Pieluchy do pływania

Z dzieckiem na basen i nad morze

Wraz z nastaniem upałów każdy marzy o odrobinie ochłody – również dzieci. Najlepszą ochłodę zapewni parę chwil w basenie lub innym akwenie wodnym. Jak jednak na pluskanie w wodzie przygotować maluchy, które na co dzień noszę pieluchy? Wystarczy skorzystać z rewelacyjnego wynalazku, jakim są pieluchy do pływania. Pozwalają one dzieciom na pluskanie się w wodzie, nie martwiąc się o jej zabrudzenie. Konstrukcja pieluch do pływania sprawa, że cała ich zawartość zostaje we wnętrzu i nie przenika do wody.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są wodoodporne pieluszki do pływania?

Pieluszki do pływania to produkty przeznaczone dla dzieci, które na co dzień chodzą w pampersach. Dzięki nim kontakt z wodą jest przyjemny i bezpieczny. Dzięki wodoodpornym pieluszkom malucha można zabierać bez obaw na basen od pierwszych miesięcy życia. Pieluszki do pływania dają gwarancję, że zgromadzone w niej zanieczyszczenia nie przedostają się do wody w basenie, nie zanieczyszczają jej. Po pieluszki do pływania warto sięgać, kiedy wybiera się z dzieckiem na basen publiczny, wakacje, do jacuzzi lub nad inny akwen wodny. Dobrze jest je też zakładać maluchowi, który pluska się w przydomowym, dmuchanym basenie.

Jak działają pieluchy na basen?

Pieluchy na basen są wykonane ze specjalnego materiału, neoprenu. Jego właściwości sprawiają, że pielucha z łatwością przepuszcza powietrze, a jednocześnie nie pozwala przedostać się do jej wnętrza wilgoci. Dzięki temu idealnie chroni ona dziecko przed bakteriami z otoczenia, a wodę przez wyciekaniem do niej zabrudzeń z wnętrza pieluszki. Producenci dodatkowo wzmacniają pieluchy basenowe, montując ściągacze na nogach i brzuszku dziecka.

Jednorazowe czy wielorazowe pieluchy do pływania?

Producenci akcesoriów dziecięcych na basen oferują dwa rodzaje pieluch do wody. Pierwsze to modele jednorazowe. Są one zdecydowanie mniej popularne i rzadziej wybierane, ponieważ po nasiąknięciu wodą pieluchy stają się ciężkie i utrudniają dziecku poruszenie się. Jako ich wady wskazuje się również to, że mogą podrażniać wrażliwą skórę niemowlęcia. O wiele częściej wybierane są wielorazowe pieluszki do pływania. Zapewniają one czystość pupy oraz wody, w której pływa dziecka. Wielorazowe pieluszki do wody chronią również przed piaskiem na plaży i bakteriami w nim bytującymi.

Warto też pamiętać, że wielorazowe pieluchy do pływania mogą mieć różne fasony. Dla niemowląt najpopularniejszym modelem pieluch do pływania są krótkie majteczki. Starszaki chętnie pływają w bermudach ze wbudowaną pieluchą materiałową w środku. Ten typ pieluchy basenowej ma dłuższe, sięgające kolan nogawki, co zabezpiecza maluch przed promienieniem słonecznym np. w czasie wakacji. Ostatnim typem są pieluchomajtki, czyli pieluchy w formie stroju kąpielowego z wszytą materiałową pieluchą w środku. Jest to idealne rozwiązanie dla małych dziewczynek.

Jak używać wielorazowych pieluch do wody?

Wielorazowe pieluchy basenowe są niezwykle łatwe w użyciu. Po zakończonej wizycie na basenie pieluszkę neoprenową należy zdjęć i przepłukać w chłodnej wodzie. Należy suszyć ją z dala od bezpośrednich promieni słonecznych lub innego źródła ciała. Jeśli pieluszkę chce się użyć od razu, najlepiej owinąć ją ręcznik i wycisnąć. Bawełniana powłoka pieluszki, jeśli wymaga czyszczenia, może być prana w pralce lub ręcznie. Wkładki z pieluszki basenowej należy wyrzucić do toalety lub kosza na nieczystości.

Design pieluszek do wody

Wodoodporne pieluszki wielorazowe posiadają ciekawe wzornictwo. Występują one w wielu kolorach i wzorach, które są atrakcyjne dla maluchów. Można zakupić pieluszki we wzory geometryczne, gwiazdki, serduszka czy inspirowane postaciami bajkowymi. Wybór jest naprawdę duży i zadowoli każdego rodzica.

Jakie pieluchy do pływania wybrać?

Przy wyborze pieluchy do pływania ważne jest nie tylko jej wygląd, rodzaj czy cena, ale także i rozmiar. W przypadku rozmiarów pieluch do pływania obowiązuje te same zasady jak w przypadku tradycyjnych modeli. Aby pieluszka była wygodna, komfortowa, a także spełniała swoje zadania, musi być w odpowiednim rozmiarze. Zbyt luźna sprawi, że je zawartość mimo zabezpieczeń przedostanie się do wody, a zbyt ciasna ograniczy dziecko swobodę ruchów.

Kiedy można zacząć chodzić z dzieckiem na basen?

Z dzieckiem na basen można zacząć chodzić od pierwszych miesięcy życia. Na większości basenów organizowane są specjalne zajęcia dla niemowlaków, na które można zapisać się z maluchem od 3-4 miesiąca życia. Należy pamiętać, że małe dziecko powinno mieć kontakt z wodą najmniej na chlorowaną. Dlatego dobre jest poszukać basenu specjalnie przystosowanego dla maluszków.

Zgodnie z polskimi wymogami oraz regulaminami większości basenów, dziecko do 2/3 roku życia powinno w czasie zajęć w wodzie i w czasie pływania w basenie publicznym mieć założoną specjalną pieluchę do kąpieli. W przypadku, gdy zapomni się o pieluszce kąpielowej na basenie, a woda zostanie przez malucha zanieczyszczona, to będzie trzeba pokryć koszty jej wymiany. Niewątpliwie więc wodoodporne pieluszki są znacznie tańszym i praktyczniejszym rozwiązaniem. Sprawdzą się one zarówno na basenie publicznym, jak i na plaży.