Wanienki

W czym kąpać dziecko?

Aby zapewnić dziecko komfortową, wygodną i bezpieczną kąpiel, trzeba zapatrzeć się w specjalną dziecięcą wanienkę. Ich wybór jest bardzo duży. Wanienki dla dzieci występują w różnych rozmiarach. Mają różne konstrukcje oraz rodzaje. Nasz sklep oferuje wanienki dla niemowląt marek Tega, Beaba, Chicco, OKBABY, Maltez, Skip Hop.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie rozmiar wanienki wybrać?

Rozmiar wanienki powinien być dopasowany do wzrostu dziecka, a także ilości miejsca ma się w pomieszczeniu. Niektóre modele wymagają sporo miejsca, którego nie można im zapewnić w małej łazience czy pokoju. Typowa mała wanienka to ta o wymiarach 80x54x24 centymetry. Tak mały model sprawdza się jednak tylko przez chwile. Jest ona mało wygodna, jeśli chce się kąpać dziecko powyżej 6 miesiąca życia. Nie mniej jednak mała wanienka zwiększa bezpieczeństwo kąpieli noworodków i niemowląt. Stabilnie utrzymuje chwiejącą się główkę noworodka i chroni pępek przed zamoczeniem.

W większą wanienkę warto zainwestować, jeśli maluch skończy pół roku. Wtedy lepiej sprawdzają się wanienki obszerniejsze o długości minimum 100 cm. Można w nich kąpać maluch do 12 miesięcy.

Rodzaje wanienek niemowlęcych

Dziecięce wanienki wykonywane są z różnych materiałów. To, jakie materiał będzie zastosowany, wpłynie na jakość, trwałość i wytrzymałość sprzętu. Należy pamiętać, że obowiązkowo wanienka powinna być wykonana z materiałów bezpiecznych dla malucha. O bezpieczeństwie wanienki świadczą certyfikaty i atesty, które ona posiada.

Najpopularniejsze wanienki to te wykonane z plastiku. Mają one przystępną ceną i dostępne są w wielu modelach. W kategorii plastikowych wanienek dziecięcych można znaleźć te o różnych kształtach i z różnymi dodatkami ułatwiającymi kąpanie dziecka. Alternatywą są dla nich wanienki metalowe, specjalnie emaliowane. Są one zabezpieczane tak, aby nie rdzewiały. Na najwyższej półce cenowej znajdują się wanienki ceramiczne. Są to produkty wytrzymałe, odporne i niezwykle estetyczne.

Mówiąc o rodzajach wanienek, warto też wspomnieć o wanienkach profilowanych. Są one tworzone z myślą o młodych i mniej wprawionych w pielęgnacji niemowląt rodzicach. Dzięki swojemu specjalnemu kształtowi zapewnią maluchowi większe bezpieczeństwo w wodzie i chronią przed zachłyśnięciem. Na uwagę zasługują też wanienki nadmuchiwane, inaczej nazywane turystycznymi. To niedrogie, poręczne i praktyczne sprzęty, które sprawdzają się w podróży i na wyjazdach.

Dodatkowe funkcjonalności wanienek dziecięcych

Oprócz tradycyjnych wanienek niemowlęcych, na rynku jest szeroki wybór tych z dodatkowymi funkcji. Producenci coraz częściej oferują rozwiązania typu 2w1, a nawet 3w1. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce na dziecięce akcesoria i podwyższyć komfort opieki nad nim. Wanienki dziecięce łączone są z przewijakami, matami antypoślizgowymi lub materacykami kąpielowymi, stojakami.

Wanienka a może fotelik do kąpieli?

Dziś malucha nie trzeba kąpać w wanience. Rodzice mogą zastąpić je innymi akcesoriami takimi jak wiaderka oraz foteliki do kąpieli. Przeznaczone są one dla starszych dzieci, które umieją już samodzielnie siedzieć. Foteliki kąpielowe oraz wiaderka pozwalają dziecko zachować w czasie plusków pozycję siedzącą lub półeżacą. Dużą zaletą tych akcesoriów do kąpieli jest to, że wykorzystywać pod prysznicem, w brodziku czy wannie. Dziecko może się też na nich bawić na zewnątrz w upalne dni.

Komoda kąpielowa

Ciekawym akcesorium do kąpania dziecka jest również komoda kąpielowa. Jest to mebel praktyczny i mobilny. Może ona przyjmować różne postacie. W naszym sklepie dostępne są modele wyglądem przypominające klasyczną komodę oraz te bardziej fantazyjne. Dzięki temu, że komoda kąpielowa wyposażona jest w kółka, można ją spokojnie przewozić z łazienki do pokoju i z powrotem. Jej dużą zaletą jest również to, że w dolnej części posada on duża ilość półeczek, szafek, szufladek, gdzie trzyma się wszystkie potrzebne do pielęgnacji niemowlaka.

Jaką wanienkę dla dziecka wybrać?

Wybór pomiędzy akcesoriami kąpielowymi dla dziecka jest bardzo duży. Nic dziwnego, że rodzicom ciężko jest dokonać wyboru. Powinni oni jednak pamiętać, że podstawą jest zadbanie o wygodę i bezpieczeństwo malucha. Szukając idealnej wanienki, warto pod uwagę wziąć wagę i wiek dziecka, a także przeanalizować parametry samego mebelka. Istotne są takie elementy jak materiał wykonania wanienki, jej wielkość, model, zabezpieczenia i udogodnienia, funkcje interaktywne.

Aby ułatwić sobie mycie i pielęgnowanie niemowlęcia warto postawić na modele z wyprofilowanym dnem i guma przeciwpoślizgową, przegródkami na mydło i myjkę, wyposażone w korek do spuszczania wody, specjalne wkłady, termometr kąpielowy. Dobrze jest też samodzielnie dopić do wanienki zabawki do kąpieli np. gumowe kaczuszki czy interaktywne zabawki dla najmłodszych.

Ile kosztuje wanienka dla dziecka?

Najprostsze modele wanienek wykonane z plastiku można w naszym sklepie kupić za ok. 20 złotych. Te interaktywne, wyposażone w szereg funkcji, opcji i udogodnień to koszt powyżej 300 złotych. Często są one modelami mobilnymi na kółkach lub składanymi, które można zabrać ze sobą na wakacje.