Projektory dla dzieci

Spokojny sen niemowlaka

Zabawki do usypiania niemowląt i starszych dzieci to popularne gadżety. Wielu rodziców kupuje już na etapie kompletowania wyprawki. Mają one ułatwić zasypianie, wyciszyć, uspokoić i zrelaksować dziecko przed nocnym odpoczynkiem. Wybór wśród zabawek ułatwiających zasypianie jest bardzo duży. Jednym z najpopularniejszych są projektory dla dzieci. Swoje miejsce odnajdą one w pokojach niemowlaków, jak i starszych maluchów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Projektory dla dzieci: czym są?

Projektory dla dzieci to specjalne urządzenia przeznaczone dla najmłodszych. ich zadaniem jest pomoc w usypianiu maluchów. Projektory pozwolą na tworzenie niezwykłych refleksów świetlnych i złudzeń optycznych. Wyświetla się je na ścianie lub suficie. Dziecięce projektory mogą występować w wielu rodzajach – jako sprzęt solo lub część bujaczka czy elektronicznej niani. Dla starszaków ciekawym gadżetem są też multimedialne projektory zamknięte w nocnej lampce lub latarce. W naszym sklepie można zakupić projektory dla niemowląt oraz starszych dzieci. Proponujemy urządzenia takich marek jak Haba, Chicco, Cloud B, Smoby, Ks Kids, Madej i inne. Zabawki dostępne są w atrakcyjnych cenach, które dodatkowo pogłębiamy licznymi promocjami, wyprzedażami i akcjami rabatowymi.

Co może projektor dziecięcy?

Projektor dziecięcy to ciekawa zabawka, która wprowadza do pomieszczenia magiczny klimat. Jego funkcje zależą od wybranego modelu. Projektory dla niemowląt na płaskiej ścianie lub suficie tworzą proste efekty świetlne, np. wyświetlają gwiazdki, elementy kosmosu, tęcze, misie, inne zwierzątka. Niektóre urządzenia mogą też wygrywać kołysanki czy relaksującą muzykę sprzyjającą zasypianiu. Projektory dla przedszkolaków czy starszych dzieci to maszyny z o wiele bardziej rozbudowanymi opcjami. Oprócz efektów świetlny i dźwiękowych mogą one opowiadać popularne bajki czy umożliwiać samodzielne opowiadanie historii. Możliwości projektorów dla dzieci są jednak o wiele większe. Niektóre modele włączają się automatycznie, jak dziecko zacznie płakać, wyłączają się po określonym czasie.

W przypadku, gdy wybierze się projektor połączony z innym urządzeniem, to funkcyjność sprzętu wzrasta. Popularne połączenia to projektor z elektroniczną nianią, lampka nocną, latarką.

Dlaczego warto kupić projektor dla dzieci?

Projektory dla dzieci to nie tylko zabawki pomagające w zasypianiu maluchów, ale i zapewniające rodzicom rozrywkę i zabawę. Maluch potrafi przez długi czas oglądać wydobywające się z urządzenia kształty. Włączony przez całą noc projektor może też zastąpić nocną lampkę. Będzie on dawał poczucie bezpieczeństwa i delikatnie rozświetli wnętrze. Dzięki temu po przebudzeniu się w nocy dziecko nie przestraszy się ciemności, natomiast starszak z łatwością dotrze do łazienki czy sypialni rodziców.

Jaki projektor dla niemowlaka?

Projektory do ciekawe zabawki. Budzą one zainteresowanie nie tylko u dzieci, ale i o rodziców, którzy chętnie przenoszą się w magiczny świat światła i finezyjnych dźwięków. Nic więc dziwnego, że zabawka chętnie jest kupowana. Często projektory dla dzieci kupowane są jako prezent dla dziecka, czy podarunek dla mamy na baby shower. Chcąc sprezentować taki upominek, warto postawić na projektor wbudowany w karuzelę. Taką powiesi się nad łóżeczkiem malucha, dzięki czemu maluch może również obserwować wiszące i kręcące się zabawki. Należy pamiętać, że projektory dla dzieci można stosować od 3 miesiąca życia. Ich stosowanie jest wskazane, ponieważ dbają one o rozwój zmysłów niemowlaka.

Dla niemowlaka dobrym wyborem będą także projektory z przytulankami. Urządzenia są wbudowane w misia czy inną maskotkę i to z niego nadają sygnały świetlne. Dziecko zasypiając, może więc przytulać się do maskotki, a jednocześnie obserwować świetlny spektakl. Dużą zaletą projektorów-przytulanek jest to, że są one niezwykle mobilne. Można zabrać je wszędzie – na spacer, do dziadków, na wakacje. Dzięki temu zachowa się codzienny rytuał zasypiania. Projektor – przytulanka działa na baterie.

Parametry techniczne projektorów dla dzieci

Wybierając projektor dla dziecka, warto sprawdzić jego parametry. Pozwolą one na komfortowe korzystanie z zabawki. Warto zwrócić uwagę na modele, które pozwolą na samodzielną regulację światła. Samo światło powinno być delikatne i o subtelnej barwie, która uspokoi dziecko, a nie nadmiernie je pobudzi. Dobrze jest także poszukać modelu, który będzie się włączał automatycznie np. na czujnik ruchu lub płacz dziecka, a następnie sam włączał po określonym czasie.

Projektor tak jak każda dziecięca zabawka powinny być bezpieczne dla malucha. Należy więc kupować urządzenia dopasowane i wieku dziecka – oznaczenia wiekowe zawsze umieszczane są na opakowaniu. Dobrze jest też sprawdzić, jakimi certyfikatami może pochwalić się urządzenie. Podstawą są te mówiące, że projektor jest stworzony z nieszkodliwych materiałów wysokiej jakości. Projektory dla dzieci nie powinny także zawierać żadnych małych i łatwo oderwanych części, które mógłby odpaść lub zostać oderwane przez malucha. Takie elementy łatwo mogą znaleźć się w buzi dziecka i doprowadzić do poważnego urazu.