwość. Wśród rodziców dużym zainteresowaniem cieszą się też myjki dla niemowląt z bawełny. Są one idealne dla skóry wrażliwej, niezwykle miękki i delikatne, a jednocześnie chłonne. Produkty dla dzieci z bawełny powinny posiadać certyfikat Oeko Tex Standard 100 w klasie 1, co oznaczać, że są one przystosowane do skóry noworodka. Myjki bawełniane mogą przybierać finezyjne kształty, które ucieszą najmłodszych użytkowników np. owieczki, świnki, hipopotama, żabki, kraba. Większość modeli przeznaczone jest dla dzieci powyżej 2 roku życia. Myjki kąpielowe z bawełny można prać w pralce w temperaturze 30 stopni.

Ciekawe myjki kąpielowe dla dzieci

Dzieci myć można również myjkami bambusowymi. Są one chłonne, naturalne, ekologiczne i prozdrowotne. Tkanina bambusowa posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Myjki bambusowe są puszyste i miłe w dotyku dla dziecięcej skóry. Warto też wyborować myjki kąpielowe z weluru. Wyprodukowane są one z czystej bawełny welur. To akcesorium można wykorzystać nie tylko w czasie kąpieli, ale i do przecierania buzi czy rączek w ciągu dnia.

Wygodnym rozwiązaniem jest zakup rękawicy -myjki dla dziecka. Jest ona bardzo praktyczne i łatwa w użyciu dla osoby myjącej. Większość modeli posiada gwarancję wysokiej jakości i dwuletniej trwałości. Rękawica – myjka kształtem dopasowuje się do ludzkiej dłoni, dlatego nie zsuwa się w trakcie kąpieli.

Rodzaje gąbek do mycia

Gąbki to organizmy, morskie. Występują one na dnie mórz i oceanów. Zbudowane są one z mikro kanalików, które odpowiadają za wchłanianie wody i oczyszczanie jej ze szczątków organicznych. Gąbki są specjalnie spreparowane, aby mógłby być wykorzystywane do mycia. W sklepach można kupić te syntetyczne i naturalne.

Gąbki z dna mórz

Gąbki z dna mórz to te naturalne i ekologiczne. Do ich produkcji nie stosuje się żadnych substancji chemicznych, a jedynie te biodegradowalne. Gąbki naturalne są przyjazne dla skóry, wytwarzają delikatny morski zapach, działają przeciwbakteryjnie i antywirusowo. Naturalne modele mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Wyróżniają się one szorstką i porowatą powierzchnią, dzięki czemu w trakcie mycia delikatnie masują naskórek, złuszczają go i stymulują krążenie krwi. Porowata powierzchnia gąbek naturalnych sprawia, że nigdy nie wysychają one do końca.

Gąbki sztuczne dla dzieci

Tańszą alternatywą dla gąbek naturalnych są te syntetyczne, wytworzone z tworzyw sztucznych. Dobrej jakości gąbki sztuczne potrafią dorównać funkcjonalnością tym naturalnym. Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a także mają miękką powierzchnią. Często pokryte są specjalną antybakteryjną i antyalergiczną powłoką. Sztuczne gąbki do mycia mogą być dostosowane do różnego rodzaju i typu skóry. W sprzedaży dostępne są gąbki dla dzieci, do twarzy, o działaniu antycellulitowym.