Termofory

Termofory niemowlęce

Termofory dla dzieci to przydatny gadżet, który pomocny jest przede wszystkim w niwelowaniu objawów kolki. Termofor może przydać się i w innych sytuacjach. O tym gadżecie warto pomyśleć już na etapie kompletowania niemowlęcej wyprawki. W naszym sklepie można kupić termofory niemowlęce cenionych marek np. LullaLove. Swoim wyglądem często przypominają one maskotki, dzięki czemu są atrakcyjne dla najmłodszych użytkowników.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Termofory na kolki

Bóle brzuszka to w przypadku wielu dzieci codzienność. Są one niezwykle męczące i dla maluchów, i dla rodziców. Maluch przez wiele godzin płacze, nie jest stanie odpocząć i uspokoić się, przez co rodzice są zdenerwowani, sfrustrowani, zestresowani i bezradni. Sposobów na kolki jest bardzo duży – niestety jednego skutecznego w 100% nie ma – każdy musi znaleźć ten idealny dla własnego dziecka. Jako jedno ze skuteczniejszych rozwiązań wymienia się jednak ogrzewanie bolącego miejsca. W tym pomóc mogą termofory dziecięce. Termofory na kolki to te o niewielkich rozmiarach, w kształcie koła lub niewielkiego prostokąta. Na brzuszku malucha powinno kłaść się termofor o wadzie nie większej niż 200 gramów – taki będzie się idealnie dopasowywał do dziecięcego ciałka.

Jakie wypełnienie termofora dla dziecka wybrać?

Myśląc o termoforze, większość osób wyobraża sobie gumowy worek, do którego wlewa się gorąca wodę i zakręca specjalnym zaworem, aby się nie wylała. Taki termofor to jednak tylko jedna z opcji. Rodzice małych dzieci coraz częściej sięgają po termofory z pestek wiśni. Są one produktami przyjaznymi najmłodszym, bezpiecznymi i prostymi w użyciu. Podobnie jak te tradycyjne stosuje się je w celu rozgrzania. Termofory z pestek wiśni cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoje bezpieczeństwo. W ich przypadku nie ma ryzyka wylania gorącej wody. Dla rodziców ważne jest również, że produkt jest w pełni ekologiczny i do jego produkcji nie stosuje się toksycznych substancji.

Suche termofory dla dzieci

Termofory z pestkami wiśni zaliczane są do tzw. suchych termoforów. Są to akcesoria, które nie zawierają wody, a przez to bezpieczniejsze. Suche termofory oprócz wiśni mogą zawierać też łuski gryczane czy pszenicę. Nie powodują one oparzeń, są wielokrotnego użytku i w większości posiadają zdejmowany pokrowiec, który można prać.

Jak używać termoforu z pestek wiśni?

Termofor z pestek wiśni to gadżet zyskujący coraz większą popularność. Od tradycyjnych roni się tym, że nie trzeba do niego nalaniu wody. Substancją grzewczą są zamknięte w gumowej poduszce pestki wiśni, które po nagrzaniu uwalniają ciepło przez około godzinę. Aby termofor z pestek wiśni działała, należy włożyć go do kuchenki mikrofalowej lub piecyka, położyć na gorącym grzejniku. Nagrzewanie termoforu trwa: 2 minuty w mikrofalówce ustawionej na 600W, 20 minut w piekarniku rozgrzanym do 150 stopni, bez ograniczeń czasowych na grzejniku, którego temperatur nie przekracza 60 stopni. Ważne, aby w trakcie rozgrzewania termoforu nie doprowadzić do przegrzania poduszki, ponieważ pozbawi sto ją zdolności długiego utrzymywania ciepła. Zanim termofor położy się na ciele, należy sprawdzić jego temperaturę ręka.

W czasie uwalniania ciepła, termofory wiśniowe uwalniają przyjemny, wiśniowy aromat. Z wiśniowego termoforu korzystać można również na zimno. Ten rodzaj termoforu korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Z racji swoich niewielkich rozmiarów doskonale sprawdzi się on do rozgrzewania małych partii ciała np. zatok czy brzuszka.

Termofory na ciepło i na zimno?

Termofory mogą być stosowane na ciepło i na zimno. Gorące okłady będą łagodzić bóle brzucha, redukuje kolki, mogą również rozgrzewać miejsce do spania w chłodne dni. Termofory świetnie spisują się też do chłodnych okładów. Takie także stosuje się do pielęgnacji najmłodszych. Chłodną poduszeczkę warto wykorzystać w trakcie gorączki dziecka, czy stłuczeniach, siniakach, zwichnięciach, guzach – zmniejsza one obrzęk i łagodzą dolegliwości bólowe. Zimny termofor przyda się też by zminimalizować skutki ukąszeń owadów.

Design termoforów dla dzieci

Termofory dla dzieci niewiele mają wspólnego z gumowymi workami, które wykorzystywane były przez lata przez seniorów. Producenci dla najmłodszych przygotowali termofory ukryte w atrakcyjnych wizualnie, kolorowych pluszowych zabawkach. Worki z wiśniami czy gorącą wodą mogą być ukryte w misiu, owieczce, piesku, kotku. Takie gadżety są nie tylko praktyczne, ale i stanowią ciekawą zabawkę dla dziecka.

Termofor na prezent

Termofory niemowlęce to idealny pomysł na prezent dla młodych rodziców. Oryginalny i nieszablonowy przyda się w każdym pokoju dziecięcym. Wybierając gadżet na upominek, warto wybrać ten położony w poduszeczkę w postaci maskotki, która została uszyta z delikatnej bawełnianej tkaniny.

Ile kosztują termofory dla dzieci?

Termofory to gadżety niedrogie. Małe modele z pestek wiśni zakupić można już za ok. 10 złotych. Termofory w formie pluszowej zabawki z wiśniami w środku kosztują od 30 złotych wzwyż, natomiast te tradycyjne gumowe w pokrowcu od 15 złotych.