Rożki niemowlęce
Rożek dziecięcy do szpitala
Rożki niemowlęce to produkty zapewniające wygodny sen niemowląt przez kilka pierwszych miesięcy życia. Powinny one znaleźć się w wyprawce do szpitala i to bez względu na to, w jakim miejscu dziecko przychodzi na świat. Rożki niemowlęce mają za zadanie otulać dziecko, zapewnić ciepło oraz ułatwić klimatyzację poza brzuchem mamy.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Rożki niemowlęce: czym są?
Rożki niemowlęce są jednym z rodzajów bielizny pościelowej dla najmłodszych dzieci. Dedykowane są one noworodkom i niemowlętom. Wykonuje się je z materiału, ich kształt jest kwadratowy. Producenci akcesoriów dziecięcych oferują rożki różnego typu: na lato lub na zimę. Modele letnie są lekki i przewiewne, zimowe przypominają kołderkę i są dodatkowo ocieplane specjalną pianką. Rożki niemowlęce dostępne się również na te z wkładką utwardzającą i bez niej.
Rozmiary rożków niemowlęcych
Jednym z podstawowych parametrów rożków dla niemowląt jest rozmiar. Produkty te występują w wymiarach 75×75 cm oraz 100x100cm. Rozmiar zawsze należy dobierać do wzrostu dziecka. Na uwadze trzeba mieć jednak to, że niemowlaki bardzo szybko rosnąć, dlatego warto zawsze kupować modele większe – posłużą one dłużej. Trzeba jednak pamiętać, że rożek jest akcesorium, które wykorzystuje się z reguły przez 2 pierwsze miesiące życia, potem jest on nieprzydatny. Starszego dziecka nie powinno się owijać w rożek, ponieważ potrzebuje ono większej swobody ruchu i będzie go rozkopywać. Specjaliści rekomendują, aby po 2 miesiącach, zamiast rożka stosować otulacze i śpiworki.
Grubość rożków niemowlęcych
Przeglądając ofertę rożków dziecięcych, można zauważyć, że poszczególne modele różnią się do siebie grubością. Parametr ten należy dopasować do pory roku, w jakiej urodził się maluch. Zimowe dzieci należy otulać różkami ocieplanymi. Latem konieczne jest sięgnięcie po rożki z lżejszych materiałów. Rodzice powinni dbać o to, aby niemowlaka ani nie przegrzewać, ani nie wyziębić. W domu można stosować rożki cieńsze.
Z jakich materiałów wykonywane są rożki dla niemowląt?
Rożki to często pierwsze materiały, z jakimi styka się skóra dziecka po porodzie. Ta jest delikatna, wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji. To, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na materiał wykonania rożka niemowlęcego. Musi on być uszyty z bezpiecznych i przyjaznych w dotyku tkanin. Zaleca się, aby posiadały one wymagane certyfikaty i atesty, a zakupiony produkt posiada pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Z racji tego, że rożek wymaga częstego czyszczenia i prania, to dobrze jest też, aby zastoin tkanina była trwała, solidna i wytrzymała.
Najpopularniejsze rożki niemowlęce wykonane są z bawełny. Takie modele proponuje większość firmy produkujących akcesoria dziecięce. Bawełna jest przyjazna dla skóry noworodka, nie wywołuje alergii, jest miła w dotyku, delikatna i przewiewna. Bawełniane rożki to najlepszy wybór dla noworodków. W ich przypadku najlepiej sprawdzają się te z bawełny organicznej, czyli bez dodatku substancji chemicznych.
Dużym zainteresowaniem cieszą się też rożki z tkaniny minky. Materiał te jest miękki i przyjemny w dotyku, ale niestety sztuczny. W praktyce oznacza to, że nie przepuszcza on powietrza. Jest to o tym niebezpieczne, że można doprowadzić do przegrzania niemowlaka, szczególnie w cieplejsze dni.
W ostatnim czasie prawdziwym hitem są tekstylia dla dzieci z tkaniny bambusowej. Wykonuje się z niej też rożki niemowlęce. Mają one właściwości termoregulujące, antyalergiczne, antygrzybiczne. Rożki bambusowe są wytrzymałe i solidne. Podobne właściwości mają również algi morskie. Tkaniny z dodatkiem sproszkowanych alg są przyjazne najmłodszym – pielęgnują, regenerują i nawilżają skórę.
Rożek z usztywnieniem czy bez?
Rożki dla niemowląt można kupić z usztywnieniem wkładem kokosowym lub bez niego. Usztywniacz wkładany jest w specjalną kieszeń, która znajduje się z tyłu rożka i jest zapinana na rzep – pozwala to każdej chwili wyjąć go. Rożki bez wkładu kokosowego to te miękkie. Rożki z wkładem kokosowym mają pomoc niedoświadczonym rodziców trzymać niemowlaka. Rożki usztywniane postrzegane są jego bezpieczniejsza i zapewniająca odpowiednią asekurację. Niekiedy jednak może się zdarzyć, że usztywniać jest na tyle sztywny, że sprawia problemy przy otuleniu malucha.
Zapinanie rożków
Aby otulić dziecko rożkiem, trzeba je zapiąć. Współczesne rożki posiadają wiele systemów zapinania. Mogą one być wiązane na kokardki jak tradycyjne beciki lub zapinane na rzepy. Za praktyczniejsze rozwiązanie uważa się rożki na rzepy. Szybki i łatwo można je zapiąć i rozpiąć, a dodatkowo modele te mogą rosnąć razem z dzieckiem. Rożki na kokardki wyglądają natomiast niezwykle stylowo i elegancko.
Ile kosztują rożki niemowlęce?
W naszym sklepie można zakupić rożki niemowlęce renomowanych marek. Oferujemy produkty takich firm jak np. LullaLove. Ceny tych akcesoriów zaczynają się od ok. 100 złotych i idą w górę. Rożki niemowlęce LullaLove dostępne są w pięknych kolorach i wzorach. Wybierać można te w stylistyce dziewczęcej, chłopięcej i uniwersalnej.