Materacyki kąpielowe

Akcesoria do kąpieli dla niemowląt

Kąpiel to podstawa czynność pielęgnująca niemowlę. Pozwala ona zachować higienę i zapewnia maluchowi zdrowie. Na początku niemowlę kąpie się w przenośnych wanienkach, później można z nich zrezygnować i maluch może się pluskać w tradycyjnej wannie. Trzeba jednak pamiętać, że śliska powierzchnia wanienek i wanien nie jest dla dziecka bezpieczna. Bardzo łatwo się na niej wywrócić, dlatego najlepiej zabezpieczyć jej dno. Można to robić za pomocą antypoślizgowych mat i wkładów do wanny, a także materacyków kąpielowych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym jest materacyk do kąpieli?

Materacyki kąpielowe to praktyczny i funkcjonalny gadżet dla niemowląt. Przydaje się on w pierwszych miesiącach życia, kiedy to malucha kąpie się w przenośnej wanience. Materacyki kąpielowe to specjalne gąbki o dużych rozmiarach, którymi wykłada się spód dziecięcych wanienek. Większość modeli ma kształt misiów, co ma podwyższyć ich atrakcyjność wizualną. Materacyki kąpielowe są specjalne wyprofilowane – ich przednia część jest grubsza niż tylna, dzięki temu główka malucha jest naturalnie podtrzymywana, a rodzice mają wolne ręce. Materacyki kąpielowe sprawdzają się też, jeśli dziecko w wanience siedzi nie do końca pewnie i istnieje ryzyko, że przewróci się na plecy. Materacyk do wanienki uchroni jej przed zbytnim zanurzeniem głowy w wodzie.

Kiedy materacyk zastąpić materacyk matą antypoślizgową?

Materacyki antypoślizgowe sprawdzają się w przypadku małych dzieci. Jeśli jednak dziecko zaczyna wstawać w wannie, to lepiej postawić jest na matę antypoślizgową. Będzie ona bezpieczniejsza. Dzięki temu, że przyklei się ona do dna wanny, nie będzie się przesuwać. Dzięki macie antypoślizgowej łatwiejsze będzie wchodzenie i wychodzenie z wanny, a maluch nie zsunie się poniżej poziomu wady. Antypoślizgowe materace do wanny sprawdzą się nie tylko w przypadku dzieci, ale także i seniorów czy osób dorosłych. Taki gadżet jest niezwykle praktyczny i zapewnia komfort korzystania z wanny wszystkim domownikom.

Jaki materacyk kąpielowy wybrać?

Wybór materacyków kąpielowych jest bardzo duży. Oferują je firmy takie jak Tega, Maltex, Smoby, A-plast, Badum, Dreambaby, Keeper, Babyono, reer, Beaba, Canpol, Koo-di. W naszym sklepie można kupić materacyki kąpielowe tych marek w atrakcyjnych i przystępnych cenach.

Przed zakupem materacyka do wanny, warto sprawdzić kilka jego istotnych parametrów. Dzięki temu będzie można dokonać praktycznego zakupu. Wybierając materacyk kąpielowy, pod uwagę należy brać nie tylko cenę i atrakcyjny wygląd. Ważnym parametrem tych gadżetów jest kształt. Najlepiej dopasować go o wieku dziecka. Dla niemowląt najlepiej kupić materacyki kąpielowe, które będą podtrzymywać całe ciało dziecka w siadzie lub w pół leżeniu. Starszaki bez przeszkód mogą korzystać z kolorowych (często inspirowanych bajkami) mat antypoślizgowych.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego wykonany jest materacyk kąpielowy. Najlepsze modele to takie, które dobre trzymają się dna wanny i samodzielnie nie przesuwają podczas kąpieli. Materiał z zewnętrzem części, czyli tej, na której będzie siedziało dziecko, powinien mieć dużą przyczepność i zapewniać odpowiednią stabilność.

Design materaców do wanienek dziecięcych

Dla dzieci (również i dla rodziców) ważnym parametrem jest także wygląd materacyków kąpielowych i dodatkowe atrakcje, jakie mogą zapewnić. Barwne maty o ciekawych kształtach urozmaica pluski w wodzie i pobudzą wyobraźnię dziecka, a dodatkowe akcesoria sprawią, że kąpiel w wannie będzie ciekawaąprzygodą. Materacyki kąpielowe i maty antypoślizgowe do wanny bardzo często przestawiają morskie postacie np. ryby, wieloryby, koniki morskie. Można także spotkać antypoślizgowe akcesoria do wanny w bajkowe wzory i motywy. Chłopcy ucieszą się z materacyków i mat w Spidermana czy Boba Budowniczego, dziewczynki będą zachwycone Myszka Minnie, księżniczkami Disney czy Troskliwe Misie.

Ile kosztują materacyki do kąpieli?

Cena materacyków do kąpieli uzależniona jest od producenta. Małe maty antypoślizgowe w wymiarach 14,5×12 cm można kupić już poniżej 5 złotych. Rodzice szukają większych akcesoriów antypoślizgowych, mogą wybierać pomiędzy matami i materacykami przykrywającymi całe dno wanienek. Ceny takich gadżetów zaczynają się od 15 złotych i idą wzwyż.

Co oprócz materacyków kąpielowych?

Oprócz mat i materacyków do kąpieli w naszym sklepie można zakupić i inne akcesoria ułatwiające kąpiel dziecka w wannie. Dużym zainteresowaniem cieszą się foteliki do kąpieli. Dzięki nim dziecko czasie kąpieli będzie mogło zachować pozycję siedzącą. Krzesełka do kąpieli zawierają warstwę antypoślizgową, dzięki czemu nie zachodzi niebezpieczeństwa, że maluch z niego spadnie. Innym akcesorium, które bije rekordy popularności, jest leżaczek kąpielowy – jego również można włożyć do wanny. Dziecko zachowuje w nim pozycję półleżącą, główka znajduje się nad wodą.

Atesty i certyfikaty

Materacyki kąpielowe i inne produkty do kąpieli tak jak inne akcesoria dla niemowląt i dzieci powinny posiadać atesty i certyfikaty. Dzięki niemu zyskuje się pewność, ze sprzętów można używać bezpiecznie, bez szkody dla dziecka. Podstawą jest atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Produkty dla dzieci powinny być też opatrzone pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.