Przewijaki

Sposób na czystą pieluszkę

Przewijanie to czynność, którą trzeba wykonywać kilka-kilkanaście razy dziennie. Rodzice powinni więc dobrze się do niej przygotować. Do zmiany pieluchy potrzebne będą kosmetyki dla dziecka, pampers, a także przewijak. Przewijaki to meble dziecięce, które przyspieszają i ułatwiają cały proces. Przewijaki dla dzieci przyjmują wiele form i postaci – wybierać jest w czym. W naszym sklepie oferujemy dziecięce przewijaki marek Ceba, Chocco, Close, OLMITOS, Ty i My, Dino, Beaba, Babys Only, Red Castle, Keeeper.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Przewijaki na łóżeczko

Najpopularniejszym modelem dziecięcych przewijaków są te nakładane na łóżeczko. Swoim wyglądem przypominają one zwykłą deskę, która pokryta jest miękkim materiałem lub ceratą. Aby zwiększyć bezpieczeństwo maluch, przewijak na łóżeczko ma podwyższone boki. Dzięki temu maluch nie stoczy się z niego w trakcie zmiany pieluchy. Tego typu akcesoria dostępne są w wersji z zagłówkiem lub bez niego. Nadstawki do przewijania niezwykle prosto montuje się na łóżeczku, a po skończonym przewijaniu z niego ściąga.

Przewijaki na łóżeczko to modele idealne do małego pokoju. Można też je zabrać w podróż czy na wakacje. Dzięki temu pieluchę maluchowi będzie można zmienić w komfortowych i higienicznych warunkach. Przewijaki nakładane na łóżeczko przeznaczone są dla dziecka od 0 do 12 miesiąca życia. Chociaż kompaktowe i wygodne w użytku mają też swoje wady. Ta główna jest to, że nie posiada on dodatkowych półek, szufladek i szafek, gdzie można schować pieluchy, kosmetyki czy ubranka dziecięce. Rozwiązaniem jest zakupienie do przewijaka specjalnych kieszeni – wiesza się na boku łóżeczka.

Komoda z przewijakiem

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup przewijaka na komodzie. Jest to większy sprzęt, który zajmuje dość znaczna ilość miejsca. To, dlatego przewijak na komodzie warto zakupić już na etapie urządzania pokoju dziecięcego i od razu znaleźć dla niego miejsce. Przewijak na komodzie jest dla dziecka miękki i bezpieczny, a dla rodziców wygodny. W dolnych szufladach i półkach nie zabraknie miejsca na dziecięce kosmetyki, ubrania czy inne akcesoria do pielęgnacji niemowlaka. Ważne jest również to, że kiedy dziecko wyrośnie z pieluszek, przewijak będzie można zdemontować i korzystać jedynie z komody. Ta jest praktycznym meblem, który w pokoju malucha przyda się przez wiele lat.

Przewijaki na wanienkę

Przewijak dla dzieci to mebel, który może być połączony również z wanienką. Takie sprzęt najlepiej zakupić do dużej łazienki. Składa się on z przewijaka oraz specjalnego stelażu, na którym montuje się dziecięcą wanienkę. Na dole konstrukcji znajdują się półeczki na kosmetyki i dodatkowe akcesoria.

Modele przewijaków

Producenci mebelków dziecięcych oferują różnego typu przewijaki dziecięce. Oprócz tych wyżej wymienionych w ofercie znaleźć można przewijaki ze stelażem, przesuwne lub składane na stalowej ramie. Rodzice często wybierają też specjalne stoły do przewijania drewniane lub z metalowej płyty. Taki modele wyposażone są w kółka, dzięki czemu wersja jest niezwykle mobilna.

Przewijak do małego pokoju

W większości pokojów dziecięcych nie ma za wiele miejsca. Oznacza to, że ciężko znaleźć miejsce na przewijak na komodzie. Szukając dobrych rozwiązań do małych przestrzeni, warto zwrócić uwagę na przewijaki montowane na ścianie. Wykonywane są one z drewna, tworzyw sztucznych i kawałka materiału zabezpieczonego stelażem. Przewijak naścienny montuje się bezpośrednio przy ścianie na dowolnej wysokości. Większość modeli jest składana, dzięki czemu nie zabierają za dużo miejsca. W ofercie naszego sklepu znaleźć można przewijaki naścienne ze specjalnymi składanymi półkami.

Jaki przewijak dla dziecka wybrać?

Chcąc kupić przewijak dziecięcy, warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Będą one odpowiadać za bezpieczeństwo malucha, podwyższać komfort jego użytkowania i dbać o wygodę. Aby wybrać dobry przewijak, trzeba sprawdzić, z jakich materiałów jest on wykonany. Nie powinny one zawierać żadnych szkodliwych substancji np. farb i lakierów nieodpowiednich dla dziecka. Najlepiej wybrać przewijak wykonany całkowicie z materiałów naturalnych.

Dobre modele to również te o podwyższonych bokach. Ich celem jest zabezpieczenie dziecka przed stoczeniem się z wysokości i upadkiem. Jest to szczególnie ważne, jeśli maluch jest ruchliwy i aktywny, trudno mu usiedzieć w jednym miejscu nawet przez chwilę. Jeśli ma się obawy czy tradycyjny przewijak się nie sprawdzi, można wybrać matę do przewijania lub dmuchany przewijak, który rozkłada się na podłodze.

Aby mieć pewność, że kupuje się bezpieczny sprzęt, warto sprawdzić, czy przewijak posiada certyfikat PZH oraz pozytywną opinię Instytut Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Oznacza i informacje o certyfikatach/atestach znajdują się na opakowaniu.

Przewijak to sprzęt, który musi być wygodny i dla dziecka, i dla rodziców. Powinien on ułatwić pielęgnację niemowlaka, a nie ją utrudnić. Najlepiej wybierać modele dopasowane do wieku i wagi dziecka, a także przestrzeni pokoju dziecięcego. Modeli przewijaków dziecięcych jest tak dużo, że bez problemu można wybrać ten idealny.