Szumiące misie

Zabawki pomocne w usypianiu malucha

W ostatnich sezonach prawdziwym hitem pokojów dziecięcych są szumiące misie. Są to zabawki, które mają ułatwić zasypianie dziecka. Dzięki nim maluch szybciej i łatwiej zapadnie w sen i to bez wielominutowego kołysania na rękach rodziców. Szumiące misie dostępne są w wielu rozmiarach, typach, kolorach i wzorach. Można wykorzystywać je już w pokoju niemowlaka, z zabawek ucieszą się też starsze dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są szumiące misie?

Szumiące misie inaczej nazywane misiami szumisia to specyficzne zabawki, które mają wspomagać sen niemowląt. Często uznaje się je, za zabawki wspomagają zasypianie maluchów. Szumiące maskotki bez względu na typ, rozmiar czy kolor będą działały na podobnych zasadach. We wnętrzu zabawki umieszcza się mechanizm, który emituje biały szum. Ten jest dźwiękiem przyjaznym noworodkom i niemowlętom. Machizm emitujący przyjazne dzieciom dzięki otoczony jest miękką i atrakcyjna wizualnie maskotka. Szumiąca maskotka może przybierać postać misia, pieska, kotka, owieczki, żabki czy innego zwierzątka. Na rynku dostępne są też szumiące lalki, po które chętnie sięgają rodzice dziewczynek.

Czym są białe szumy?

Mianem białych szumów określa się dźwięki przyjazne noworodkom i niemowlętom. Przypominają one dziecko środowisko prenatalne. Dziecko szumy w brzuchu matki słyszy od 4 miesiąca życia płodowego. Dźwięki wywołane są m.in. przepływ krwi pępowinowej czy bicie serca matki. Dorosły człowiek biały szum słyszy jako ten wolny, spokojny, szeleszczący odgłos szszsz. Wiele osób utożsamia go z szumem fal czy wiatr w lesie.  Białe szumy są dźwiękami w pełni bezpiecznymi dla dziecka. Co więcej, uspokajają je, pomagają poradzić sobie z bólem przy kolkach, relaksują, wspomagają zasypianie.

Białe szumy nie tylko w szumiących misiach

Białe szumy to dźwięki, które wydają nie tylko szumiące misie. Takie dźwięki wydaje mnóstwo urządzeń elektrycznych i to domowego użytku. Nie ma chyba rodziców, którzy nie słyszeliby o metodzie usypiania dziecka na włączony odkurzacz czy suszarkę do włosów. To właśnie te sprzęty emitują białe szumy przyjazne dziecięcym uszom. Popularność tych dźwięków sprawiła, że w Internecie powstało też wiele aplikacji emitujących ten rodzaj odgłosów. Trzeba jednak pamiętać, że szumiący miś będzie nie tylko urządzeniem emitującym dzięki, ale i pierwszą przytulanką, a nawet przyjacielem dziecka. Można go włożyć do niemowlęcego łóżeczka, do wózka w czasie spaceru czy fotelika samochodowego w czasie jazdy.

Rodzaje szumiących misiów?

Duże zainteresowanie szumisiami sprawiło, że producenci oferują szumiące zabawki różnego typu. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością, kolorem, kształtem, funkcjonalnościami. Jednym z popularniejszych modeli szumiących zabawek są małe główki misiów emitujące białe szumy. Są to kompaktowe zabawki, które mogą emitować od kilku do kilkunastu rodzajów szumów. Zazwyczaj w szumisiu głowie zamknięte są dwa odgłosy suszarki, szum deszczu, fal morskich, wód płodowych z pogłosem misia serca. Dla osób, które wolą tradycyjne zabawki, dedykowane są szumisie przyjmujące postać pełnowymiarowej maskotki. Takie szumiące misie mają rączki, nóżki i główkę i mogą pełnić formę maskotki, Przytulanki, pierwszego przyjaciela. Większe szumiące misie posiadają te same funkcje co wersja miniaturowa, ale może być też wyposażone w dodatkowe opcje np. czujnik snu czy tryb pracy ciągłej.

Funkcje szumiących misiów

Większość szumiących misiów wyposażonych jest w kilka rodzajów szumów – jest to funkcjonaliści podstawowa. Trzeba jednak wiedzieć, że zabawki dostępne są też z dodatkowymi opcjami. Oprócz wcześniej wspomnianego czujnika snu czy trybu pracy ciągłej szumisie mogą posiadać opcję automatycznego wyciszenia, alarm, elektroniczną nianię z rejestratorem wideo.

Szumiś dla chłopca, szumiś dla dziewczynki

Szumisie dostępne są pod różnymi postaciami. Poszczególne różnią się od siebie kolorem, wzorem, kształtem.  Większość maskotek uszyta jest z materiałów delikatnych, miękkich, naturalnych – jednym słowem przyjaznym dzieciom. Po wyjęciu elektronicznego mechanizmu emitującego białe sumy, misia można prać w pralce. Dzięki temu zachowa się czystość dziecięcej zabawki.

Szumiące misie przybierają rozmaite kształty. Oprócz tradycyjnego misa białe szumy emitować może owieczka, piesek, motylek, sowa, ptaszek. Szumisie przybierają też wiele kolorów. Dla najmłodszych przeznaczone są te w kontrastującej kolorystyce np. czarno-czerwonej. Producenci szumiących misiów mają w swojej ofercie też zabawki w pastelowych odcieniach. Wygląd i kolory szumisia można dopasować do stylistyki dziecięcego pokoju oraz płci malucha.

Ile kosztują szumiące misie?

Szumiące misie to zabawki z wyższej półki cenowej. Ten typ zabawek dla niemowląt oferują takie marki jak Whisbear, Gro Company, Whisbird czy Szumisie. Za miniaturową wersję szumisi, czyli samą główkę trzeba zapłacić ok. 80 złotych, pełnowymiarowe zabawki to koszt powyżej 120 złotych. Szumiący miś jest znakomitym pomysłem na pierwszy prezent dla dziecka. Sprawdzi się jako upominek z okazji narodzin, na baby shower czy na chrzciny.